Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktoś wybiera się na badania do lekarza w nabliższym czasie, to informuję, że wszedł obowiązek dodatkowego badania na rzeżączkę. Takie informacje uzyskałam w Warszawie. Nie ma jeszcze informacji na oficjalnej stronie ambasady, jednakże lekarze mają właśnie od dziś obowiązek przeprowadzać takie dodatkowe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja się umówiłem na badania na 15 listopada, to mi pani przez telefon powiedziała, że od tego miesiąca są nowe obowiązkowe badania na rzeżączkę i należy je zrobić na Waryńskiego aż tydzień wcześniej co oznacza dwie wycieczki do Warszawy, zwariowali chyba. Te badania to chyba najbardziej skomplikowana sprawa w całej procedurze ubiegania się o wizę DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się umówiłem na badania na 15 listopada, to mi pani przez telefon powiedziała, że od tego miesiąca są nowe obowiązkowe badania na rzeżączkę i należy je zrobić na Waryńskiego aż tydzień wcześniej co oznacza dwie wycieczki do Warszawy, zwariowali chyba. Te badania to chyba najbardziej skomplikowana sprawa w całej procedurze ubiegania się o wizę DV.

chyba zostałeś źle poinformowany

ja dostałam odpowiedź, iż tego samego dnia najpierw rano robisz badania na Waryńskiego, a później idziesz na badania do lekarza na umówioną godzinę

,, w pierwszej kolejności należy wykonać RTG klatki piersiowej, badanie krwi na kiłę

oraz badanie moczu na rzeżączkę na Waryńskiego 9 (nie trzeba być na czczo). Nie trzeba się umawiać, wyniki

krwi i RTG będą gotowe do odbioru po 3 godzinach tego samego dnia(laboratorium

jest czynne od 7mej, proszę być tam najpóźniej o 8.30). Wyniki rzeżączki są

przesyłane bezpośrednio do naszej przychodni po tygodniu i my dostarczamy

dokumentację do ambasady.

Jeśli chodzi o dzieci które nie ukończyły 15 lat, nie obowiązują ich żadne

badania na Waryńskiego, natomiast muszą wykonać u nas w gabinecie badanie na

gruźlicę utajoną, do wyboru próba tuberkulinowa lub badanie krwi. ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tu za rok z kolega szamanem będziemy się zastanawiać kiedy i jak nam wypadnie rozmowa z konsulem XD. mamy do siebie blisko wiecbedziemy mogli nawt sprawe obgadać przy piwku

Prem co tu się zastanawiać. Wpadaj do Pszczyny na Flakona !!::) Obgadamy juz jaka firme w Usa otworzymy:) Weżmiemy ze soba Sly'a - jego tez lubimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nixie jutro Twój dzień !

Trzymam kciuki za rozmowę z Konsulem, nie stresuj się, wszystko będzie dobrze !!!

Prosimy Cię o info po rozmowie.... :)

No tak, wielki dzień nastał. Operacja przeprowadzona pozytywnie, niestety na samą wizę muszę jeszcze poczekać. A to w związku z moją żoną, która jest w ciąży i nie zdecydowała się na RTG a jako że to ona była wylosowana, to jej wyniki badań determinują całą operację i wiza jak sądzę po dzisiejszej rozmowie będzie przyznana po dosłaniu badań.

Sama wizyta jest bardzo podobna do tej tej nieimigracyjnej, z tą różnicą, że trzeba mieć wydruk z potwierdzenia transakcji odbioru paszportu (to jest ten ten temat, który się przewija na forum czy ma się pokazywać DS-160 czy DS-260). Później jest specjalne okienko (nr 13) :) dla wiz imigracyjnych do rejestracji gdzie zdaje się wszystkie papiery o niekaralności, akty małżeński i urodzenia, dwa zdjęcia, no i dyplom z wykształceniem (dyplom tylko od osoby wylosowanej) i wypełnia krótką ankietę dotyczącą samej loterii. Następnie otrzymuje się rachunek do zapłacenia kieruje się do kasy i po uiszczeniu opłaty wraca z powrotem i czeka na rozmowę z konsulem. Rozmowa wygląda podobnie jak dla wizy nieimigracyjnej, z tym, że pytania trochę inne, w stylu gdzie zamierzacie mieszkać, kiedy wyjechać itp. W naszym przypadku zakończyło się odroczeniem do czasu złożenie badań osoby wylosowanej, czyli mojej żony, niestety nie dało się tego przeskoczyć i decyzja o przyznaniu będzie dopiero po przesłaniu wyników badań, jednak jak sądzę i jak wynikało z rozmowy z konsulem decyzją powinna być pozytywna, gdyż żadnych innych uwag ani zastrzeżeń nie miał. Kwestia pierwszeństwa dotyczy również przekroczenia granicy, z tego co się dowiedziałem, to również osoba wylosowana powinna pierwsza przekroczyć granice, jednak praktycznie jeszcze tego nie sprawdzałem ;)

Podsumowując, zgodnie z tym co pisze kozdii nie ma się co stresować, jeśli formalności są ok, to nie ma żadnego problemu, a jeśli czegoś brakuje jak w moim przypadku to się dosyła i zdalnie zakańcza sprawę (mam nadzieję). Jeśli natomiast chodzi o mnie (jeśli to kogoś interesuje) ;) to plan A czyli wyjazd jeszcze w tym roku, załatwienie formalności i rozejrzenie się za pracą i ściągnięcie rodziny na lato/jesień nie wypalił, stąd wdrażam plan B, czyli wyjazd na wiosnę i ściągnięcie rodziny na lato/jesień. Będzie trochę mniej czasu, ale jednak będzie czas, stąd uważam, że warto było się spiąć i mieć sprawę już prawie na ukończeniu. Z tego co się dowiedziałem, to nasza wizyta i ogólnie rozprawa z loterii była pierwszą w Polsce w tej edycji :) a jak powszechnie wiadomo pierwsi będą ostatnimi, stąd może się okazać, że plan C czyli last minute na wrzesnień zostanie wdrożony, ale oby nie trzeba było aż tak daleko sięgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...