Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

pytanie:jak lecicie z usa do polski np w odwiedziny to czy jak kupujecie bilet przez internet to np w norwegianie kupujecie go na stronie polskiej norwegiana czy trzeba kupic na stronie amerykanskiej, bo bilet bedzie wydrukowany i bedzie po polsku czy sie nie przyczepia na lotnisku w usa? jak to jest. Takie pytanie bo jeszcze nie wiem czy sie wybieram ale moze bede musiala bo zmarla mi osoba w rodzinie.

i nie ma teraz lotow z bostonu do krakowa ale sa dalej ` z bostonu do oslo i z oslo do krakowa wiec mozna kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, megan07 napisał:

pytanie:jak lecicie z usa do polski np w odwiedziny to czy jak kupujecie bilet przez internet to np w norwegianie kupujecie go na stronie polskiej norwegiana czy trzeba kupic na stronie amerykanskiej, bo bilet bedzie wydrukowany i bedzie po polsku czy sie nie przyczepia na lotnisku w usa? jak to jest. Takie pytanie bo jeszcze nie wiem czy sie wybieram ale moze bede musiala bo zmarla mi osoba w rodzinie.

i nie ma teraz lotow z bostonu do krakowa ale sa dalej ` z bostonu do oslo i z oslo do krakowa wiec mozna kombinowac

Bilety są elektroniczne i wydruk nikogo nie interesuje bo nie ma żadnego znaczenia. Kup bilet gdzie taniej albo gdzie ci bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, megan07 napisał:

pytanie:jak lecicie z usa do polski np w odwiedziny to czy jak kupujecie bilet przez internet to np w norwegianie kupujecie go na stronie polskiej norwegiana czy trzeba kupic na stronie amerykanskiej, bo bilet bedzie wydrukowany i bedzie po polsku czy sie nie przyczepia na lotnisku w usa? jak to jest. Takie pytanie bo jeszcze nie wiem czy sie wybieram ale moze bede musiala bo zmarla mi osoba w rodzinie.

i nie ma teraz lotow z bostonu do krakowa ale sa dalej ` z bostonu do oslo i z oslo do krakowa wiec mozna kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sly6 napisał:

a co pisze w akcie urodzenia? Tego się trzymaj

Akt spłonął w czasie wojny. 

A pierwsze próby odtworzenia aktu były w 73r i w tej wersji napisano - ZSRR  (DS260 nawet nie ma takiego kraju do wyboru).

Wpisuję PL zgodnie ze stanem na dzień urodzenia. 

Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice urodzili się na Kresach i moja mama kiedyś wzbudziła sensacje w gminie bo nie chciała odebrać nowego dowodu, w którym jako miejsce urodzenia wpisano Zbaraz ZSRR. Stwierdziła zgodnie z prawdą że urodziła się w Polsce i żadnego ZSRR ma nie być. W tamtych czasach to był spory wyskok, ostatecznie wpisali jej Zbaraz, bez kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja już po rozmowie i zgodnie z obietnicą chciałbym się podzielić moimi wrażeniami z wizyty w Ambasadzie. Wszyscy w Ambasadzie byli bardzo mili i pomocni, ale zacznijmy od początku. Rozmowę miałem zaplanowaną na 8:00, ale taksówka przywiozła mnie już przed 7:30 pod ambasadę, więc ustawiłem się w kolejce (byłem drugi) za mną po 7:30 ustawiło się już kilka osób, a ochroniarz zaczął wpuszczać pierwsze osoby w tym mnie. Musiałem oddać wyłączony telefon w zamian za numerek oraz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Następnie droga piętro niżej do sprawdzenia paszportu oraz potwierdzenia kuriera TNT. Następnie wizyta przy okienku, gdzie została otrzymałem numerek, krótkie oczekiwanie i wizyta przy drugim okienku, gdzie złożyłem wszystkie dokumenty i dostałem kartkę z zaznaczoną opłatą $330 do zapłaty w kasie. Po zapłaceniu zostały pobrane odciski palców kilka pytań i oczekiwanie do 9:00 na konsula.

Przemiła Pani Konsul prosiła o podniesienie prawej ręki i zaprzysiężenie o mówieniu prawdy, a następnie zadała 3 pytania : 1. Ile razy startowałem w Loterii ? 2. Czy mam rodzinę lub znajomych w USA ? 3 pytanie było o pracę w USA. Po moich dość wyczerpujących wypowiedziach (lubię sobie pogadać ;) ) Pani konsul mi pogratulowała i powiedziała, iż otrzymam wizę imigracyjną kurierem ;) Tak wyglądały moje niecałe 2 godziny w Ambasadzie. Jak wychodziłem była już pokaźna kolejka przed wejściem, także należał się taksówkarzowi napiwek za szybki transport ;) haha 

Bardzo wszystkim dziękuję za porady i przydatne informacje, które znalazłem na forum. Pamiętajcie o wszystkich dokumentach, aby ze Sobą zabrać. W kasie można płacić w złotówkach lub kartą, ale według mnie najwygodniej dolarami. Lepiej być wcześniej, aby uniknąć kolejek (o 9 za mną było już z 7-8 osób do imigracji, nie wiem ile czekało przed Ambasadą). Duży stres, ale w sumie niepotrzebny, wystarczy szczerze odpowiadać na pytania, no i mieć wszystkie dokumenty. Jeżeli chodzi o dokumenty finansowe miałem ze Sobą list (+ wyciąg z banku) - warto o tym wspomnieć, szczególnie mieć list od osoby, do której się jedzie ze Sobą, wtedy jest dużo prościej, bo nie musiałem już pokazywać wyciągu bankowego - nigdy nie wiadomo ile to jest "wystarczająco".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja juz prawie miesiac w USA. dzieje sie dzieje, ciagle nie mam czasu, zalatwiania a zalatwiania nie ma konca. Zaczelam pisac jak wczesniej mowilam blog, jak ktos ma ochote to zapraszam do czytania. Bede tam dorzucac co jakiś czas cos jak znajde tylko na to czas i sily. Glownie zrobilam ta stronke dla mojej famili, gdyz opowiadanie przez prawie godzine co u mnie slychac kazdej osobie z osobna jest wyczerpujace, mam dosc. Pozdrawiam szczesliwcow !! Jak ktos przyjedzie tez na Floryde to dajcie znac :)

www.joannaraczko.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...