Jump to content

Dokumenty I Formularze W Procesie Wizowym [B]


Recommended Posts

Czy udzielicie Mi, proszę, informacji jakie dokumenty i formularze wypełnia się w procesie wizowym (kat. B ). Przede wszystkim na których należy się podpisać?

DS-160 wypełnia się cyfrowo (online), więc tam nie ma podpisu, prawda? Później rozmowa wizowa, po decyzji paszport z wizą jest dostarczony przez kuriera. W takim razie czy na lotnisku podpisuje/wypełnia się cokolwiek?

Link to comment
Share on other sites

1. idziesz do urzednika imigracyjnego ktory decyduje czy idziesz dalej czy wracasz do domu

2. odbierasz swoj bagaż

3. idziesz do celnika i albo oddajesz mu tylko deklaracje i idzesz dalej na nastepny lot/do wyjsca, albo idziesz na przeswietlenie bagazu i sprawdzaja czy to co zaznaczyles na deklaracji jest prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

Mylisz pojęcia. Wize dostaniesz na max 10 lat. Co to jest ta "wiza"? Jest to ZEZWOLENIE wklejane do paszportu ktore POZWALA na odbycie podrozy do jakiegokolwiek port of entry w USA. W praktyce, oznacza to ze wposzcza cie do samolotu. Potem po wyładowaniu w USA na lotnisku idziesz do tzw port of entry. Nie jestes jeszcze w USA ale w miejscu przejściowym. Tam urzędnik i,igracyjny wbija WŁAŚCIWA wize czyli zgodne na pobyt w USA - do 6 miesięcy.

Tak, wklejka w paszporcie moze byc ważna do 10 lat. Tyle razy mozesz swobodnie latać do USA. Po wygaśnięciu udajesz sie po nowa do konsulatu.

Jednokrotnie mozesz przebywać na terenie USA do 6 miesięcy. Potem mozesz sie starać o przedłużenie pobytu (z dobrym powodem).

Każdy wyjazd z USA kasuje ci 6 miesięczny termin i w przypadku ponownego wjazdu jest przyznawany nowy 6 miesięczny termin. Wyłączeniem jest Kanada.

Link to comment
Share on other sites

Nie pisz o tych 6 miesiącach, bo są na tym forum przypadki, że dostawali terminy krótsze niż pół roku. Nastawi się, że tyle ma dostać i później będzie zdziwienie jak się okaże, że dostał tylko miesiąc lub trzy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...