Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tez po badaniach. Amba we wtorek. Badania mnie wyniosly 440zl nie jest zle

Witam,

czy za badania płaci się "od ręki" w dniu badań?

A drugie pytanie to gdzie i kiedy dokonać opłaty $330 za wizytę u konsula.

Znalazłem jak zapłacić "$165 USCIS Immigrant Fee" ( http://www.uscis.gov/file-online/uscis-immigrant-fee ), ale co z opłatą za wizytę u konsula.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lat nauki to 12 lat nauki jak ma 14 to lepiej. matury nie trzeba miec

Toś teraz odpowiedział ;)

Czyli jak ktoś ma 8 lat podstawówki, 3 lata zawodówki, 3 lata liceum i 3 technikum, to będzie miał 17 lat nauki?

Przecież wszystkie szkoły po podstawówce zaczynają się od początku, a nie następują po sobie.

Należy mieć ukończoną szkołę średnią. Co jest niejako równoznaczne z ukończeniem 12-letniego kursu nauczania.

monika19781978 ma średnie wykształcenie (zgodnie z tym, co ma napisane na świadectwie), ale nie ma 12 lat nauki.

Jak do tego podejdzie konsul, tego nie wiem.

Nie pamiętam, czy mieliśmy na forum taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś teraz odpowiedział ;)

Czyli jak ktoś ma 8 lat podstawówki, 3 lata zawodówki, 3 lata liceum i 3 technikum, to będzie miał 17 lat nauki?

Przecież wszystkie szkoły po podstawówce zaczynają się od początku, a nie następują po sobie.

Należy mieć ukończoną szkołę średnią. Co jest niejako równoznaczne z ukończeniem 12-letniego kursu nauczania.

monika19781978 ma średnie wykształcenie (zgodnie z tym, co ma napisane na świadectwie), ale nie ma 12 lat nauki.

Jak do tego podejdzie konsul, tego nie wiem.

Nie pamiętam, czy mieliśmy na forum taki przypadek.

No i co o tym myśleć, czy dzwonić do ambasady bo już zaczynam się denerwować. Znacie nr do ambasady ?Ale świadectwo wyrażnie mówi o wykształceniu średni!

."Poprzez wykształcenie średnie lub równorzędne ze średnim " rozumie się pozytywne ukończenie dwunastoletniego toku nauki w szkole podstawowej i średniej na terenie Stanów Zjednoczonych lub równoważnego toku nauki w innym państwie.

Tok nauki w naszym kraju 20 lat temu pozwalał na uzyskanie średniego wykształcenia kończąc zawodówkę i technikum po szkole zawodowej więc nie powinno być problemu! jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś teraz odpowiedział ;)

Czyli jak ktoś ma 8 lat podstawówki, 3 lata zawodówki, 3 lata liceum i 3 technikum, to będzie miał 17 lat nauki?

Przecież wszystkie szkoły po podstawówce zaczynają się od początku, a nie następują po sobie.

Należy mieć ukończoną szkołę średnią. Co jest niejako równoznaczne z ukończeniem 12-letniego kursu nauczania.

monika19781978 ma średnie wykształcenie (zgodnie z tym, co ma napisane na świadectwie), ale nie ma 12 lat nauki.

Jak do tego podejdzie konsul, tego nie wiem.

Nie pamiętam, czy mieliśmy na forum taki przypadek.

dzieki ze czytasz moje posty. z wyksztalceniem masz racje ma byc srednie lub jego odpowiednik . pomylilem sie bo teraz sa licea zawodowe i ma sie srednie.

druga sprawa ze za czasow zawodowek byl tez model 2 lata zawodowki i potem sie przechodzilo do technikum na 3 lata i konczylo to sie srednim/matura. wiec to nie do konca tak ze zaczynalo sie od nowa wszystko od nowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i gdzie trzeba wpłacić te 330$ za wizę imigracyjną? Muszę zapisać się jeszcze na stronie: http://www.ustraveldocs.com, prawda?

nie trzeba calego wniosku, wystarczy potwierdzenie zlozenia. tak musisz bez tego nawet do ambasady nie jedz.

nie podobno tylko sie placi w ambasadzie po oddaniu dokumentow

Jeszcze ciekawiej, to jak mam datę wizyty wyznaczoną w ambasadzie przez KCC muszę się jeszcze gdzieś zapisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapisywac tylko ustalic sposob odebrania paszportu od firmy tnt. bez tego nawet nie jedz do ambasady.

pewnie o to chodzilo

dobrze miec potwierdzenie zaproszenia na rozmowe ale w sumie tego nawet nie sprawdzali bo mieli swoje listy z nazwiskami

a to 165 dolkow sie placi pozniej przed wyjazdem albo na granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...