Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Labs92 napisał:

Mam do Was pytanie, tych co latają do USA różnymi liniami.

Jak to jest z tymi walizkami? Wymiary maksymalne walizki (wys+szer+głęb) nie mogą niby przekraczać 158cm, ale czy ktoś to sprawdza? Znalazłem na internecie fajną walizkę, której wymiary to łącznie 159cm i niby jest preferowana do USA. 

Drugie pytanie odnośnie bagażu podręcznego. Niby maks wymiary to 115cm (55 wys, 40szer i 20 głeb) i tutaj wiem, że mają te kosze specjalne, ale czy wymiary walizki już są podawane z kółkami (od ziemi do uchywtu złożonego?) Teraz w lidlu widziałem promocja będzie na bagaż podręczny i tam właśnie wychodzi wymiar 115cm na całości ale czy razem z kółkami czy nie? 

Wiem, że mogę iść do sklepu z miarką i pomierzyć walizki ale pytam Was z doświadczenia lotów do US, bo pewnie różnią się od tych po Europie.

 

Nadanego nie sprawdza nikt. Przeciez ludzi przewoza rozmaite graty, najwyzej wyjezdzaja na tasmie "oversize baggage". Co bardziej czepialskie linie moga chciec doplate ale 1 cm nikt nawet nie zauwazy. Pytasz troche jakbys nigdy nie lecial samolotem...

Kolka w podrecznym nie maja wiekszego znaczenia - ma sie zmiescic w tejze miarce do mierzenia podrecznego - wiekszy problem bedziesz mial jak nie wejdzie do bagaznika ale spokojnie wejdzie (poza gownianymi samolotami w rodzaju CRJa ale tam nic nie wchodzi). Osobiscie nie widzialem zeby ktokolwiek podreczny mierzyl, ale zwykle latam sensownymi liniami. Jakies low-costy moga mierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rozmiar może nie ma znaczenia, ale w Paryżu Air France nie wpuścił mnie na pokład bo miałem za ciężki podręczny, normalnie stał koleś z waga i kazał kłaść wszystko co sie na sobie miało, znaczy podręczna walizkę i laptop w moim przypadku. Sama moja torba z laptopem prawie przekraczała ten limit. I nie pomogły tłumaczenia ze przesiadam sie z Delty, i ze moja duża walizka jest juz zapakowana do luku. Po stanach z tym samym zestawem latam praktycznie co drugi tydzień, bez problemów oczywiście. Opóźnili samolot o pół godziny (bo musieli te pierwsza wygrzebać) a mnie odesłali na zewnątrz żebym podręczny nadal. 5 lat mnie w Europie nie było i tak na dzień dobry żebym sie chyba sentymentów pozbył. A, koniec końców ja i moje dwie nadane walizki byliśmy na trzech różnych samolotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vlade napisał:

Rozmiar może nie ma znaczenia, ale w Paryżu Air France nie wpuścił mnie na pokład bo miałem za ciężki podręczny, normalnie stał koleś z waga i kazał kłaść wszystko co sie na sobie miało, znaczy podręczna walizkę i laptop w moim przypadku.

 

Mieliśmy to samo. Niestety, wszędzie raz na jakiś czas trafi się nadgorliwy pracownik i na nic się zdadzą tłumaczenia w rodzaju "zawsze tam latam i nikt nigdy się nie czepiał."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardziej bym sie spodziewal ze beda sprawdzali rozmiar niz wage (ani jedno ani drugie mi sie nigdy nie zdarzylo) - a moj podreczny czesto jest wypakowany na maxa jezeli podroz jest krotka - wtedy korzystanie z Global Entry na POE daje benefit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej LP przyleciała ciocia z Wujkiem parę lat temu. Gdy wracali do Polski mieli parę reklamowek  za dużo że sobą. Też się przyczepili, poniekąd slusznie. Ale lecieli jacyś Ukraińcy i oni nie mają nic wzięli te torby jako swoje. Obsługa była bezradna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vlade napisał:

Rozmiar może nie ma znaczenia, ale w Paryżu Air France nie wpuścił mnie na pokład bo miałem za ciężki podręczny, normalnie stał koleś z waga i kazał kłaść wszystko co sie na sobie miało, znaczy podręczna walizkę i laptop w moim przypadku. Sama moja torba z laptopem prawie przekraczała ten limit. 

Czyli jak mam 8kg limit podręczny to w tym jest walizka + torba z laptopem, a nie walizka 8kg + dodatkowo laptop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie: jak lot jest pełny, szczególnie w małym samolocie, i ludzie cwaniakuja z podrecznym, to sprawdzarka jest używana. 

Ważenie podręcznego to bardziej w Europie. 

Nadawanego jeszcze nikt nie mierzył. Who cares? Jak dobrze się kiełbą wypełni to i tak wymiarowy może spuchnac o kilka cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Labs92 napisał:

Czyli jak mam 8kg limit podręczny to w tym jest walizka + torba z laptopem, a nie walizka 8kg + dodatkowo laptop?

Niestety, liczą to łącznie - torba z laptopem + walizka ma być mniejsza niż limit, przynajmniej w Air France. Nie wiem jak w innych europejskich liniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KaeR napisał:

 

Moje doświadczenie: jak lot jest pełny, szczególnie w małym samolocie, i ludzie cwaniakuja z podrecznym, to sprawdzarka jest używana. 

 

Cwaniakowanie? 19 calowa walizka, która mieści sie prostopadle  w każdym średnim samolocie (a320 / b737) i rownolegle w większych regionalnych (crj 900 itd) plus laptop który zawsze mieści sie pod nogi. Zwykla próba wyrwania dodatkowych paru euro za nadanie dodatkowej sztuki bagażu. I to ze denied boarding skutkuje tym ze samolot jest opóźniony, co tworzy efekt kuli śniegowej, łącznie powiedzmy 500 osób (bo ten samolot jeszcze 4 segmenty robił) dociera z opóźnieniem do celu bo jednemu gościowi szukali walizki w luku bagażowym. Zeby zapłacił 20 euro czy coś za nadanie następnej, nie wiem bo akurat w Air France mam status także i tak nic nie płaciłem.  W stanach takie coś jest nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...