Skocz do zawartości

Co Mogę Zrobić By Zabrać Moją Dziewczynę Ze Sobą


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak zapewne wiecie z poprzednich wątków, otrzymałem pozytywną decyzję w Ambasadzie po tym jak udało mi się wylosować Zieloną Kartę. I wszystko byłoby ładnie i pięknie gdyby nie fakt, że od niedawna mam nową dziewczynę. Znamy się 8 miesięcy a od 3 jesteśmy razem i nie ukrywam - nie chcę jechać bez niej bo naprawdę świetnie się dogadujemy i jestem pewny co do tego związku i co do tego co do niej czuję. Jeszcze przed rozmową padła propozycja z mojej strony byśmy wzięli ślub (lubię szalone pomysły) aby i ona mogła ubiegać się o GC, ale uznaliśmy, że zbyt krótko jesteśmy razem aby wyglądało to conajmniej uczciwie przed Panią Konsul.

Moje pytanie jest zatem następujące: co możemy - naturalnie w zakresie legalnych sposobów zrobić, byśmy oboje mogli swobodnie przebywać i pracować w USA (u mnie to akurat najmniejszy problem)? No i może poza wizą turystyczną bo to dość oczywiste.

Jeśli to pomoże to ona jest Polką, pielęgniarką i pracuje w szpitalu w Dublinie zatem język angielski ma bardzo dobry. Nie posiada jednak żadnego certyfikatu, który by to potwierdzał.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No wiec Ty nie mozesz zrobic absolutnie nic. Nie ma wiz dla dziewczyn, ona z punktu widzenia emigracji nie istnieje. Sa wizy dla narzeczonych ale dostepne tylko dla obywateli ktorym nie bedziesz przez co najmniej nastepne 5 lat chyba ze pojdziesz do wojska i Cie przyjma.

Ona moze sama starac sie o wize pracownicza o ktora musialby wystapic pracodawca i w przypadku pielegniarek jest kilka innych problemow. College - jak najbardziej tylko upewnij sie ze Was stac zanim zaczniesz sie zastanawiac, kilkasiesiat tysiecy $ na start, wiza jest tymczasowa i nie pozwala w wiekszosci przypadkow na prace. Moze tez zawsze probowac w loterii, nic nie kosztuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa i kiedy mogłaby wyjechac?

Jak juz zostaniesz rezydentem (po wjezdzie do US), po slubie wysylasz petycje I-130 wraz z odpowiednim czekiem i czekasz obserwujac Visa Bulletin - w miedzyczasie starajac sie dostac prace z ktorej bedziesz mial wystarczajaco wysokie zarobki aby spelnic wymagania sponsorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...