Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

My juz po :) 3 wizy przyznane:)
Pod ambasada bylismy o 7:30, weszlismy jako jedni z pierwszych. Najpierw kontrola bezpieczenstwa, potem oddanie paszportow wraz z potwierdzeniem TNT. Okienko 13, zlozenie dokumentow. Tam pani pyta m.in o to czy bylismy kiedys aresztowani, czy bylismy w USA i uwaga! Jesli ktos byl kiedys to konieczny jest stary paszport z wiza! Druga sprawa, to w dokumentach widzialem nasz wniosek loteryjny z wyraznie wydrukowanymi zdjeciami wiec pewnie ich poprawnosc ma znaczenie.
Potem kasa i tutaj byl maly zgrzyt poniewaz mialem dolary w gotowce i automat nie chcial przyjac 2 banknotow po 100$. Nie wiem dlaczego, byly identyczne jak pozostale. Po kilkunastu probach pani kasjerka sie poddala i zanotowala nr tych banknotow i moje nazwisko, ale ostatecznie je przyjela.
Nastepnie z potwierdzeniem oplaty znowu okienko 13 na zdjecie odciskow palcow i oczekiwanie okolo 30 min na rozmowe.
Rozmowa ekspresowa, przysiega, czy mamy w USA rodzine lub znajomych, gdzie lecimy , gratulacje, wizy przyznane:) Chwile po 10 bylismy po wszystkim


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, Harv24 napisał:

My juz po :) 3 wizy przyznane:)
Pod ambasada bylismy o 7:30, weszlismy jako jedni z pierwszych. Najpierw kontrola bezpieczenstwa, potem oddanie paszportow wraz z potwierdzeniem TNT. Okienko 13, zlozenie dokumentow. Tam pani pyta m.in o to czy bylismy kiedys aresztowani, czy bylismy w USA i uwaga! Jesli ktos byl kiedys to konieczny jest stary paszport z wiza! Druga sprawa, to w dokumentach widzialem nasz wniosek loteryjny z wyraznie wydrukowanymi zdjeciami wiec pewnie ich poprawnosc ma znaczenie.
Potem kasa i tutaj byl maly zgrzyt poniewaz mialem dolary w gotowce i automat nie chcial przyjac 2 banknotow po 100$. Nie wiem dlaczego, byly identyczne jak pozostale. Po kilkunastu probach pani kasjerka sie poddala i zanotowala nr tych banknotow i moje nazwisko, ale ostatecznie je przyjela.
Nastepnie z potwierdzeniem oplaty znowu okienko 13 na zdjecie odciskow palcow i oczekiwanie okolo 30 min na rozmowe.
Rozmowa ekspresowa, przysiega, czy mamy w USA rodzine lub znajomych, gdzie lecimy , gratulacje, wizy przyznane:) Chwile po 10 bylismy po wszystkim

 

Gratulecje !!! To gdzie macie zamiar się udać, do jakiego Stanu i kiedy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zielonywkarty napisał:

Nie no bez przesady starego paszportu  mozna nie  miec z nieaktualnymi wizami. Kto to chomikuje ?

Jak wizy sa aktualne bo paszport byl wymieniany to dobrze miec zeby dali pieczatke VOID

 

Ja mam aktualne 3 wizy turystyczne, 2 sa w nieaktalnych paszportach i jedna jest w aktualnym. Wiem że musze zabrać je na rozmowe aby anulowali :) OBY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zielonywkarty napisał:

No jak Cie nie scigali przy wydawaniu nowej to raczej nie jest to super wazne. Dobrze miec ale nie robcie strachu innym bo ktos pomysli ze ma smietnisko przeszukiwac jak wyrzucil stary paszport.

Czytaj że zrozumieniem, jeżeli wiza jest ważna wydana 2008 r na 10 lat czyli jeszcze ważna ale paszport stracił ważność to nikt chyba przy zdrowych zmysłach takiego paszportu nie wyrzuca! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage, że ludzie często mają np paszport ważny jeszcze 4-5 lat a wiza jest na 10, to wtedy sie lata na dwa paszporty, dlatego Harv24 napisał, "stary" paszport  z wizą, a poza tym jakby ktoś np zgubił paszport lub został okradziony? To nie dostanie zielonej karty? Wątpie.

 

To co masz przynosisz wiadomo im więcej dokumentów tym lepiej, no ale jak nie masz to trudno :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...