Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczytuję forum, poniewaz rowniez zostalam wylosowana a z aktualnego biuletynu wynika, ze spotkanie będę miala w kwietniu.

Moniko moglabys proszę napisac dokladnie jakie szczepienia otrzymaliscie? Wiem, z temat byl walkowany ale podobnie jak Ty wybieram się na Kosiarzy we czworo, więc będę mogla sie lepiej zorientowac. Dzieci wiek przedszkolny i szkolny.

P.s. Chyba jestesmy z tego samego rocznika :) (sądząc po loginie)

Pozdrawiam wszystkich

Eunika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Podczytuję forum, poniewaz rowniez zostalam wylosowana a z aktualnego biuletynu wynika, ze spotkanie będę miala w kwietniu.

Moniko moglabys proszę napisac dokladnie jakie szczepienia otrzymaliscie? Wiem, z temat byl walkowany ale podobnie jak Ty wybieram się na Kosiarzy we czworo, więc będę mogla sie lepiej zorientowac. Dzieci wiek przedszkolny i szkolny.

P.s. Chyba jestesmy z tego samego rocznika :) (sądząc po loginie)

Pozdrawiam wszystkich

Eunika

Na Waryńskiego jak wiadomo tylko dorośli RTG i testy kiłowe to niecałe 180 zł za dwie osoby.

Na Kosiarzy za dzieci:

- Test IGRA 200zł od dziecka (pobranie krwi i wyniki przyślą do domu po około tygodniu)

- Starsza córka zapalenie opon mózgowych 225zł i błonica, tężec, krztusiec 120zł

- młodsza 7 lat zrobiliśmy w naszej przychodni odra, świnka, różyczka wiec tyle zaoszczędzone

Ja z mężem:

- tężec, błonica, krztusiec 120zł os

- odra, świnka, różyczka 105zł os

No i oczywiście 300zł za badanie od osoby, które są dość szczegółowe! Ale jak pisałam wcześniej Pan dr jest naprawdę ok.

Słusznie Euniko zauważyłaś nasz słuszny wiek :o po loginie! Z badań wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi, że już chociaż to jest z głowy. Ul. Piekna 12 jest tylko 3 min.drogi od Waryńskiego - to tak jakby ktoś nie wiedział.

Badań nie rób zbyt wcześnie bo od tego momentu rusza 6 m-cy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem wam, że w Warszawie drożej to wychodzi niż w Krakowie i mam wrażenie, że bardziej zawile.

My robiliśmy w Krakowie, też czteroosobowa rodzina i wyszło nam:

Przed wizytą u lekarza:

Badanie krwi - testy kiłowe dla dorosłych - 30 zł/os.

RTG dla dorosłych - 60 zł/os.

Testy IGRA tylko dla dzieci (zamiast zdjęcia) - 300 zł/os. (wyniki czekały na nas w gabinecie po trzech dniach, jak szliśmy na wizytę)

Wizyta:

300 zł/os.

Szczepienia:

Tężec - 50 zł/os.

WZW B - 78 zł/os.

Szczepieni byliśmy tylko mąż i ja, bo dzieci idą według swojego kalendarza szczepień i pani doktor nie szczepi już ich dodatkowo na nic, a u dorosłych tylko to, co trzeba (czyli to co już "straciło ważność" lub to, na co nie byliśmy szczepieni, tak jak my na WZW B.)

Za całość badań wyszło nam za czteroosobową rodzinę około 2200 zł.

No i tak jak mówi monika19781978, badania najlepiej robić jak najpóźniej (ale oczywiście tak żeby się wyrobić :) ), bo to od ich daty liczy się 6 miesięcy do wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szczegolowe info.

Daisy1 a w jakim wieku są Twoje dzieci, jesli mozna wiedziec?

Mam jednak pytanie dotyczące Mmr czyli swinki odry rozyczki oraz wzw b.

Od dr Gajera dostalam informację o obowiazkowym zaszczepieniu doroslych na mmr (bez obejrzenia karty szczepien i wywiadu), natomiast wzwb nie.

Daisy czy Wy mieliscie robione to szczepienie (mmr) wczesniej, na przestrzeni ostatnich lat i dlatego nie otrzymaliscie go teraz? Czy sa jakies rozbieznosci w placowkach Warszawa/Krakow? Czy moze wiek ma znaczenie?

Znalazlam kalendarz szczepien dla doroslych w usa, w ktorym widac, ze to szczepienie jest wymagane, natomiast sledzac watek ciagle trafiam na informację o nieszczepieniu mmr w Krakowie, natomiast wzwb tak.

Jestem trochę spanikowana w temacie szczepien a mmr szczegolnie, bo jest to zywa szczepionka... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szczegolowe info.

Daisy1 a w jakim wieku są Twoje dzieci, jesli mozna wiedziec?

