Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Na tym rysunku co mówisz jest pokazane gdzie tego szukać w paszporcie, tylko jest różnica między tym w paszporcie, a tym na kopercie. W paszporcie jest z 01, na kopercie jest bez.

Ktoś płacił kartą z Polski?

Tak, master card PKO sa, przeszło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witajcie Kochani,


Jako iż parę dni temu otrzymałem potwierdzenie spotkania w ambasadzie USA w Warszawiie i mam w sumie cholernie mało czasu na to wszystko, chciałbym Was uprzejmie prosić o pomoc w kilku kwestiach. Przechodząc do rzeczy moje pytania brzmią następująco:


1. Na tyle ile się dowiedziałem potrzebuję następujących dokumentów (proszę potwierdźcie czy to aby na pewno wszystko i czy dobrze to rozumiem)


- Paszport (ważny >6 miesięcy) - Mam

- Odpis pełny aktu urodzenia - Mam

- Zaświadczenie o niekaralności - Wyrobię od ręki

- Świadectwo dojrzałości (?)

- Badania lekarskie, szczepienia + RTG klatki piersiowej - gdzie w Warszawie mogę zrobić takie badania? Słyszałem, że tylko u dwóch lekarzy w PL to można zrobić...? - jeszcze odnośnie badań, to potrzebuję testy krwi, test na kiłę i test ogólny?

- Wniosek DS260/DS160 ...już nie pamiętam... (cały? czy tylko potwierdzenie?)

- Wydruk potwierdzenia spotkania (tak/nie?)

- Papiery poświadczające moje zarobki, oszczędności (?) Jaki dokument mam okazać? Jestem na kontrakcie w firmie consultingowej w Irlandii, mam stałe i przyzwoite zarobki ale oszczędności to ja za wiele nie mam... (zasadniczo plan mam taki, że chciałbym przenieść się w ramach struktur pracowniczych do USA i mam już wstępną zgodę ze strony HRu)

- Potwierdzenie wpłaty/kasa za spotkanie w Ambasadzie - mogę zapłacić zaraz przed/zaraz po rozmowie? Da radę zapłacić przez Internet?

- Zdjęcia (4? 8?) wizowe/paszportowe?


I wszystko...?


2. Czy skoro mieszkam za granicą (Irlandia) od ponad 6-ciu miesięcy, to czy potrzebuję jakieś dokumenty również z tego kraju? Jeśli tak, to jakie i gdzie mogę je wyrobić? Czytałem, że potrzebuję zaświedczennie z Gardy - prawda to?


3. Czy istnieje szansa na zebranie i załatwienie tego co mi tu brakuje na miejscu w Irlandii, łącznie ze zmianą miejsca spotkania np. w Ambasadzie USA w Irlandii?


4. Czy na rozmowie będę musiał się określić co do miejsca/osób do którego/których przyjadę? Nie mam tam nikogo, ani rodziny, ani znajomych, nic...


5. Czy mam okazać kontrakt irlandzki?


6. Czego mam się spodziewać na rozmowie, jakich pytań?


Z góry bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi.


Pozdrawiam

Matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze stresu masz za dużo

Potwierdzenie ds 260 wyżuc z głowy 160 radzę Ci dobrze

Musisz miec to zaświadczenie z Irlandii jesli chodzi o niekaralność

Kolejna sprawa umiesz chyba na tyle język ze jak pokażesz oszczędności to będzie widac ze sobie poradzisz.

Musisz mieć adres na który ma przyjść GC

A zmieniając miejsce licz się z większym opznieniem rozmowy.nie chodzi o dzień lecz o miejsce

Ja bym to zostawił..np w Anglii chca wiele dyplomów widzieć plus książeczkę wojskową..sam widzisz wiele dokumentów.placisz opłatę przed samą rozmową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, wizyta w ambasadzie za mną. Jak pisali poprzednicy, więcej czekania i chodzenia, a to po numerek, a to do kasy, na odciski palców. Stres w naszym przypadku był naprawdę duży, byliśmy z córkami więc one rozładowywały atmosferę. Poszło gładko i 10.10 wyszliśmy z ambasady - mieliśmy na 8.00 a byliśmy o 7.30 i od razu nas wpuścili do środka. Prosili o świadectwo, odpisy zupełne, zaświadczenie o niekaralności, paszporty i zdjęcia oraz dokumenty o finansach (mieliśmy affidavit of support). Pani konsul dość sympatyczna, rozmowa trochę po polsku, trochę po angielsku. Pytała kiedy chcemy wyjechać, czy byliśmy już w Usa, ile razy w Stanach był mąż (aplikant). I tyle. Jak macie pytania piszcie.

