Skocz do zawartości

Cel Pobytu W Usa W Ramach Wizy B2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym zapytać osobę kompetentną, która być może miała już z tym styczność.
Czy wjazd na teren USA na wizie B2 jest dozwolony, jeśli celem wjazdu jest aplikacja o "Adjastment of status"? moja żona jest obywatelem Stanów Zjednoczonych, więc mam takie prawo. Pytanie tylko czy oficer może odmówić takiej osobie wjazdu na teren USA, ponieważ wiza B2 nie jest przeznaczona do wjazdu w tym celu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiście.

Powiedz, że przyjechałeś w celu pozostania na zawsze i zobaczysz, jak zareaguje oficer.

Jeśli Twoja żona jest obywatelem USA, to ma prawo, czy może raczej przywilej sponsorowania Ciebie.

Są do tego odpowiednie wizy/procedury/dokumenty.

Dlaczego nie chcecie z nich skorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę z zamiarem zostania na stałe. Chcę odwiedzić rodzinę żony, podróżować i zostać około 6miesięcy. JEŻELI dostałbym w tym czasie pozwolenie na pracę to mógłbym chwilę popracować. Ale, jak podkreślam, pracowałbym tylko w przypadku pozwolenia.
W każdym razie jest tak jak myślałem, nie wiem tylko jak odniosą się do informacji o żonie i planowanym odwiedzeniu jej rodziny. Choć wydaje mi się to dziwne, mogą mi z tego tytułu odmówić wjazdu. Nawet jeśli pokażę im takie dokumenty jak: umowa na mieszkanie w PL, umowa o pracę w PL, akt małżeństwa i bilet powrotny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę z zamiarem zostania na stałe. Chcę odwiedzić rodzinę żony, podróżować i zostać około 6miesięcy. JEŻELI dostałbym w tym czasie pozwolenie na pracę to mógłbym chwilę popracować. Ale, jak podkreślam, pracowałbym tylko w przypadku pozwolenia.

W każdym razie jest tak jak myślałem, nie wiem tylko jak odniosą się do informacji o żonie i planowanym odwiedzeniu jej rodziny. Choć wydaje mi się to dziwne, mogą mi z tego tytułu odmówić wjazdu. Nawet jeśli pokażę im takie dokumenty jak: umowa na mieszkanie w PL, umowa o pracę w PL, akt małżeństwa i bilet powrotny.

Pozdrawiam

A dlaczego mialbys dostac pozwolenie na prace ? To co proponujesz to czysty visa fraud. Pozwolenia na prace nie dostaniesz bez wyslania aplikacji na adjustement of status. Wjazd na B2 i zamiarem zmiany statusu (w Twoim przypadku dosc oczywisty) to fraud. Czego z tego nie rozumiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę z zamiarem zostania na stałe.

A czym innym jest AOS, o którym napisałeś w pierwszym poście?

Jeśli planujesz jechać turystycznie, to jedź turystycznie na B2.

Jeśli planujesz już tam zostać, czy choć pracować, to do tego służą inne wizy.

Wiza B2 to wiza TURYSTYCZNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz jechać , pozwiedzać, odwiedzić rodzine to jedz ma turystycznej. Jesli chcesz miec pozwolenie na prace i zamieszkanie w USA to żona musi Cie sponsorować. Albo jedno albo drugie, nie mozna sobie wybrac najlepszej czesci z obu i ich mieszać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki wszystkim za odpowiedź.
Jeśli chodzi o kwestię możliwości wjazdu na wizie B2 w celu zmiany statusu- zgadzam się z Wami i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to niemożliwe. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.

Co w kwestii odwiedzenia rodziny żony? Czy to również dyskwalifikuje wjazd na wizie B2?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...