Skocz do zawartości

Wasze Powroty Do Polski


keeway

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ukochana osoba tak sie sklada pracuje, wiec w ciagu dnia tego czasu dla nas nie ma niewiadomo jak duzo. Ja wolalabym miec i ukochana osobe i prace, bo nie jest to jakies trudne do pogodzenia. Sama miloscia czlowiek nie zyje, milosc nie zaplaci za mnie rachunkow ani nie zrobi zakupow. Sporo ludzi doswiadczylo w zyciu samotnosci albo odrzucenia, a mimo to jakos ukladaja sobie zycie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taki okres nieprzyjemny... ale jak juz bedziesz bardziej mobilna to sie wszystko zacznie powolutku zmieniac.

(PS rowery nie sa drogie... w Goodwill widzialam za bardzo male pieniadze... jezeli klimat sprzyja jazda rowerem i masz stosunkowo niedaleko bardziej ciekawe miejsca do zobaczenia/pracowania/robienia CZEGOS to moze pomysl o kupieniu. Przynajmniej wtedy nie bedziesz az tak przykuta do pustego domu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiele jednak wskazuje ,że wskaźniki bezrobocia w Polsce są bardzo nieadekwatne, ponieważ poprzednie rządu w sprytny sposób to bezrobocie ukryły. Ale w temacie emigracji:

Podam przykład jednego z Polskich miast a mianowicie Siemiatycz. Przez wiele lat młodzi jak i starsi ludzie wyjeżdżali (i wyjeżdżają) za granicę "za chlebem". Główne kierunki emigracji to USA, Belgia i UK. Miasto jest opustoszałe, na ulicach można w większości przypadków spotkać osoby starsze lub dzieci. Jeżeli nic się nie poprawi to ta sytuacja doprowadzi do wyludnienia kresów wschodnich Polski. Ja temu wcale się nie dziwię ponieważ jak można żyć w takim kraju który nie daje szans na żadna poprawę życia. I to może wywołać kontrowersję ale powiem ,że ci ludzie którzy emigrują maja racje. Poszukują miejsca które da szansę na przeżycie.Dlatego jedna rodzina bądź osoba ciągnie następną ze sobą

A na koniec taka dygresja nie mieszkam ani nie pochodzę z tego miasta ale ten przykład pokazuje sytuacje w wielu regionach Polski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł wolontariatów. Moja lepsza połówka też od nich zaczyna, no i od zrobienia prawa jazdy oczywiście

Z tymi wolontariatami to tez dziwnie jest, ostatnio chcialam sie zglosic do szpitala, ale trzeba zaplacic wpisowe , coroczna skladke, zakupic odpowiedni stroj i zobowiazac sie do zrobienia min 1000 h rocznie hmm i to sie nazywa wolontariat ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...