Skocz do zawartości

Dieta? Dietetyk?


Dublin

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem zdania, że układanie sobie diety jest rozsądniejsze.

Przede wszystkim - pozwala to na sporą elastyczność i poznanie mechanizmów.

Świadomość wagi kalorycznej sporo pomaga, a wiem co mówię.

Wielu ludzi ma mizerną wiedzę, i powtarza frazesy typu "nie jesc po 18)...

Dlatego uwazam, ze wiedza jest b. wazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o cwiczenia, to jestem zawiedziona oferta w amerykanskich silowniach. W PL lubilam tzw "step aerobics" gdzie przez godzine instruktor powoli uczy coraz wiecej choregrafii zbudowanej z grona standardowych ruchow, uzywajac podwyzszenia, tzw stepu. Pod koniec tej godziny stracisz duzo kalorii i zbudujesz troche miesni, a nawet nie zauwazysz jak sie wycwiczysz, bo sie dobrze bawisz!

A w US po pierwsze zajecia aerobiku dominuja albo yoga (co lubie, ale brakuje mi dynamicznych cwiczen), zumba (tez da rade) albo jakies intensity training, ktore absolutnie nienawidze, bo to sa repetytywne cwiczenia ktore sa bardzo nudne i meczace... godzina takich trwa dla mnie wiecznosc. Zadna to zabawa. Nie ma nic posrodku, bo zubma nie jest az tak meczaca.

Znlazlam jeden step aerobics w jednej silowni, to ta choreografia byla mega nudna i meczaca... zero kreatywnosci i za malo elemantow tanca.

Moze wieksze miaasa maja wiecej, ale wraz jestem zawiedziona, bo w PL to standard, a w US jakos nie potrafi mi dogodzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zumba jako trening aerobowy? To chyba nie tak na powaznie? Musze kiedys sprobowac.

alik nie mozesz np zaczac na rowerze albo rolkach jezdzic? To moze byc dobra i fajna alternatywa tym bardziej jesli zbierzesz grupe przyjaciow z ktorymi nie bedziesz sie nudzic.

Silownia to silownia przychodzi sie po to zeby pakowac.

U mnie w Dublinie na silowni jest cos w stylu step aerobic, jest spinning i pewnie jeszcz jakies inne zajecia lecz to jest mala silownia i uczeszczajac do niej przez rok zauwazylem ze irlandczycy maja tendencje pod koniec roku siedziec w domu lub ew imprezowac, a gdy przychdzi sezon tj luty marzec zaczyna sie silownia wypelniac.

Wiosna w piatki wielu idzie pic do pubow i nagle pojawiaja sie w pn coby kaca moralnego zaleczyc a w srode juz jakby mniej chetni albo zmeczeni. Wielu tez chowa sie w kacie i przeglad fb co wogole jest dla mnie porazka, gdy ide na silownie moj tel lezy w domu.

Co do mamusiek i grubasow to szczegolnie tuz przez sezonem wakacyjnym w miesiac probuja oszukac przeznaczenie, zapisujac sie na aerobic czy to na spinning i zarzynaja sie na maxa. Regularnie widze tez staych bywalcow co pakuja i sie nie opieprzaja lacznie z dziewczynami ale te osoby to akurat inny sort...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze jest duzo alternatyw, ale takie sporty to sa tylko w jak jest cieplo ;) Poza tym nie mam rolek a w ramach aktywnosci na dworze chodze z psem na spacery :)

Mi chodzi o to ze aerobik jest caloroczny i ja to bardzo lubie, wiec dlatego jestem mega zawiedziona ;)

Ja myslalam nawet zeby sobie wyrobic certyfikat, zeby uczyc, jako dodatkowa forme zarobku i przede wszystkim pasja. Tak patrzac na to co tu widze, to bedzie jedyna opcja dla mnie, bo inaczej nie moge znalezc dobrego instruktora, ktorego uwielbiam.

Zubma to jest w wiekszosci taniec, uzywajac standardowych krokow, zalezy od insutruktora. Muzyka jest szybka, latynoska, mozna sie zmeczyc przez godzine, choc ja sie lubie bardziej spocic w ramach treningu. Zumba jest bardzo popularna, na poczatku jest trudno nie znajac krokow, ale jak sie ma dobre wyczucie rytmu to szybko zalapiesz. To bardzo "happy" zajecie aerobowe, jest nastawione na to aby kazdy sie dobrze czul, jest wiele interpretacji ruchow, jak ktos chce to moze je robic bardzioej zamaszyscie, i tu od razu widac na sali dla kogo to jest naturalne, a dla kogo nie (sorry chinki..).

Wlasnie najgorszy problem to jest miejsce, jak jest za duzo osob to taka ciamajda bedzie na Ciebie wpadac przez godzine, bo nie potrafi ocenic dystansu.

Dlatego ja lubie step aerobiocs, bo masz postawiony step i tyle, raczej Ci nikt na niego nie wejdzie.. no chyba ze to jest porcja choreografii - jedna z moich ulubionych, ze korzystasz ze stapu osoby obok, a ona idzie tez w ta strone itd. Tak szczerze to jest to moje ulubione ze wszystkich zajec sportowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Jestem studentką dietetyki i mam do Was wielką prośbę - piszę pracę magisterską na temat wpływu migracji do Stanów Zjednoczonych na sposób odżywiania. Link do mojej ankiety umieszczony jest poniżej. Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc :).

https://www.ankietka.pl/ankieta/236744/migracja-a-zwyczaje-zywieniowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diete musisz sam liczyc zaden dietetyk cie nie odchudzi bo jemu zalezy zebys na kolejna wizyte sie umowil...

Twoja dieta nie dzialala bo jej tak naprawde nie bylo jadles jak dawniej i wagi nie ubylo, tylko co innego.

Jak policzysz faktycznie ile zjadasz to bedziesz wiedziec ze piszac to co wyzej mam racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...