Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Za dużo na forum się nie udzielałem ale dużo ważnych informacji uzyskałem czytając dokladnie forum.

Rozmowa z konsulem dziś na 8 ( to to małżeństwo z dzieckiem przed czarex) wyszliśmy 9.15.

Wizy w ilości 3 sztuki przyznane :-) z puli 50 tyś w tym roku.

Pobyt w ambasadzie przebiega spokojnie, spodziewałem się dłuższego pobytu tak do 11.

Pobrali dokumenty :

TNT- okazanie

Paszporty

Zupełne akty urodzenia i małżeństwa.

Świadectwa o nie karalności.

Badania wyniki

Świadectwo potwierdzające posiadane wykształcenie.

Opłata - potwierdzenie dokonania w ambasadzie.

O 9 poprosił do okienka konsul, przysięga, dwa pytania - kiedy wyjeżdżamy i gdzie jedziemy, gratulacje od konsula z info o przyznaniu wiz i koniec wizyty.

Pozdrawiam wszystkich z forum - jest bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest WRW case number? Do rejestracji w TNT potrzebny jest ten sam case number, co zawsze :)

Dziwne, że tak długo czekałaś na akt urodzenia, mąż z drugiego końca kraju ściągnął swój w dwa dni, bo nie było jego aktu w wersji elektronicznej, a jeśli jest już wersji elektronicznej to dają od ręki. Teraz można iść do dowolnego USC na terenie Polski i dostanie się wszelkie akty urodzenia, czy ślubu :)

Ale tak czy siak przepisy mówią że: "W terminie do 7 – 10 dni roboczych od dnia złożenia wniosku, w zależności od miejsca przechowywania księgi stanu cywilnego." To jest info ze strony USC :)

Potwierdzam są duże poślizgi czasowe jak akty nie są "zmigrowane".

Czekałem 6 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje czarex i pioN !!!! A ja właśnie zapisałam się na badania. Piszcie gdzie i kiedy planujecie wyjechać? Co do biletów to czy kupując bilet w jedną stronę to jakieś dodatkowe dane należy podać? Ktoś pisał na forum,że linie norwegian są tanie? Jakie są Wasze opinie?

ja sie wybiore norwegian w jedna strone bo i tak w druga juz nie ma bo zlikwiduja polaczenie moze czasowo, w okolice bostonu, i raczej dopiero w sierpniu by pozamykac tu jeszcze rozne sprawy urzedowe itp a wy?

czyli godzina wstawienia sie w ambasadzie na 8 rano jest umowna? ze np jak sie spoznie 15 minut to sie nic nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,siedzę w pociągu i w głowie wertuję czy wszystko na rozmowę mam przygotowane. Niestety zapomniałam wziąć świadectwo maturalne... Spakowałam dyplom z Uniwerku i szkoły policealnej. Myślicie,że warto zamawiać na jutro kuriera coby uzupełnić ten brak? Rozmowę mamy dopiero w poniedziałek więc kilka dni jeszcze jest :) Może ktoś miał podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,siedzę w pociągu i w głowie wertuję czy wszystko na rozmowę mam przygotowane. Niestety zapomniałam wziąć świadectwo maturalne... Spakowałam dyplom z Uniwerku i szkoły policealnej. Myślicie,że warto zamawiać na jutro kuriera coby uzupełnić ten brak? Rozmowę mamy dopiero w poniedziałek więc kilka dni jeszcze jest :) Może ktoś miał podobną sytuację?

przezorny zawsze zabezpieczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,siedzę w pociągu i w głowie wertuję czy wszystko na rozmowę mam przygotowane. Niestety zapomniałam wziąć świadectwo maturalne... Spakowałam dyplom z Uniwerku i szkoły policealnej. Myślicie,że warto zamawiać na jutro kuriera coby uzupełnić ten brak? Rozmowę mamy dopiero w poniedziałek więc kilka dni jeszcze jest :) Może ktoś miał podobną sytuację?

Ja miałem ze sobą dyplom studiów i maturalne świadectwo - dałem tylko dyplom i ksero dyplomu i nic więcej nie chcieli, nawet nie zapytali o maturalne. Więc myślę że nie ma potrzeby posiadania świadectwa maturalnego - skoro dyplom studiów potwierdza posiadanie matury.

Wybieramy się z rodziną koniec czerwca/ początek lipca - a linie lotnicze nie mają dla mnie znaczenia, chcę aby były jak najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...