Planujemy wyjechać po zakończeniu roku szkolnego dzieci. Póki co mnóstwo spraw do załatwienia. Pozdrawiam wszystkich i piszcie jak Wam się ułożyło w Stanach, jak szkoły dla dzieci (może też ktoś leci do N.J.) itd.

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc, forum jest naprawdę super. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- Paszport (ważny >6 miesięcy) - Mam - Tak

- Odpis pełny aktu urodzenia - Mam - Tak

- Zaświadczenie o niekaralności - Wyrobię od ręki - Też potrzebne

- Świadectwo dojrzałości - Tak, chyba, że masz skończone studia, to wtedy dyplom (musi być dokument potwierdzający najwyższy etap wykształcenia)

- Badania lekarskie, szczepienia + RTG klatki piersiowej - gdzie w Warszawie mogę zrobić takie badania? Słyszałem, że tylko u dwóch lekarzy w PL to można zrobić...? - jeszcze odnośnie badań, to potrzebuję testy krwi, test na kiłę i test ogólny? Jeśli chodzi o badania to można je zrobić w Centermedzie w Krakowie i w Wilanow Family Practice u doktora Gajera w Warszawie. Zdjęcia i badania też tylko tam mogą być wykonane, żadne inne nie będą ważne, jedynie szczepienia można mieć wcześniej zrobione. I w Warszawie i w Krakowie na miejscu masz robione RTG klatki piersiowej i testy kiłowe. Badania ogólnego krwi nie ma. Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś szczepienia to lekarz też je zleci na miejscu.

- Wniosek DS260/DS160 ...już nie pamiętam... (cały? czy tylko potwierdzenie?) Potwierdzenie złożenia DS 260 (jest na liście, ale od nas nikt nie chciał, ale wiadomo, lepiej mieć)

- Wydruk potwierdzenia spotkania (tak/nie?) Tak (tak samo jak potwierdzenie jest na liście, ale tego też nikt nie chciał, ale wiadomo, też lepiej mieć)

- Papiery poświadczające moje zarobki, oszczędności (?) Jaki dokument mam okazać? Jestem na kontrakcie w firmie consultingowej w Irlandii, mam stałe i przyzwoite zarobki ale oszczędności to ja za wiele nie mam... (zasadniczo plan mam taki, że chciałbym przenieść się w ramach struktur pracowniczych do USA i mam już wstępną zgodę ze strony HRu) Na wszelki wypadek warto mieć jakieś dokumenty (może np. tę wstępną zgodę jak się da?), ale jeszcze się nie spotkałam, by ktoś musiał je faktycznie przedstawiać, w pierwszym okienku pani tylko pyta, czy "coś" się ma, ale nie pyta co to jest i nic nie zabiera, konsul może poprosić o pokazanie takich dokumentów (my mieliśmy akty własności i nic poza tym)

- Potwierdzenie wpłaty/kasa za spotkanie w Ambasadzie - mogę zapłacić zaraz przed/zaraz po rozmowie? Da radę zapłacić przez Internet? Płaci się w kasie na miejscu, innej możliwości nie ma. Najpierw oddajesz wszystkie dokumenty itd. i wtedy pani Ci mówi, gdzie masz iść zapłacić :) Płacisz i przynosisz potwierdzenie

- Zdjęcia (4? 8?) wizowe/paszportowe? 4 zdjęcia potrzebne są u lekarza i 2 (podpisane) na spotkaniu. W ambasadzie muszą być wizowe, my u lekarza też takie daliśmy :)


I wszystko...? Pełną listę dokumentów masz tu: https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/wiza-loteryjna/


2. Czy skoro mieszkam za granicą (Irlandia) od ponad 6-ciu miesięcy, to czy potrzebuję jakieś dokumenty również z tego kraju? Jeśli tak, to jakie i gdzie mogę je wyrobić? Czytałem, że potrzebuję zaświedczennie z Gardy - prawda to? Tak, potrzebujesz


3. Czy istnieje szansa na zebranie i załatwienie tego co mi tu brakuje na miejscu w Irlandii, łącznie ze zmianą miejsca spotkania np. w Ambasadzie USA w Irlandii? Można, ale tak jak już pisał Ci Sly6, mogą być opóźnienia, wyższe koszty i musiałbyś się upewnić odnośnie wymaganych dokumentów, bo z tego co kojarzę to są różnice i więcej dokumentów potrzeba w Irlandii i ogólnie jest trudniej (czasami np. czeka się kilka tygodni na potwierdzenie świadectwa lub dyplomu jeśli szkoła była w innym kraju kończona, np. Polsce. Był tu niedawno taki przypadek, ja bym nie przekładała na Twoim miejscu).


