Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam 

zostalem wylosowany w dv2018 mam pytanie odnosnie DS260 a dokładnie pola o obecnym zatrudnie i tym na jakim stanowisku chcecie byc zatrudnieni w usa. 

Czy korzystaliscie ze strony www.onetonline.org i szukaliscieie swojego zawodu na tej stronie i opisywaliscie szegułowo  w polu SPECIFY OTHER czy tylko jakie stanowisko i tyle.  Bede bardzo wdzieczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Dawno nie pisałam na forum ze wzgledu na mase spraw, które mamy do ogarnięcia przed wyjazdem, który już za 2 tyg :)

Gratulacje dla tych, ktorzy sa po rozmowach i otrzymali wizy !!!

Jezeli chodzi o nas, to udalo nam sie wczoraj sfinalizować  wynajem mieszkania :) Tak wiec da się to zrobić na odległość z białą kartka w USA, bez historii kredytowej jak widać. 
Trzeba tylko pokazać że ma się środki na utrzymanie zanim znajdzie się prace. Pani menadżer z którą mamy kontakt dla bezpieczeństwa, zamiast depozytu zwyczajowego 250$ poprosiła o wpłatę za jeden miesiąc z góry, co oznacza w naszym przypadku 1335 $/miesiąc za apartment: 2 sypialnie, 2 łazienki, strefa dzienna w sumie 1095 sq.ft.czyli około 100m2 :)
Przylatujemy 19 maja do Fort Lauderdale a juz 23 maja możemy wprowadzić sie do mieszkania, które znajduje sie w Tampa Bay area :) zatem Welcome to Florida!!! 

Trzymajcie kciuki i powodzenia dla wszystkich stawiajacych pierwsze kroki w USA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hubertck napisał:

Z nieba mi spadlas :) Ja lece w sierpniu na floryde do tampy tez z gc. Jedyne co mnie martwi to wlasnie mieszkanie, jak to zrobilas? Prze jakas agencje?

Wejdz sobie na https://www.zillow.com/homes/tampa_rb/ lub na https://www.trulia.com/ Poszukaj apartamentow, ktore by Cie interesowaly i lokalizacji najlepszej dla Ciebie, Nastepnie, napisz email lub najlepiej zadzwonń tam i mysle ze nie powinno byc problemu. Jedna zasada: masz pokazac ze Cie stac na zaplacenie i ze bedziesz wiarygodny. My zalaczylismy referencje z poprzednich mieszkań ktore wynajmowalismy (rozumiem ze nie kazdy ma cos takiego), pieniadze na koncie bankowym kwota im wyzsza tym lepsza to zrozumiale, jezeli sprzedajesz nieruchomosc w PL to moze znacznie pomoc no i ID oraz wiza. Pozwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kozdii napisał:

Wejdz sobie na https://www.zillow.com/homes/tampa_rb/ lub na https://www.trulia.com/ Poszukaj apartamentow, ktore by Cie interesowaly i lokalizacji najlepszej dla Ciebie, Nastepnie, napisz email lub najlepiej zadzwonń tam i mysle ze nie powinno byc problemu. Jedna zasada: masz pokazac ze Cie stac na zaplacenie i ze bedziesz wiarygodny. My zalaczylismy referencje z poprzednich mieszkań ktore wynajmowalismy (rozumiem ze nie kazdy ma cos takiego), pieniadze na koncie bankowym kwota im wyzsza tym lepsza to zrozumiale, jezeli sprzedajesz nieruchomosc w PL to moze znacznie pomoc no i ID oraz wiza. Pozwodzenia

Dzieki, poki co przegladalem craiglist. Rozumiem ze wyslalas wyciag z konta jako potwierdzenie wyplacalnosci? Jedyne czego sie boje przy takim wynajmnie przez internet, to ze zdjecia czesto odbiegaja od rzeczywistosci. Przerabialem to w uk. Co w takim przypadku jak juz masz zaplacone a na miejscu okaze sie ze jednak to nie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hubertck napisał:

Dzieki, poki co przegladalem craiglist. Rozumiem ze wyslalas wyciag z konta jako potwierdzenie wyplacalnosci? Jedyne czego sie boje przy takim wynajmnie przez internet, to ze zdjecia czesto odbiegaja od rzeczywistosci. Przerabialem to w uk. Co w takim przypadku jak juz masz zaplacone a na miejscu okaze sie ze jednak to nie to ?

1)Sprawdz czy sa filmiki z takiego apartamentu na youtobe czy maja strone na facebook poczytaj opinie wczesniejszych wynajmujacych. 
2)Tak pieniadze na koncie.
3) Nam pani menadżer rownież przesłaała fimly z apartamentow.
4) Tam gdzie ja wynajelam mieszkanie to jest całe osiedle pod wynajem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kozdii napisał:

1)Sprawdz czy sa filmiki z takiego apartamentu na youtobe czy maja strone na facebook poczytaj opinie wczesniejszych wynajmujacych. 
2)Tak pieniadze na koncie.
3) Nam pani menadżer rownież przesłaała fimly z apartamentow.
4) Tam gdzie ja wynajelam mieszkanie to jest całe osiedle pod wynajem 

Tak zrobie, ale jeszcze na to za wczesnie. Wylot planuje pod koniec sierpnia. Daj znac jak juz dolecisz jak poszlo :) Tymczasem dzieki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...