Skocz do zawartości

Wasze Powroty Do Polski


keeway

Rekomendowane odpowiedzi

A to pewnie dlatego, ze wolontariaty w szpitalach sa konkurencyjne - to znaczy jest duzo chetnych - dobrze wygladaja na CV studentow ktorzy chca sie dostac na dobre studia zlaczone z medycyna - i szpital po prostu chce tych najbardziej serio i profesjonalnych. Wiele/wszystkie wydatki zwiazane z tym wolontariatem mozna sobie odliczyc z podatkow, btw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wolontariat jak sama nazwa wskazuje powinien być darmowy - a tu okazuje się, że człowiek chce pomagać za darmo i jeszcze musi dodatkowo za to zapłacić.

To tak jak tu: http://natemat.pl/155229,od-50-do-300-zlotych-tyle-wynosi-oplata-za-mozliwosc-bycia-wolontariuszem-na-swiatowych-dniach-mlodziezy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest fajna i warto przyjeżdżać tak często jak to tylko możliwe. Kiedyś ocean stanowił poważną barierę - teraz to raptem kilkanaście godzin lotu w wygodny, Dreamlinerze :)

Ulubione regiony? To przede wszystkim polskie wybrzeże, jeziora i góry... Właściwie w każdym regionie można trafić na interesujące miejscówki.

Np Beskidy, Szczyrk i Bielsko-Biała. Sporo Polaków przecież wyjechało z tego regionu do USA... Polecam zapoznać się z http://hotelnabloniach.pl/blog/zwiedzic-bielsku-bialej-czyli-perly-podbeskidzia/

Dobry tekst o lokalnych zabytkach. Warto zrobić sobie kilkudniową przerwę, urlop i aktywnie ładować akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich znajomych (wyjechali z PL w latach 80tych, sredni wiek, bardzo bodata rodzina lekarzy) mowi ze jak Hillary wygra to oni chyba beda uciekac do Polski. :lol:

Bo ponoc w PL jak masz kase to nie jest zle. W sumie to wszedzie jest tak, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Kiedyś ocean stanowił poważną barierę - teraz to raptem kilkanaście godzin lotu w wygodny, Dreamlinerze :)

.....

No, nie każdemu to pisane. ;) Nie latam mało, B787 już od dawna w sluzbie a ja dopiero w czerwcu leciałem pierwszy raz, z Toronto do Kopenhagi. :D

Znam ludzi, którzy sa tu już po 30 lat ale zycie traktowali lekce, większość przepracowali na czarno lub szaro, składek płacili mało a co za tym idzie emerytury nie będą oszolamiajace. Tacy ludzie nie maja wyboru, na starość musza wracac do Polski bo z tego co naskladali nie będą w stanie się utrzymać w USA.

Ja tez będę wracal ale moja niska emerytura będzie wynikała z niewielkiej ilości lat składkowych w USA. Jeśli Allach pozwoli w ogóle dociągnąć do 40 kwartałów pracy... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez będę wracal ale moja niska emerytura będzie wynikała z niewielkiej ilości lat składkowych w USA. Jeśli Allach pozwoli w ogóle dociągnąć do 40 kwartałów pracy... :huh:

A to sie licza lata skladkowe czy suma zlozona przez te lata? Czy kombinacja? Myslenie o tym, przyprawia mnie o bol glowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sie licza lata skladkowe czy suma zlozona przez te lata? Czy kombinacja? Myslenie o tym, przyprawia mnie o bol glowy!

Licza sie lata i suma i wiek. Trzeba miec minimum 10 lat pracy, aby sie kwalifikowac do otrzymania emerytury. Tu mozna sobie w przyblizeniu wyliczyc

https://www.ssa.gov/oact/quickcalc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...