4. Czy na rozmowie będę musiał się określić co do miejsca/osób do którego/których przyjadę? Nie mam tam nikogo, ani rodziny, ani znajomych, nic... Nie musisz mieć znajomych, ale musisz mieć adres, na który zostanie wysłana karta, to jest niezbędne.


5. Czy mam okazać kontrakt irlandzki? Nie


6. Czego mam się spodziewać na rozmowie, jakich pytań? Nas konsul zapytał gdzie lecimy, czemu właśnie tam i kiedy, a następnie pogratulował i życzył powodzenia :) Jak już masz wszystkie dokumenty i są one w porządku to nie ma co się martwić :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony również pragnę gorąco podziękować użytkownikom tego forum. Mimo tego, że nie udzielaliśmy się z mężem to intensywnie śledziliśmy to co się tutaj działo. Wasze porady, relacje i opinie nie tylko pozwoliły nam przygotować się do rozmowy z konsulem, ale też działały czasem uspokajająco :) jeszcze raz dziekuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje adresu stałego, to polecam na przykład to: http://www.aiecenter.com/mailbox-rental.html

Nie wiem czy da się przez internet to załatwić, ale można do nich napisać.

Ja od nich wziąłem na 3mce gdyż potrzebowałem adresu dla SSN card i do prawa jazdy i przeszło. Obecnie mieszkam z airbnb.com i póki roboty nie znajdę to co tydzień coś wynajmuję i nie mam stałego adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani,
Jako iż parę dni temu otrzymałem potwierdzenie spotkania w ambasadzie USA w Warszawiie i mam w sumie cholernie mało czasu na to wszystko, chciałbym Was uprzejmie prosić o pomoc w kilku kwestiach. Przechodząc do rzeczy moje pytania brzmią następująco:
1. Na tyle ile się dowiedziałem potrzebuję następujących dokumentów (proszę potwierdźcie czy to aby na pewno wszystko i czy dobrze to rozumiem)
- Paszport (ważny >6 miesięcy) - Mam
- Odpis pełny aktu urodzenia - Mam
- Zaświadczenie o niekaralności - Wyrobię od ręki
- Świadectwo dojrzałości (?)
- Badania lekarskie, szczepienia + RTG klatki piersiowej - gdzie w Warszawie mogę zrobić takie badania? Słyszałem, że tylko u dwóch lekarzy w PL to można zrobić...? - jeszcze odnośnie badań, to potrzebuję testy krwi, test na kiłę i test ogólny?
- Wniosek DS260/DS160 ...już nie pamiętam... (cały? czy tylko potwierdzenie?)
- Wydruk potwierdzenia spotkania (tak/nie?)
- Papiery poświadczające moje zarobki, oszczędności (?) Jaki dokument mam okazać? Jestem na kontrakcie w firmie consultingowej w Irlandii, mam stałe i przyzwoite zarobki ale oszczędności to ja za wiele nie mam... (zasadniczo plan mam taki, że chciałbym przenieść się w ramach struktur pracowniczych do USA i mam już wstępną zgodę ze strony HRu)
- Potwierdzenie wpłaty/kasa za spotkanie w Ambasadzie - mogę zapłacić zaraz przed/zaraz po rozmowie? Da radę zapłacić przez Internet?
- Zdjęcia (4? 8?) wizowe/paszportowe?
I wszystko...?
2. Czy skoro mieszkam za granicą (Irlandia) od ponad 6-ciu miesięcy, to czy potrzebuję jakieś dokumenty również z tego kraju? Jeśli tak, to jakie i gdzie mogę je wyrobić? Czytałem, że potrzebuję zaświedczennie z Gardy - prawda to?
3. Czy istnieje szansa na zebranie i załatwienie tego co mi tu brakuje na miejscu w Irlandii, łącznie ze zmianą miejsca spotkania np. w Ambasadzie USA w Irlandii?
4. Czy na rozmowie będę musiał się określić co do miejsca/osób do którego/których przyjadę? Nie mam tam nikogo, ani rodziny, ani znajomych, nic...
5. Czy mam okazać kontrakt irlandzki?
6. Czego mam się spodziewać na rozmowie, jakich pytań?
Z góry bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Matt

Pamiętaj jeszcze o sposobie odbioru dokumentów, bo bez tego nic nie załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...