Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

daisy1 a w ambasadzie placilas karta mbanku z chipem taka biala w paski bo ja taka mam ?

Płaciłam kartą mBanku moja ma chip i pasek, ale wydaje mi się, że pani w kasie tylko przeciągnęła kartę, sczytując ją paska, ale głowy sobie nie dam uciąć.

O właśnie zobaczyłam, że zielony miał jakiś problem z płatnością przez uszkodzony pasek w karcie, a czytnika chipów nie mają ;)

Najlepiej robiąc zakupy sprawdź sobie, czy u Ciebie działa pasek (u mnie np. nie działa płatność zbliżeniowa, bo coś tam się przerwało) i jakby były problemy, to jedź uzbrojona w gotówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłam kartą mBanku moja ma chip i pasek, ale wydaje mi się, że pani w kasie tylko przeciągnęła kartę, sczytując ją paska, ale głowy sobie nie dam uciąć.

O właśnie zobaczyłam, że zielony miał jakiś problem z płatnością przez uszkodzony pasek w karcie, a czytnika chipów nie mają ;)

Najlepiej robiąc zakupy sprawdź sobie, czy u Ciebie działa pasek (u mnie np. nie działa płatność zbliżeniowa, bo coś tam się przerwało) i jakby były problemy, to jedź uzbrojona w gotówkę :)

...czasami u siebie w banku, nalezy odblokowac autoryzacje platnosci poprzez pasek magnetyczny... Zalecana czynnosc jak ktos sie wybiera do US... gdzie chip jest rzadko używany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ok, moja ma pasek i chip, i zblizeniowe, ale gotowke tez wezme

Pasek jest w kazdej karcie... Ale niekoniecznie moze byc aktywny, w Polsce dominuje płatność chipem i paypass'em... Dlatego ze wzgledow bezpieczenstwa jest przez bank bezaktywowany... W Usa z kolei platność paskiem to podstawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest w kazdej karcie... Ale niekoniecznie moze byc aktywny, w Polsce dominuje płatność chipem i paypass'em... Dlatego ze wzgledow bezpieczenstwa jest przez bank bezaktywowany... W Usa z kolei platność paskiem to podstawa:)

No popatrz, jeszcze się z tym nie spotkałam żeby bank sam z siebie blokował jakąś formę płatności... moje karty zawsze miały aktywny pasek :) Całe życie się człowiek czegoś uczy :)

A tak swoją drogą to mnie zdziwił brak konieczności podawania pinu przy płaceniu w ambasadzie, właściwie nie było żadnej weryfikacji i przy takiej kwocie (opłata za 4 osoby) było to dla mnie zaskakujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest w kazdej karcie... Ale niekoniecznie moze byc aktywny, w Polsce dominuje płatność chipem i paypass'em... Dlatego ze wzgledow bezpieczenstwa jest przez bank bezaktywowany... W Usa z kolei platność paskiem to podstawa:)

Juz nie do konca taka podstawa. Wiekszosc moich kart ma chipy (poza discover i barclay). W tym tygodniu przyszla nowa debetowa z chipem. Jak w kazdym okresie przejsciowym w wielu miejscach mozna placic i tak i tak. W tej chwili moge powiedziec, ze 50% moich platnosci jest chipem.

http://blogs.wsj.com/corporate-intelligence/2014/02/06/october-2015-the-end-of-the-swipe-and-sign-credit-card/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie do konca taka podstawa. Wiekszosc moich kart ma chipy (poza discover i barclay). W tym tygodniu przyszla nowa debetowa z chipem. Jak w kazdym okresie przejsciowym w wielu miejscach mozna placic i tak i tak. W tej chwili moge powiedziec, ze 50% moich platnosci jest chipem.

http://blogs.wsj.com/corporate-intelligence/2014/02/06/october-2015-the-end-of-the-swipe-and-sign-credit-card/

W niektorych - jak karta ma chip - to wymagaja chipa. W Targecie na przyklad (trudno im sie dziwic ;-) ) - z tym ze kazda kredytowa z chipem ktora mam jest chip / signature a nie chip / pin wiec caly misterny plan i tak w p***u jezeli chodzi o bezpieczenstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...