Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę o różnicach między stanami i europa. W końcu po dosłownie dwóch godzinach na ticketing dali mi miejsce  w samolocie następnego dnia. Akurat dni młodzieży były w Polsce (rok temu) i wszystko zapchane. Na De Gaulle jest Sheraton, sprawdziłem stawki na telefonie -180 Euro ( na ich własnej, na starwoods, nie w expediach czy innych priceline). Nie jest najgorzej. Idę tam z buta, bo to kolejny terminal, koleś w recepcji mówi ze najtańszy pokój 240. Ok, stawka online jest 180 to daj mi ta. On nie może. Jak to? Bo to stawka online a on ma inna. To co, mam teraz na telefonie, opierając sie o twoja recepcje zabukować ten pokój? Tak. Krew mnie zalała ale nie chciało mi sie brać taryfy do innego. 

I 0.33 heinekkena z butelki w ich restauracji kosztowalo 15 euro. 

Zeby sie trzymać tematu - moral jest taki ze w stanach w dowolnym hotelu zawsze dostaniesz najniższa cenę, od ręki (jeśli ja znasz). Mozna sie wręcz targować, szczególnie jeśli np musisz zostać na dłuższy okres czasu bo właśnie sie przeprowadzasz do stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, Jackie napisał:

 

Mieliśmy to samo. Niestety, wszędzie raz na jakiś czas trafi się nadgorliwy pracownik i na nic się zdadzą tłumaczenia w rodzaju "zawsze tam latam i nikt nigdy się nie czepiał."

Dokladnie to samo mialem rok temu w kwietniu przy odprawie z paryza do warszawy mialem wedlug mnie normalny plecak a powiedzieli ze jest za duzy i za bardzo wypchany 

 

1 godzinę temu, Labs92 napisał:

Czyli jak mam 8kg limit podręczny to w tym jest walizka + torba z laptopem, a nie walizka 8kg + dodatkowo laptop?

Niektorzy w AirFrance czy to w pl czy fra pakuja w schowki takie walizy ze oni maja wywalone na te centymetry i ile kg to wazy. Jak jest lot miedzykontynentalny to przy odprawie zwracaja uwage na podreczny czy ni za duzy ale po europie to raczej nie. Mowie caly caly czas o air france bo w innych tanich liniach nie wiem jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlade napisał:

Cwaniakowanie? 19 calowa walizka, która mieści sie prostopadle  w każdym średnim samolocie (a320 / b737) i rownolegle w większych regionalnych (crj 900 itd) plus laptop który zawsze mieści sie pod nogi. Zwykla próba wyrwania dodatkowych paru euro za nadanie dodatkowej sztuki bagażu. I to ze denied boarding skutkuje tym ze samolot jest opóźniony, co tworzy efekt kuli śniegowej, łącznie powiedzmy 500 osób (bo ten samolot jeszcze 4 segmenty robił) dociera z opóźnieniem do celu bo jednemu gościowi szukali walizki w luku bagażowym. Zeby zapłacił 20 euro czy coś za nadanie następnej, nie wiem bo akurat w Air France mam status także i tak nic nie płaciłem.  W stanach takie coś jest nie do pomyślenia.

 

Ja juz bardziej o stanach, bo tu wiekszosc ma carry-on o maksymalnej dlugosci (bo w wielu liniach checked kosztuje). W CRJ mozna od razu zalozyc, ze nie wejda do kabiny i zabiora do luku. Wiekszosc ludzi w USA ma w d...ie, ze podreczny nie trzyma wymarow (czesto ich torby maja kolka tej samek wielkosci co samolot).  

Za to podreczny waza mi w Europie. Czesto na WAW i na LHR sie zdazylo. Moj prodreczny to plecak, wiec nie ma problemu, ale pewnie czesto mam >8kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z innej beczki, mianowicie na te 2 pytanie w formularzu ds260 odpowiedziałem negatywnie (NO) i teraz pytanie czy jak mam we wtorek rozmowę to będę mogl to jakos wtylumaczyc ? ponieważ chodziłem do szkoły po 30 listopada 1996 i chce pracować jadąc do USA:

Have you attended a public elementary school or a public secondary school on student (F) status after November 30, 1996 without reimbursing the school?

Explain Error

 
Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? Error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakiś tam względów nie mogę mieć dokumentu i 134 bo na zwykłej kartce papieru podpisane przez rodzinę z USA że będzie nas utrzymywać dopóki nie Staniemy na nogi będzie jakość liczyło Czy lepiej już w ogóle nic nie pisać i nie pokazywać na interview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sewerynr napisał:

Jak z jakiś tam względów nie mogę mieć dokumentu i 134 bo na zwykłej kartce papieru podpisane przez rodzinę z USA że będzie nas utrzymywać dopóki nie Staniemy na nogi będzie jakość liczyło Czy lepiej już w ogóle nic nie pisać i nie pokazywać na interview

może byc ta kartka . Nie musi byc I134.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...