Skocz do zawartości

Dv-2017


Morav

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem wczesniej moze ktos mi odpowie ?

Jako ze wyniki lotterii juz za niedlugo :unsure: nie daje mi spokoju pewna kwestia , wyjechalem do UK w 2005 zaraz po ukonczeniu szkoly podstawowej, w UK ukonczylem szkole ogolnoksztalcaca a puzniej rok w college jako informatyk ale niewiem czemu nie daje mi to 12 lat tylko 11.... mimo ze puzniej moglem isc tylko na uniwersytet :blink: no ale ok zawodowo pracuje w tej samej organizacji 3 lata na poczatku jako consultant d.s rekrutacji a teraz dostalem avans i pracuje w dziale HR tylko zajmuje sie bardziej prawnymi przepisami organizacji ... no wlasnie I sprawdzam na stronie onetonline.org no I moje poprzednie stanowisko kwalifikuje sie pod Human resources tak jak to stanowisko co teraz wykonuje mimo ze dwa inne co myslicie skoro wyglada na to ze nie kwalifikuje sie z powodu wyksztalcenia to moze z zawodu ? :wacko:

Jeśli kończyłeś podstawówkę w 2005 roku, to pominąłeś gdzieś w swoich obliczeniach gimnazjum... przecież nie mogłeś zaraz po podstawówce ukończonej w Polsce iść do szkoły ogólnokształcącej, bo miałeś 13 lat... policz sobie jeszcze raz dokładnie, bo wychodzi na to, że pominąłeś jeden etap nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki za odpowiedzi , wyglada to tak w UK dzieci zaczynaja szkole wczesniej niz w moich czasach w polsce bo w wieku 5-6 lat szkola podstawowa ktora trwa 7 lat potem przechodzi sie do ogolnoksztalcoacej I jest tam sie 4 lata potem college, w polsce zaczolem szkole podstawowa w wieku 7lat wiec tu mi uciekl ten rok, gdybym uczyl sie cale zycie w UK to ukonczyl bym te 12 lat nauki ale dlatego ze wiek pierwszoklasisty w polsce to 7 to wychodzi ze 11 lat .... myslicie ze da sie to jakos wytlumaczyc ? zakceptuja ? bo w sumie ukonczylem odpowiednik 12 lat nauki w 11 lat :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, poczekaj - czy masz dyplom ukończenia szkoły średniej, świadczący o tym że masz wykształcenie średnie? Bo jeśli tak to nie jest kwestią ile lat nauki skończyłeś, jeśli masz dyplom poświadczający średnie wykształcenie (High School Diploma) Jeśli nie masz HS Diploma (lub jego odpowiednika) to wtedy ważne jest te 12 lat.

"

  • at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education; "

przy czym odpowiadający 12 letniemu programowi nauczania nie znaczy że musisz go zrobić w 12 lat - ważne że masz ten poziom ukończony. Takie jest moje zdanie, choć mogę się mylić. Najlepiej zadzwonić do ambasady i się dopytać. Ja miałam problem co zaznaczać w trakcie studiów i pani w ambasadzie wszystko pięknie wyjaśniła.

BTW w USA tez możesz zrobić HS Diploma wcześniej niż w 12 lat - wystarczy indywidualny program nauczania, home schooling bądź szkoła przez internet (nie mylić z szkołami wieczorowymi czy zaocznymi). I nadal jest to regularny HS Diploma wydawany przez normalne HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki za odpowiedz :) czyli jak mam certyfikat z collegu jako " 1st I.T diploma" to powinno wystarczyc ? pytanie jeszcze jedno , Jak calyczas sie szkole chodze na szkolenia rozne typu "bussines Administrator" ktory np byl 15 miesieczny to to moze sie liczyc czy nie ? certyfikaty mam itp bo w sumie to tez jest edukowanie sie ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...