Skocz do zawartości

Green Card Czy Visa Turystyczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja matka jest obywatelem USA od 9 lat. Chciałabym wraz z mężem wyjechać do niej na jakiś czas. Czy fakt, że jest ona obywatelem USA pomoże nam w staraniu się o wizę turystyczną? Czy mój mąż ma większe szanse na otrzymanie takiej wizy? Dodam, że mąż pracuje a ja nie i nie studiuję. Nie mamy też dzieci. W 2007 roku otrzymałam wizę która była na 1 rok( wtedy mama nie była jeszcze obywatelem, gdyż obywatelstwo dostała podczas mojego pobytu tam). Mój mąż który wówczas nie był moim mężem a chłopakiem nie dostał wizy. Jak wygląda rozmowa z konsulem w takiej sytuacji gdy chcemy jechać razem. czy rozmowy są osobno czy stajemy do rozmowy razem z mężem. Czy mama powinna dostarczyć mi jakieś dokumenty które pomogłyby nam w otrzymaniu wizy?

Jak ma się do tego zielona karta. Czy mama może złożyć jakieś dokumenty abyśmy razem z mężem mogli otrzymać GC? Co powinna zrobić? Jak długo trwa procedura? Czy może to złożyć tylko na mnie czy na mojego męża również? Dodam, że ja mam 28 lat a mąż 32. Bardzo proszę o pomoc zarówno w sprawie z wizą turystyczną jak i z GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Matka może złożyć papiery, żeby Cię sponsorować. Masz 28 lat, a nie max 21, więc nie dostaniesz z automatu obywatelstwa/zielonej karty. Ale wynika z tego, że jakbyś myślała nad tym duuużo wcześniej to miałabyś większe możliwości i krótszą drogę. Nie wiem jak to wygląda szczegółowo. Sponsoring o który możesz się starać trwa kilka lat (oczekiwania) i nie wiem jak z Twoim mężem. Poczekaj na kogoś mądrzejszego w temacie. Ale jakieś możliwości masz :)

A no i oczywiście z mężem startujcie w loterii wizowej. Podobno szanse co roku dla Polaków oscylują w okolicach ~1,5% :) Jak wygra jedno z was to drugie otrzymuje z automatu - bo jesteście małżeństwem. Tylko przy wypełnianiu papierów zróbcie wszystko jak trzeba. Jeśli szanse to faktycznie ~1,5% dla każdego, to co roku macie extra 3% (bo jest was dwoje) szans na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że matka jest obywatelem raczej zaszkodzi niż pomoże w otrzymaniu turystycznej. Może cię sponsorować na zieloną kartę, potrwa to ok. 12 lat i mąż dostanie ja razem z Tobą.

Dlaczego uważasz, że zaszkodzi? Powinno to być przecież plusem niż minusem.

Twoja Matka może złożyć papiery, żeby Cię sponsorować. Masz 28 lat, a nie max 21, więc nie dostaniesz z automatu obywatelstwa/zielonej karty. Ale wynika z tego, że jakbyś myślała nad tym duuużo wcześniej to miałabyś większe możliwości i krótszą drogę. Nie wiem jak to wygląda szczegółowo. Sponsoring o który możesz się starać trwa kilka lat (oczekiwania) i nie wiem jak z Twoim mężem. Poczekaj na kogoś mądrzejszego w temacie. Ale jakieś możliwości masz :)

A no i oczywiście z mężem startujcie w loterii wizowej. Podobno szanse co roku dla Polaków oscylują w okolicach ~1,5% :) Jak wygra jedno z was to drugie otrzymuje z automatu - bo jesteście małżeństwem. Tylko przy wypełnianiu papierów zróbcie wszystko jak trzeba. Jeśli szanse to faktycznie ~1,5% dla każdego, to co roku macie extra 3% (bo jest was dwoje) szans na wyjazd.

Tak się życie ułożyło, że nie dało się wcześniej tego załatwiać. W loterii startowaliśmy 2 razy, ale się nie udało. Dzięki za odpowiedź. Jeśli wiedziałbyś coś na temat wizy turystycznej to też proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie odwrotnie - masz udowodnic zwiazki z krajem, matka - obywatel w US jest dowodem na cos dokladnie odwrotnego.

hmm...związki z krajem mam ale nie wiem czy wystarczające bo zostaje tutaj niepełnosprawna babcia (matka mojej mamy), którą się opiekuję a na czas wyjazdu miałaby zapewnioną opiekę. mąż ma tutaj pracę.jakie inne związki można jeszcze wykazać? jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...związki z krajem mam ale nie wiem czy wystarczające bo zostaje tutaj niepełnosprawna babcia (matka mojej mamy), którą się opiekuję a na czas wyjazdu miałaby zapewnioną opiekę. mąż ma tutaj pracę.jakie inne związki można jeszcze wykazać? jakieś pomysły?

Pytania z serii "czy mam szanse dostac wize" pojawiaja sie tutaj srednio co 3 dni - poszukaj, poczytaj - masa informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus masz taki ze miałaś wizę

Wrócilas i masz tzw czyste konto z odmowami za kłamstwa

Teraz pozostaje iść i zobaczysz jak będzie

Bylo parę kobiet które dostały wizę a zajmowały się domem i tak tez mów. Za dużo nie mów o swojej Babci bo takie prace w USA łatwo znajdziesz i zostaniesz ;) pamiętaj o tym na rozmowie.

Co do zielonej karty to wiesz że to jest na pobyt stały a nie jakiś czas. Wiem życie jest różne lecz GC jest na pobyt stały.

Poczytasz w dziale emigracja i zielona karta jak kto się załatwia :)

Dokumenty opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...