Skocz do zawartości

Gc Problem Na Lotnisku


koko_dżambo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz się jak wygląda taka rozmowa w Sądzie.. Masz udowodnić ze jest inaczej niż ma Sędzia napisane a bez dowodów jest się przegranym.

Dziękuje ze napisałaś tego posta.

Fakt nie każdy tak ma lecz może mieć i z tym się należy liczyć oraz ze może wyjść taki ślub i co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się jak wygląda taka rozmowa w Sądzie.. Masz udowodnić ze jest inaczej niż ma Sędzia napisane a bez dowodów jest się przegranym.

Dziękuje ze napisałaś tego posta.

Fakt nie każdy tak ma lecz może mieć i z tym się należy liczyć oraz ze może wyjść taki ślub i co robić?

no właśnie te ślub teraz w zasadzie jest problemem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za Wasze odpowiedzi, chciałam, jeszcze zapytać o tą całą procedure, o której wspomniał Kzielu. Czyli to nie jest tak, że pakują posiadacza GC do pierwszego lepszego samolotu do Pl na granicy po rozmowie z urzędnikiem,czy tylko "normalnie" przepuszczają i w domu czeka tą rozprawę? czy fakt , że mój chłopak od początku posiadania GC ma jeden i te sama adres oraz że cała rodzina od strony mamy przebywa w Usa są jakimiś plusami za tym, że jakiś domicyl w Usa jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za Wasze odpowiedzi, chciałam, jeszcze zapytać o tą całą procedure, o której wspomniał Kzielu. Czyli to nie jest tak, że pakują posiadacza GC do pierwszego lepszego samolotu do Pl na granicy po rozmowie z urzędnikiem,czy tylko "normalnie" przepuszczają i w domu czeka tą rozprawę? czy fakt , że mój chłopak od początku posiadania GC ma jeden i te sama adres oraz że cała rodzina od strony mamy przebywa w Usa są jakimiś plusami za tym, że jakiś domicyl w Usa jest?

Nike go nie zapakuje do samolotu, bo on ma green card, ale sprawa pojdzie do sad imigracyjnego a tam nie ma juz litosci tylko sa przepisy. Zatrzymaja mu green card i kaza czekac na NTA (wezwanie do stawienia sie przed sedzia imigracyjnym). Twoj chlopak bedzie musial udowodnic, ze nie porzucil stalego pobytu w USA, a jego dluzszy pobyt poza USA to wynik nieprzewidywanych losowych zdarzen takich jak dluga choroba niepozwalajaca mu na podroze itp.

Any udowodnic pobyt w USA nie ma znaczenia Twoja rodzina ze strony mamy, badz fakt, ze masz ten sam adres. Domicyl udowadnia sie przez WIELE dokumentow na raz - tutaj podam Ci o co ludzi prosza w sadzie:

- wyciagi z banku pokazujace transakcje na przestrzeni czasu - czyli nie tylko, ze jest nieruszane konto, ale ze sa na nim transakcje

- potwierdzenia wynajmu mieszkania wraz z platnosciami badz mortgage

- party kredytowe na ten adres - wyciagi + operacje na kartach

- rachunki typu gaz, woda, smieci

- samochod + ubezpieczenie

- zatrudnienie badz szkola - paystubs lub inne dokumenty

- podatki za wszystkie lata

Inna wersja, ze na granicy moga mu kazac zrzec sie green card - czasem sie to zdarza..

Zielona karta to przywilej, ktory niesie ze soba okreslone obowiazki - dopoki Twoj chlopak nie bedzie mial obywatelstwa, dotad na granicy moze miec niemile spotkania z urzednikiem.

Aha, pominelam rodzine, bo rodzina to zona i dzieci a wszyscy krewni ze strony mamy nie zaliczaja sie niestety do grona rodziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje Karina za szczegółową odpowiedź :) pierwsze 3 punkty na pewno nie spełnione, bo mój chłopak mieszka u dziadków, więc to oni płacą te wszystkie rachunki etc., samochód jakiś posiada, podatki za pewien okres na pewno też no i praca przez te lata też się ich trochę przewinęło. O obywatelstwie teraz nie ma co myśleć, ale w przyszłości w związku z tymi przygodami może być problem zapewne. Wypytuje się tak dokładnie ponieważ jak wspomniałam wyżej na ten ślubie brata nie może on nie być. I potem wróci jak najszybciej się da...tylko właśnie,żeby się w ogóle dało! Wiem, że nikt mi nie powie 100% co będzie na granicy, a jedynie co może pomóc,żeby tej całej procedury odebranie GC nie było, jakieś zdjęcia z tego ślubu, cokolwiek, żeby pokazać przy kontroli czy to średni pomysł....może jakieś zaświadczenie od lekarza( ma problem z nerkami, ale nie zagrażające życiu) już różne opcje biorę pod uwagę, żeby to wszystko jakoś dobrze się skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sie fajnie układa..

Troska szukanie informacji.. Czegoś można chcieć więcej?

No tak zdrowia i aby GC nie odebrali.

Jesli ma zamiar wrócić szybko to niech tak będzie. Pamiętaj każdy tydzień dluzej może być różnie na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...