Skocz do zawartości

Ciąża, Permanent Resident, Ss, Samotna Matka Od Czego Zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest szereg takich programów za które sponsor będzie później podciągnięty

Znam przypadki takie i później taka osoba juz nigdy niczego nie podpisała nikomu.

Dlatego należy to dobrze przemyśleć aby później nie narobić sobie problemów jak i innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy przenioslas się do Stanów ? Bo masz 60 dni (o ile dobrze kojarzę) od przeprowadzki by załapać się na Special enrollment . Spróbuj przez market place znaleźć ubezpieczenie. wizyty pewnie jeszcze jakoś da się przeżyć bez ubezpieczenia Ale porodu już nie.. ja urodziłam w lutym, rachunek na 20tys. $ . Na szczęście 100% pokrywa mi ubezpieczenie (deductible 1250$) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelargonio czytaj ze zrozumieniem :D

Post zostal zmieniony mądralo. Na poczatku napisane bylo w 8 miesiącu. Podejrzewam, ze założycielka tematu myslala juz o porodzie, wiec tygodnie z miesiącami jej sie pomyliły. No, ale moze bys zauważył, gdy temat zostal napisany przed zedytowaniem. O ile wiem to czytanie ze zrozumieneim nie stanowi dla mnie problemu. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy przenioslas się do Stanów ? Bo masz 60 dni (o ile dobrze kojarzę) od przeprowadzki by załapać się na Special enrollment . Spróbuj przez market place znaleźć ubezpieczenie. wizyty pewnie jeszcze jakoś da się przeżyć bez ubezpieczenia Ale porodu już nie.. ja urodziłam w lutym, rachunek na 20tys. $ . Na szczęście 100% pokrywa mi ubezpieczenie (deductible 1250$) .

Jestem od początku lutego, dokładnie od 9. Z tego co piszesz jeszcze nie przekroczyłam 60 dni, może uda się. W jaki sposób mam to załatwić. Czy wystarczy powiedzieć że dopiero przeprowadziłam się?

Dzięki otrzymanym wskazówkom, małymi kroczkami zapoznaję się jak wygląda i funkcjonuje ubezpieczenie w tym kraju. Dodam ze nie chcę aby mój sponsor, miał przez mój pobyt niechciane rachunki. Jeszcze nie rozumiem i nie potrafię odróżnić z jakiej pomocy mogę korzystać a z jakiej nie aby nie obarczyć sponsora.

Dziękuję bardzo za cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emergency Medicaid nie jest mean-tested z tego co pamiętam (mogę się mylić) i pokryje koszty porodu które nie będą ściągane od sponsora. Możesz iść do tzw. field office ( http://www.ct.gov/dss/cwp/view.asp?a=2345&q=490698 ) i pogadać z kimś kto będzie się orientował w temacie. Jest jednak b. prawdopodobne że w field office nie będą wiedzieli o czym w ogóle gadasz. Na twoim miejscu napisałabym do Kariny.

Nawet jeśli emergency Medicaid pokryje poród to zostają wizyty u lekarza, leki i badania, koszty za badania i ew. leki mogą być astronomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...