Skocz do zawartości

Dalsze Kroki Po Przyznaniu Wizy.


Mateusz20

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, troche mi wyjaśniliście. Z tym wydawaniem na maksa to miałem na myśli te początkowe karty (albo nawet te z depozytem). Jaki tam jest limit? 200 - 300$? Z 300$, te 6% to 18$. Chodziło mi o to żeby na takiej początkowej karcie zbudować sobie trochę historii, mając jakieś tam zarobki może dadzą kartę z normalnym limitem i jakimiś sensownymi bonusami po kilku mc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja jeszcze dopytam, jak ma się sprawa z polskimi kartami "plastikowymi" wypukłymi? Bo słyszałem, że w USA terminale są stare (na te paski, a nie na chip), nie wiem czy to mit.

Wiem, że Alior Bank ma internetowy kantor, w którym zakładają ci rachunek (niezależnie od RORu, nie trzeba mieć RORu) w pln i w wybranej walucie/walutach i możesz dostać do niego kartę debetową (do każdego rachunku/waluty). Czy jest problem w USA z takimi kartami? (Bo teoretycznie każdy turysta z Europy ma wypukłą kartę - dziwne, jakby mieli z nimi problemy, dlatego pytam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dopytam, jak ma się sprawa z polskimi kartami "plastikowymi" wypukłymi? Bo słyszałem, że w USA terminale są stare (na te paski, a nie na chip), nie wiem czy to mit.

Wrecz przeciwnie. W sklepach trwa wlasnie wymiana, ktora ma dostosowac czytniki do kart z czipami. Jest niemalze wymog z tego co czytalem. Wiekszosc kart, juz wiekszosci mam wymienione przez banki na czipowe. Oczywiscie te karty maja rowniez paski i mozna je uzywac na dwa sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrecz przeciwnie. W sklepach trwa wlasnie wymiana, ktora ma dostosowac czytniki do kart z czipami. Jest niemalze wymog z tego co czytalem. Wiekszosc kart, juz wiekszosci mam wymienione przez banki na czipowe. Oczywiscie te karty maja rowniez paski i mozna je uzywac na dwa sposoby.

Jak nie działa jedno stosujesz drugie. Niestety czipy uwielbiają się uwalić i wtedy płacimy paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styczeń mam spotkanie w ambasadzie. Proszę o pomoc w kilku kwestiach:

- gdzie najszybciej załatwić oświadczenie o niekaralności

- co dostaje po rozmowie w konsulacie? Paszport i kartę stałego rezydenta?

- ile mam czasu po otrzymaniu zielonej karty na wyjazd?

- czy należy rejestrować się w celu odebrania dokumentów jak najszybciej, przed badaniami, czy już po?

- czy koniecznie jest posiadanie adresu w USA? W jaki celu? Czy przychodzą tam jakieś dokumenty?

Pozdrawiam serdecznie,

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to wlasnie karta pobytu przychodzi na ten adres, ktory podasz. Karty stalego rezydenta w ambasadzie po rozmowie to napewno nie dostaniesz. Jak dostaniesz wize, to zostawiasz paszport, zeby ci ta wize przykleili. Ambasada nie drukuje wiz z wyprzedzeniem, bo zawsze jest prawdopodobienstwo, ze sie jej nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styczeń mam spotkanie w ambasadzie. Proszę o pomoc w kilku kwestiach:

- gdzie najszybciej załatwić oświadczenie o niekaralności

- co dostaje po rozmowie w konsulacie? Paszport i kartę stałego rezydenta?

- ile mam czasu po otrzymaniu zielonej karty na wyjazd?

- czy należy rejestrować się w celu odebrania dokumentów jak najszybciej, przed badaniami, czy już po?

- czy koniecznie jest posiadanie adresu w USA? W jaki celu? Czy przychodzą tam jakieś dokumenty?

Pozdrawiam serdecznie,

Emil

Dostajesz paszport z wiza imigracyjną wklejona do niego. Kartę dostaniesz po jakimś czasie po wjeździe do US. Dopoki nie wjedziesz nie jesteś rezydentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą - z kosmicznym APR co jest jednym z najbardziej bezsensownych sposobow budowania historii kredytowej. Lepiej kupić strucla z oszczędności a z kredytem zaczekać do lepszego Credit score.

Żeby dać Ci rozeznanie - dwa samochody kupilem na 0%/60 months, trzeci na 2.49%/ 60 miesięcy a to tylko dlatego że na niektóre marki modele 0% praktycznie się nie zdarza. Więcej nic 3% na 60 to już wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Chyba ze masz kogos, kto ma dobry score i bedzie co-signerem. No i przy dzisiejszym kursie $ oszczednosci z PL sa coraz mniej warte :/

Aha, no to będę się martwił jak znajdę pracę. Na początku wiadomo, że nie będę miał żadnej historii - ale może dzięki zarobkom nie będzie to najgorsza karta.

Pytanie jeszcze co do samego "systemu":

Rozumiem, że działa to tak, że wyrabiam kartą kredytową i dostaję jakiś limit (bardzo mały, albo tak jak kzielu napisał - w wysokości tego depozytu). Kupuję wszystko kartą kredytową (tak, żeby wykorzystywać cały limit miesięczny), a następnie spłacam ją regularnie. Po pewnym czasie idę do tego samego banku i proszę o lepszą kartę. I tak w kółko, aż karta mnie zadowoli?

Drugie pytanie od razu mi się nasunęło. Czy mając dwie karty kredytowe w dwóch niezależnych bankach, buduję jedną historię?

dzisiaj mialam przyjemnosc spedzic w banku 2h (dluzsza historia), mimo joint accout etc z moim mezem, obywatelem US z urodzenia oraz posiadania dobrej pracy dostalam karte secured. Standardowo po 1 roku robia review i - jesli score jest ok - znasza warunki zabezpieczajaca karte - tj przechodzisz na normalna karte unsecured

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...