Skocz do zawartości

Zielona Karta A Prowadzenie Samochodu W Polsce I Eu


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, miedzynarodowe mam. Watpliwosci mam dlatego, ze jestem obywatelem PL, mam polski paszport, wiec nie wiem czy moge sie tym prawkiem (stanowe + IDP) poslugiwac...

A to nie jest tak, ze ten dokument traci waznosc po wymeldowaniu sie?

Chyba za bardzo sie tym wszystkim przejmujesz. Jak pokazesz PL prawo jazdy to najwyzej sprawdza czy nie jestes scigany albo nie przekroczyles ilosci punktow i nic innego. Poza tym PJ - jak KaeR pisze - swiadczy o tym ze posiadasz uprawnienia a nie czy jestes zameldowany czy nie... Moje jest bezterminowe i zamierzam go uzywac dopoki nie straci waznosci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dobra, chyba sie nie bede tym przejmowac specjalnie. Bede mial wszystkie papiery przy sobie i jakby co to wytlumacze policjantowi co i jak. O ile sie da ;)

Inna kwestia jest jeszcze taka, ze moje polske prawko ma wylacznie kategorie B, natomiast stanowe DL ma "rownowaznik" A i B. Gdyby mi sie zachcialo skoczyc na jakies dwa kolka, to polskim prawkiem nawet bym sie chyba za bardzo nie mogl posluzyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba sie nie bede tym przejmowac specjalnie. Bede mial wszystkie papiery przy sobie i jakby co to wytlumacze policjantowi co i jak. O ile sie da ;)

Inna kwestia jest jeszcze taka, ze moje polske prawko ma wylacznie kategorie B, natomiast stanowe DL ma "rownowaznik" A i B. Gdyby mi sie zachcialo skoczyc na jakies dwa kolka, to polskim prawkiem nawet bym sie chyba za bardzo nie mogl posluzyc ;)

Zasada jak z CBP - daj mu prawo jazdy i nic wiecej nie mow.... Wszystko co powiesz moze byc uzyte przeciwko Tobie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wez miedzynarodowe na A i B...

Mam miedzynarodowe na A i B

Zasada jak z CBP - daj mu prawo jazdy i nic wiecej nie mow.... Wszystko co powiesz moze byc uzyte przeciwko Tobie ;-)

Tak trzeba bedzie ;)

Prawo jazdy i dokument tożsamości :)

Dokument tozsamosci chyba nie jest potrzebny, nie? Przynajmniej jak mialem ostatnim razem kontakt z policja w Polsce to tylko chcieli prawo jazdy i dowod rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo sie tym wszystkim przejmujesz. Jak pokazesz PL prawo jazdy to najwyzej sprawdza czy nie jestes scigany albo nie przekroczyles ilosci punktow i nic innego. Poza tym PJ - jak KaeR pisze - swiadczy o tym ze posiadasz uprawnienia a nie czy jestes zameldowany czy nie... Moje jest bezterminowe i zamierzam go uzywac dopoki nie straci waznosci ;-)

Jesli dobrze pamietam to wszystkie prawa jazdy w Polsce teraz maja waznosc 10 lat od daty wystawienia, nawet te bezterminowe (tez mam takie). Po 10 latach - mus wymienic.

Albo moze jest tak z DO?

Nie sledze tego w tej chwili na biezaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to wszystkie prawa jazdy w Polsce teraz maja waznosc 10 lat od daty wystawienia, nawet te bezterminowe (tez mam takie). Po 10 latach - mus wymienic.

Albo moze jest tak z DO?

Nie sledze tego w tej chwili na biezaco.

Na wiekszosc normalnych kategorii limit jest 15 lat. Ci co maja bezterminowe nie musza sie przejmowac do momentu jak zostanie wprowadzony przymus wymiany na nowe. Podawane daty to 2028-2033. Do tego czasu i tak wynajda teleport, wiec sie nie musimy martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...