Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, LuckyMan napisał:

U mnie wystarczyła deklaracja w formie listu, że zapewni mi koleżanka dach nad głową, co zapewni mi łatwiejszy start w USA. No i opisała ile się znamy itd.

Co do wyjazdów i odbierania GC, warto aby się wypowiedział ktoś bardziej doświadczony z prawem Imigracyjnym np.Sly6, bo nie chcę Cię wprowadzić w błąd ;) 

drukujesZ I134 dajesz Ciotce do podpisania i wypelniena. A jak nie to dane Ciotki,Twoje i proste slowa ze pomoge,zapewniam itd.. Masz to napisane w wyzej poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, Sewerynr napisał:

W sumie jak jest tutaj ciotka to chyba ciężko już z pismem i134 bo nie będzie miała wyciągu z banku itp. Więc tylko od ręcznie może napisac. Jak to jest mając tam pracę legalną. Czy  rozliczając się z dochodu w urzędzie podatkowy  usa to przy rozliczeniu rocznym gdy jest informowany urząd skarbowy w Polsce o zarobkach z Usa do rozliczenia to jednoczesnie powiadamiany jest Polski zus o tym czy raczej skarbowka nie informuje zusu? 

sam musisz informowac i jak widze musisz pogadac czy poczytac fora o podatkach. Wysylasz druk o braku rezydencji w Polsce plus masz umowe podatkowa z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sly6 napisał:

wystąpić o białe paszporty i wtedy 2 lata możesz być po za USA,rozliczać się z podatkami z IRS USA, a po 2 latach zastanowić się co dalej bo takie latanie skończy się odebraniem GC a teraz sa takie czasy na to. To kiedyś bylo inaczej.

Żeby wyrobić białe paszporty to chyba trzeba kilka miesięcy zostać w USA i tam je wyrobić dla całej rodziny czy mogę złożyć dokumenty wrócić do PL a później polecieć i dokończyć formalności wyrobienia b. paszportów. Ile to finansów kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sly6 napisał:

sam musisz informowac i jak widze musisz pogadac czy poczytac fora o podatkach. Wysylasz druk o braku rezydencji w Polsce plus masz umowe podatkowa z USA.

Czyli zostając rezydentem w USA automatycznie tracę chociażby rentę która mam z polskiego zusu nawet jeśli nie podejmę pracy w USA. Nie chce czegoś od razu tutaj tracić w pl a jednocześnie chce zobaczyć usa i przemyslec co dalej. Cała rodzina z Chicago mówi że jest tak super lekko itp w USA tylko na początku mogę liczyć na 10 dolcow za godzinę a z czasem będziecie więcej. Czasami myślę że koloryzuja tę Amerykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sewerynr napisał:

Żeby wyrobić białe paszporty to chyba trzeba kilka miesięcy zostać w USA i tam je wyrobić dla całej rodziny czy mogę złożyć dokumenty wrócić do PL a później polecieć i dokończyć formalności wyrobienia b. paszportów. Ile to finansów kosztuje. 

wlatujesz i składasz dokumenty i czekasz na odciski palców a to może być i 3 miesiące. Odbiór może być w Konsulacie w Krakowie lub Warszawy takiego paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sewerynr napisał:

Czyli zostając rezydentem w USA automatycznie tracę chociażby rentę która mam z polskiego zusu nawet jeśli nie podejmę pracy w USA. Nie chce czegoś od razu tutaj tracić w pl a jednocześnie chce zobaczyć usa i przemyslec co dalej. Cała rodzina z Chicago mówi że jest tak super lekko itp w USA tylko na początku mogę liczyć na 10 dolcow za godzinę a z czasem będziecie więcej. Czasami myślę że koloryzuja tę Amerykę. 

widzę ze potrzebujesz pogadać z kimś z ZUS kto i kiedy traci rentę,bo renta np rodzinna,inwalidzka,socjalna i kazda ma zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sly6 napisał:

widzę ze potrzebujesz pogadać z kimś z ZUS kto i kiedy traci rentę,bo renta np rodzinna,inwalidzka,socjalna i kazda ma zasady.

W polskim zusie pytałem się trzy razy u trzech osób i dostałem w zasadzie trzy różne odpowiedzi jak to w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sewerynr napisał:

W polskim zusie pytałem się trzy razy u trzech osób i dostałem w zasadzie trzy różne odpowiedzi jak to w Polsce. 

poczytaj to podobnie jest w USA. To forum ma różne historie..

podaj mi jaka to renta to Ci w wiadomości prywatnej odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sewerynr napisał:

Żeby wyrobić białe paszporty to chyba trzeba kilka miesięcy zostać w USA i tam je wyrobić dla całej rodziny czy mogę złożyć dokumenty wrócić do PL a później polecieć i dokończyć formalności wyrobienia b. paszportów. Ile to finansów kosztuje. 

od grudnia masz inne ceny i np paszporty to 575 dol. Poczytaj o I131 jak kto jest z dziećmi i cena.

https://www.uscis.gov/forms/our-fees

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlatuje składam papiery i czekam w usa czy lecę do PL i np jak przyjdzie pismo że już można składać odciski to znowu lecę do usa żeby je złożyć. Muszę być tego dnia co wezwa na odciski czy mogę po powiadomieniu przyleciec np miesiąc później i złożyć te odciski? Wiem że nie które moje pytania są może trochę dziwne ale może i ktoś inny z tego skorzysta A ja wolę pytać przed niż po. Dla pieniędzy tam nie pojadę bo w pl mam Good Life raczej chce dla dzieci u utrzymać gc bo może kiedyś będą chcieli tam zamieszkać. Kasa na bilety to też mniejszy problem żeby latać dwa razy w roku. Na miejscu odrobie bez problemu. Dzięki sly6 że jesteś taki cierpliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...