Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie również dziwiła na początku szczepionka przeciwko zapaleniu opon mózgowych czyli na meningokoki. Moja córka ma 12 lat , w Polsce tego się nie podaje ale w USA jest rzeczywiście obowiązkowa, powiedziała mi to moja siostra tam mieszkająca i Pan doktor pokazał na kalendarzu szczepień amerykańskim. Jak moje dziecko pójdzie do szkoły tam, to na dzień dobry będą od nas tego wymagać. Ja również wnikliwie przeanalizowałam jakie szczepienie niezbędne jest a które nie. Na szczęście grypę nam odpuścił bo okres przeziębieniowy prawie za nami. Co do cen to w Warszawie napewno IGRA jest tańsza o 100 zł niż w Krakowie. Ile mogłam zrobiłam na kasę chorych.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja wzięłam potwierdzenie przyjęcia drugiej dawki szczepienia - taką mini kartę szczepień, do której wpisali mi też tą pierwszą dawkę i mam zamiar zabrać to ze sobą.

Jeśli chodzi o ostatnią dawkę szczepienia to chcę ją wziąć w Polsce, przed wylotem na stałe :) (lecimy aktywować karty i wracamy jeszcze na chwilę podomykać wszystkie sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daisy dziękuję bardzo, juz skopiowalam info odnosnie noclegu :)

Monika czyli robiac badania w Warszawie bedziemy bez szczepienia na wzwb?

Meningo faktycznie są wymagane dla dzieci rozpoczynajacych szkołę ale to akurat wolalabym szczepic już na miejscu, byc moze pani dr z Krakowa tez tak o tego podchodzi. Ale nadal zagadką dla mnie jest odra swinka rozyczka, ktorą doroslym i dzieciom podaje dr w Warszawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami również wizyta u pani doktor w Krakowie. Jeśli ktoś ma wybór, to naprawdę warto tu przyjechać. Wszystko poszło bardzo szybko, badanie zastępuje wywiad. Obyło się bez dodatkowych szczepień. Teraz już wyczekujemy na 2 marca uzbrojeni w nadzieje i komplet dokumentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daisy dziękuję bardzo, juz skopiowalam info odnosnie noclegu :)

Monika czyli robiac badania w Warszawie bedziemy bez szczepienia na wzwb?

Meningo faktycznie są wymagane dla dzieci rozpoczynajacych szkołę ale to akurat wolalabym szczepic już na miejscu, byc moze pani dr z Krakowa tez tak o tego podchodzi. Ale nadal zagadką dla mnie jest odra swinka rozyczka, ktorą doroslym i dzieciom podaje dr w Warszawie...

Nie wiem co z WZW, dlaczego nie musieliśmy dostać tego szczepienia? Co do świnki, ospy i różyczki to mieliśmy z mężem już na tyle dawno,że musieliśmy je dostać teraz, bo po przylocie do USA podobno byśmy musieli je i tak dostać.

Z Warszawą to nie przesadzajcie kochani bo nie jest, aż tak źle. Wolę zaszczepić się w Polsce, niż zaraz po przylocie płacić dużo drożej za szczepionki. A tak będzie, niczego się nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami również wizyta u pani doktor w Krakowie. Jeśli ktoś ma wybór, to naprawdę warto tu przyjechać. Wszystko poszło bardzo szybko, badanie zastępuje wywiad. Obyło się bez dodatkowych szczepień. Teraz już wyczekujemy na 2 marca uzbrojeni w nadzieje i komplet dokumentów :)

To dosyć szybko zrobiliście badania, jak na wizytę 2 marca. Wiesz, że musicie wylecieć 6 miesięcy po dacie badań?

A jeśli chodzi o wizytę to jak papiery są ok, to już tylko formalność :) powodzenia :)

Nie wiem co z WZW, dlaczego nie musieliśmy dostać tego szczepienia? Co do świnki, ospy i różyczki to mieliśmy z mężem już na tyle dawno,że musieliśmy je dostać teraz, bo po przylocie do USA podobno byśmy musieli je i tak dostać.

Z Warszawą to nie przesadzajcie kochani bo nie jest, aż tak źle. Wolę zaszczepić się w Polsce, niż zaraz po przylocie płacić dużo drożej za szczepionki. A tak będzie, niczego się nie ominie.

Pierwsze słyszę, że dorosłych szczepią po przylocie do USA szczepionką MMR, ale może niech się wypowie ktoś, kto już leciał i wie z własnego doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc. Chciałam stworzyć nowy profil i zalogować się aby wybrać opcję dostarczenia paszportu ale, wyświetla mi się na czerwono:

Błędy
  • Your request cannot be processed at this time. The site administrator has been alerted.
  • User could not be created. Please ensure First Name and Last Name are entered as they are in your passport.

nie wiem co dalej zrobić. Czy trzeba utworzyć adres email składający się z imienia i nazwiska czy nie o to chodzi? Emaila mamy więc co jest nie tak? Imie i nazwisko też ok! nigdy wcześniej nie kozystałam z tej strony i nie zakładałam profilu.Czy ktoś domyśla się co jest grane?



Pierwsze słyszę, że dorosłych szczepią po przylocie do USA szczepionką MMR, ale może niech się wypowie ktoś, kto już leciał i wie z własnego doświadczenia...

Podtrzymuję prośbe Daisy1 niech wypowie sie ten kto już wyleciał, bo rzeczywiście rozbieżności między lekarzami są duże. Ale my na dobrą sprawę nie przeszlibyśmy przez te badania pozytywnie gdybyśmy odmówili sczepień, no wiec nie było innej opcji! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...