Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze ciekawiej, to jak mam datę wizyty wyznaczoną w ambasadzie przez KCC muszę się jeszcze gdzieś zapisywać?

Boomz, nie mieszaj kilku różnych rzeczy, tylko poświęć chwilę na czytanie. Dokładnie na tej samej stronie, w tym temacie, masz mój post z dzisiaj, post #786 i w nim masz dokładnie napisane informacje dotyczące płatności 330$ za rozpatrzenie wniosku wizowego.

Jeśli chodzi o opłaty u lekarza to też wiele razy była o tym mowa - płaci się na miejscu.

Na spotkanie się nie zapisujesz, ale musisz zarejestrować się tu: http://www.ustraveldocs.com/ żeby wybrać sposób i miejsce odbioru paszportu. Bez tego, ani rusz...

EDIT: nie na tej samej stronie, bo mój post dodało już na kolejnej :P więc aby być szczegółowym, na tej stronie, na której Ty pytasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Monika, z tego co się orientuję to nie powinno być żadnych problemów, bo ukończenie szkoły średniej w takim systemie jak robił Twój mąż jest odpowiednikiem 12 lat nauki. System edukacji przewidywał takie rozwiązanie - 8 lat szkoły podstawowej, 3 lata zawodówki i 3 lata technikum (wtedy te trzy lata zawodówki były zamiast dwóch pierwszych lat technikum, bo przecież technikum było 5-letnie).

Jeśli chodzi o brak matury to nie jest ona wymagana do udziały w loterii :)

I tak na zakończenie, znam przypadek trochę podobny do sytuacji Twojego męża, tylko tutaj po 14 latach była zdana matura i później studia, ale też najpierw 8 lat szkoły podstawowej, 3 lata zawodówki i 3 lata technikum, w dokumentach było też załączone świadectwo ukończenia szkoły średniej i wiza została przyznana (też z loterii).

Trzymam kciuki :) Daj znać co Ci powiedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dzięki za słowa otuchy. Dzwoniłam i to za pierwszym razem się dodzwoniłam (pomiędzy 14-16 można dzwonić). Bardzo miła Pani na zadane przeze mnie pytanie o wykształcenie odpowiedziała mi, że jeżeli na świadectwie jest napisane,że dokument ten stwierdza posiadanie wykształcenia średniego to nic innego nie potrzeba. To, że 8 lat podstawówki, 3 zawodówki i 3 technikum to jest ok. I tu nie ma znaczenia,że aż 14 lat nauki w sumie, tylko świadectwo pomyślnego ukończenia w tym przypadku technikum. Technikum było wtedy kontynuacją zawodówki do otrzymania średniego wykształcenia. Kobieta znała się na rzeczy ale mimo wszystko prosiła o 3 min i poszła coś sprawdzić. Wróciła i potwierdziła, że wszystko jest ok. Wspominała, że eksternistyczne kształcenie nie spełnia warunków do gc. Nareszcie ulga bo trochę się obawiałam. Czekam na zaproszenie i w tym tygodniu mają już na pewno wysyłać z tego co pisze britsimon a trochę czytam na jego stronce. Pozdrawiam i piszcie jak dostaniecie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dzięki za słowa otuchy. Dzwoniłam i to za pierwszym razem się dodzwoniłam (pomiędzy 14-16 można dzwonić). Bardzo miła Pani na zadane przeze mnie pytanie o wykształcenie odpowiedziała mi, że jeżeli na świadectwie jest napisane,że dokument ten stwierdza posiadanie wykształcenia średniego to nic innego nie potrzeba. To, że 8 lat podstawówki, 3 zawodówki i 3 technikum to jest ok. I tu nie ma znaczenia,że aż 14 lat nauki w sumie, tylko świadectwo pomyślnego ukończenia w tym przypadku technikum. Technikum było wtedy kontynuacją zawodówki do otrzymania średniego wykształcenia. Kobieta znała się na rzeczy ale mimo wszystko prosiła o 3 min i poszła coś sprawdzić. Wróciła i potwierdziła, że wszystko jest ok. Wspominała, że eksternistyczne kształcenie nie spełnia warunków do gc. Nareszcie ulga bo trochę się obawiałam. Czekam na zaproszenie i w tym tygodniu mają już na pewno wysyłać z tego co pisze britsimon a trochę czytam na jego stronce. Pozdrawiam i piszcie jak dostaniecie! :)

SUPER :) 3mam kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie otrzymalam email taki z info taka

You have received this email notification to inform you that you have updates available at http: //www.dvlottery.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing.

i jak sie zalogowalam z moim confirmation number i data urodzenia i nazwiskiem to dalej tam nie ma zmian tylko ze jestem wylosowana do dalszego procesu, tez tak macie czy co tam powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...