Jump to content

Szkoła Średnia W Usa Lub Anglii


melanie

Recommended Posts

W tym roku (jestem w 2 kl. gimnazjum) uznałam, że chciałabym pójść do szkoły średniej do USA lub Anglii. Znalazłam szkołę językową EF Academy, i na stronie widziałam, że są takie szkoły z campusem w Nowym Jorku, Oksfordzie i Torbay. I tutaj mam pytanie. Do której nalepiej byłoby się udać i dlaczego? Ile formalności byłoby do załatwiania? Ile mniej więcej kosztuje utrzymanie na takim campusie? Czy macie opinie od osób, które były w tej szkole językowej z campusem?

Link to comment
Share on other sites

Pod czas rozmowy o wizę może paść pytanie dlaczego USA bo chcesz to może być za malo.

Każda szkola która dba o stronę to będzie umieszczone ile trwa rekrutacja,koszt plus odpowie na każde pytanie Twoje nawet jak znasz podstawy języka :)

Musi wystawić Ci taki druk i20. Bez tego wizy studenckiej nie dostaniesz.

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawosci zajrzalam ile wynosi tuition dla tej EF Academy. Koszt od 20,000 - 40,000 za rok. Wow....

Oczywiscie oprocz tego musisz posiadac wize studencka (po ktorej zakonczeniu wracasz do Polski.)

Link to comment
Share on other sites

Dosyc latwo jest przyjechac do USA na jeden rok przez organizacje takie jak Rotary International, AFS Intercultural Programs, ASSE, itp. Rotary jest najtanszym bo organizacja pokrywa wiekszosc kosztow. Inne sa platne, i koszt moze byc spory. Jadac przez organizacje mieszkasz z rodzina 'host family.' Wrzuc high school year abroad exchange programs do Google i zacznij czytac.

Jest tez trudniejsza opcja przyjazdu na rok prywatnie - znajdujesz kogos z kim mieszkasz, zapisujesz sie do pobliskiej szkoly i uczeszczasz. Problem z tym, ze nie wszystkie szkoly zaakceptuja miedzynarodowych uczniow na rok - i ze tez trzeba placic. Koszt moze byc od $2,000 - $10,000, zalezy od rejonu. (Koszt jest zwiazany z suma jaka podatnicy placa za szkoly publiczne w ich rejonie.)

No i trzecia opcja jaka juz znalazlas: prywatne szkoly z internatem ktore beda kosztowac dziesiatki tysiecy dolarow na rok.

Jak Roelka pisze, przyjezdzasz na wizie studenckiej i po zakonczeniu nauki wracasz do domu. Jedyny "start" jaki Ci taki wyjazd daje to dobry angielski i ciekawe przezycie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...