Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet celebrytka Jessica Biel z Justinem Timberlakiem boja sie zaszczepic swojego synka i sie publicznie sprzeciwiali, nie wiem jak sie sprawa zakonczyla.

Nooo jak juz NAWET celebrytka Jessica Biel z Justinem Timberlakiem się sprzeciwiali to juz mega poważna sprawa. Cały świat powinien się zastanowić... :blink::D:rolleyes:

Wiesz @megan07 - może Ty jednak faktycznie zostań w Polsce? W USA nasycenie oszołomów jest dość duże, a Polska jeszcze jakoś wytrzyma... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po przełożeniu rozmowy w ambasadzie dzisiaj dostałem od nich maila, że przełożyli na 18 marca, czyli ponad miesiąc czasu :)

Pytanie do osób, które już robiły badania - czy mogę zarezerwować sobie badania lekarskie tak żeby odbyly się na kilka dni przed rozmową w ambasadzie? oraz czy w jeden dzień można wszystko załatwić? pisano tutaj o kilku szczepieniach na Wzw b - czy wszystkie muszą być zrobione przed rozmową czy wystarczy pierwsze?

A gdzie chcesz robić badania? Warszawa, czy Kraków? Jak w Krakowie to można się umówić z wyprzedzeniem na dogodny termin, z tym, że pani doktor przyjmuje tylko we wtorki, czwartki i piątki. Jak jest w Warszawie to nie wiem, ale pewnie też można :)

Jeśli chodzi o czas potrzebny na wykonanie badań to i w Krakowie, i w Warszawie osoby dorosłe dadzą radę ogarnąć to w jeden dzień, ale jeśli masz dzieci, to w jeden dzień nie ma szans. Na wyniki testu IGRA czeka się 2-3 dni, więc trzeba jednego dnia oddać krew do badania, a dopiero po kilku dniach można iść na wizytę.

My zrobiliśmy tak, że w poniedziałek poszliśmy na pobranie krwi i zrobić zdjęcia (dzięki temu, że nasze badania też robiliśmy wtedy, nie było dodatkowego kosztu za transport), a w czwartek wszystkie wyniki już na nas czekały :)

W kwestii szczepienia na WZW B, jeśli chcesz sam to załatwić, to przed badaniem wystarczy pierwsza dawka (na miejscu też podają tylko pierwszą). Tylko pamiętaj, żeby mieć potwierdzenie tego szczepienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa przez przypadek dałam megan za post o szczepieniach dodatni punkt reputacji, a chciałam tylko zobaczyć kto ocenił na plus i ręka mi się omsknęła! :(

Szczerze mówiąc chciałam dać minusowy, ale okazało się nie mam takiej możliwości.

Admini drodzy jak możecie to cofnijcie to "polubienie", bo było całkowicie przypadkowe i powiedzcie czemu nie mogę dać oceny na minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełożeniu rozmowy w ambasadzie dzisiaj dostałem od nich maila, że przełożyli na 18 marca, czyli ponad miesiąc czasu :)

Pytanie do osób, które już robiły badania - czy mogę zarezerwować sobie badania lekarskie tak żeby odbyly się na kilka dni przed rozmową w ambasadzie? oraz czy w jeden dzień można wszystko załatwić? pisano tutaj o kilku szczepieniach na Wzw b - czy wszystkie muszą być zrobione przed rozmową czy wystarczy pierwsze?

Ponawiam pytanie jesli ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie chcesz robić badania? Warszawa, czy Kraków? Jak w Krakowie to można się umówić z wyprzedzeniem na dogodny termin, z tym, że pani doktor przyjmuje tylko we wtorki, czwartki i piątki. Jak jest w Warszawie to nie wiem, ale pewnie też można :)

Jeśli chodzi o czas potrzebny na wykonanie badań to i w Krakowie, i w Warszawie osoby dorosłe dadzą radę ogarnąć to w jeden dzień, ale jeśli masz dzieci, to w jeden dzień nie ma szans. Na wyniki testu IGRA czeka się 2-3 dni, więc trzeba jednego dnia oddać krew do badania, a dopiero po kilku dniach można iść na wizytę.

My zrobiliśmy tak, że w poniedziałek poszliśmy na pobranie krwi i zrobić zdjęcia (dzięki temu, że nasze badania też robiliśmy wtedy, nie było dodatkowego kosztu za transport), a w czwartek wszystkie wyniki już na nas czekały :)

W kwestii szczepienia na WZW B, jeśli chcesz sam to załatwić, to przed badaniem wystarczy pierwsza dawka (na miejscu też podają tylko pierwszą). Tylko pamiętaj, żeby mieć potwierdzenie tego szczepienia :)

Ponawiam pytanie jesli ktoś może pomóc?

Odpowiedziałam Ci już powyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie jesli ktoś może pomóc?[/quote

Hej Ziggy 214 ja rozmowę mam 08 marca na badania w Warszawie umowilam się na 04 marca do Family Pratice bo do Centrum na Waryńskiego nie trzeba sie umawiać tak mi Pani powiedziała w recepcji po prostu jest czynne od 7 i im wcześniej przyjdziesz to ogarniesz wszystko w jeden dzień bo na wyniki z Waryńskiego czeka sie ok.3 godzin więc potem z wynikami idę do Family, tam juz trzeba sie umawiać na konkretną godzinę, aha jak nie bedziesz sam to trzeba przy umawianiu sie powiedzieć o tym Pani w receppcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pardon, nie zauważyłem wcześniej Twojego posta daisy ale dzięki za info ;) ale nawet jeśli dostanę pierwszą szczepionke to wyniki dla ambasady juz mi wydadzą?

Mam badania umówione na 3 dni przed wizytą w ambasadzie i mam nadzieje, że nic nieoczekiwanego nie wypadnie na badaniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pardon, nie zauważyłem wcześniej Twojego posta daisy ale dzięki za info ;) ale nawet jeśli dostanę pierwszą szczepionke to wyniki dla ambasady juz mi wydadzą?

Mam badania umówione na 3 dni przed wizytą w ambasadzie i mam nadzieje, że nic nieoczekiwanego nie wypadnie na badaniach :D

Dostaniesz :) my tak mieliśmy i dostaliśmy komplet dokumentów do ambasady :) a w ambasadzie konsul przyznał nam wizy :)

Badania robisz w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Krakowie, przez tel powiedzieli mi co mam miec ze sobą teraz pozostaje to zebrac;-)

W Krakowie jest bardzo sympatycznie i bezproblemowo :)

Choć panie w recepcji potrafią wprowadzić element zamieszania, żeby nie było zbyt nudno ;) Nam powiedziały, że pewnie będziemy mieli dodatkowo szczepienie przeciwko grypie, nie ukrywam, że przy tych kosztach dla 4-osobowej rodziny średnio mi się to uśmiechało, ale co się okazało w gabinecie? W sezonie zachorowań objęte tym szczepieniem są dzieci do 11 roku życia i osoby po 50, ale pani doktor z założenia nie szczepi dzieci, więc jeśli nie macie ponad 50 lat to nie musicie się martwić dodatkowym kosztem tego szczepienia :D

Pani doktor bardzo sympatyczna sprawdza wyniki badań, przeprowadza wywiad i wypełnia dokumenty - wszystko w miłej atmosferze :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...