Mam jednak pytanie dotyczące Mmr czyli swinki odry rozyczki oraz wzw b.

Od dr Gajera dostalam informację o obowiazkowym zaszczepieniu doroslych na mmr (bez obejrzenia karty szczepien i wywiadu), natomiast wzwb nie.

Daisy czy Wy mieliscie robione to szczepienie (mmr) wczesniej, na przestrzeni ostatnich lat i dlatego nie otrzymaliscie go teraz? Czy sa jakies rozbieznosci w placowkach Warszawa/Krakow? Czy moze wiek ma znaczenie?

Znalazlam kalendarz szczepien dla doroslych w usa, w ktorym widac, ze to szczepienie jest wymagane, natomiast sledzac watek ciagle trafiam na informację o nieszczepieniu mmr w Krakowie, natomiast wzwb tak.

Jestem trochę spanikowana w temacie szczepien a mmr szczegolnie, bo jest to zywa szczepionka... :(

Moje dzieci mają 10 i 6 lat.

Mąż i ja na przestrzeni ostatnich lat nie mieliśmy robionych żadnych szczepień. Pani doktor nic nie wspominała o konieczności tego szczepienia. Z tego co wiem to mieliśmy to szczepienie w dzieciństwie i wystarczy (jestem trochę młodsza od Ciebie, ale niewiele, więc myślę, że szczepienia miałyśmy takie same robione :) )

Pani doktor powiedziała tylko, że musimy być zaszczepieni na tężec, bo ta szczepionka ma 10 lat ważności i na WZW B (gdybyśmy byli szczepieni to byśmy musieli pokazać jakieś zaświadczenie), bo dopiero w latach 90 wprowadzono je jako obowiązkowe i osoby urodzone wcześniej muszą być zaszczepione (nasze dzieci już mają te szczepienia w kalendarzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze roznie szczepią w tych dwoch miejscach :( moze powinnam w takim razie pojechac na badania do Krakowa? chociaz byloby to conajmniej dziwne mieszkajac dwie ulice od Kosiarzy ;(

Moj syn tez ma 6 lat i u niego tez lekarz wskazal obowiazkowe zaszczepienie na mmr, ktorego w polskim kalendarzu szczepien nie ma dla tego wieku, jest pozniej.

Ktos ma pomysl skad biora sie roznice w szczepieniach w tych placowkach? Przypadki podobne z tego co widzę zarowno u dzieci, jak i doroslych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że chce szczepić sześciolatka. Nam pani doktor powiedziała, że w USA będą kontynuowane szczepienia z Polski i dzieci będą szczepione już na miejscu zgodnie z kalendarzem. Dostaliśmy swój egzemplarz karty szczepień dla każdego i tyle.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :P Każde szczepienie to dodatkowa kasa. Powiem Ci szczerze, że my z mężem zrobiliśmy sobie kolejną dawkę szczepienia na WZW B już u nas w przychodni (bo w sumie muszą być 3 dawki, a tam podali nam pierwszą) i płaciliśmy za osobę 30 zł, a nie 78 :)

Ja szczerze polecam badania w Krakowie, pani doktor niesamowicie miła, a przy okazji można sobie zrobić mini wakacje jak się jest z daleka, bo na wyniki dzieci czeka się 2-3 dni (my tak zrobiliśmy)

Jakby co to mogę polecić też miły i bardzo tani nocleg w Krakowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w biuletynie Center Med ul.Łazarza Krakow w ogole dziwne ze na to zapalenie opon mozgowych szczepili kogos. No chyba ze ktos do azji czesto jezdzi i je tam niedogotowane mieso.

Oglnie to wlasnie o kase chodzi. Ja tezec robilem u siebie 28 zl. a reszte mialem bo na wzw b bylem szczepiony wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój rezerwowaliśmy przez stronę www.hotels.com, którą zresztą też polecał ktoś tutaj na forum i ceny były dużo niższe niż w cenniku hotelu :)

Nocowaliśmy w Blue Aparthotel, jest świeżo po remoncie - czysto, schludnie, baaardzo wygodne łóżka, co po całonocnej podróży było dla nas wybawieniem :) miła obsługa, w cenie noclegu śniadanie. Dodatkowo można się dogadać odnośnie doby hotelowej (my przyjechaliśmy wcześnie rano, żeby móc iść od razu na badania krwi, ale ponieważ nasz pokój już był wolny to nie musieliśmy czekać i mogliśmy się zameldować wcześniej bez dodatkowych opłat). Za trzy noclegi dla czterech osób płaciliśmy chyba 380 zł, nie pamiętam dokładnie, ale na 100% było to poniżej 400 zł :)

Do CenterMedu pięć minut spacerkiem i na starówkę też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...