Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przestroga dla wszystkich. Jak przycinacie zdjęcie w Photo Tool i je zapisujecie to nie zmieniajcie mu nazwy! Ja tak zrobiłam (obrabiałam trzy zdjęcia i nazwałam je imionami, żeby mi sie nie pomyliły) i po zmianie nazwy, jakimś cudem, plik przestaje być zdjęciem (nie można go później otworzyć - ani dostępnymi narzędziami do przeglądania zdjęć, ani nie wczytuje się z powrotem do Photo Tool'a). W przypadku, kiedy nie zmieniamy nazwy - plik jest OK. Zorientowałam się chcąc użyć zdjęcia w innym celu (karta miejska) i zrobiłam testy - niestety po fakcie.

I takim sposobem na 99,9% mogę się nie ekscytować przy ogłaszaniu wyników losowania w maju, bo wszystko wskazuje na to, że do zgłoszeń dołączyłam "coś" co raczej zdjęciem nie jest :( ... No cóż, widocznie nie było mi pisane tym razem... A tak się starałam! Nawet poszliśmy sobie nowe zdjęcia zrobić... :P

EDIT: Można zmienić nazwę, ale trzeba z ręki popisać .jpg Ja głównie pracuje na programach z pakietu Office, a tam program automatycznie dopisuje odpowiednie rozszerzenie... No cóż, człowiek się uczy na błędach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuza007 ja również jak Ty,zmieniłam nazwe pliku ale zdjęcie otwiera mi się normalnie.Plik został ten sam,nie naruszony.Jak to możliwe?

Czy ktoś się orientuje czemu program do weryfikacji zdjęć na stronie rzadowej nie działa tzn. wogole nie moza go otworzyć tak jakby stronka www nie działała.Czy zna ktoś inny program,podobny do owego photo validation?I na koniec gdy fota we wniosku na zieloną karte jest zaakceptowana przez system,nie oznacza to ze zdjecie jest prawidłowe?Wiadomo o kompozycje samemu trzeba zadbac,chodzi mi o aspekty techniczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuza007 ja również jak Ty,zmieniłam nazwe pliku ale zdjęcie otwiera mi się normalnie.Plik został ten sam,nie naruszony.Jak to możliwe?

Czy ktoś się orientuje czemu program do weryfikacji zdjęć na stronie rzadowej nie działa tzn. wogole nie moza go otworzyć tak jakby stronka www nie działała.Czy zna ktoś inny program,podobny do owego photo validation?I na koniec gdy fota we wniosku na zieloną karte jest zaakceptowana przez system,nie oznacza to ze zdjecie jest prawidłowe?Wiadomo o kompozycje samemu trzeba zadbac,chodzi mi o aspekty techniczne!

Trochę mi poprawiłas humor :) , bo skoro je przycięłam w narzędziu (a w zasadzie sprawdziłam, bo zrobione były u fotografa w formacie dokładnie zgodnymi z amerykańskimi wizowymi wymaganiami) a system mi nie wywalił, że jest to plik niezgodny z formatem (a chyba np. Excela, albo Worda by nie zaakceptował :P ), to może jednak jest OK...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również zmieniałem nazwe po obróbce photo tool'em i wszystko jest w porządku, normalnie się otwiera.

Natomiast po obróbce tym ich narzędziem, które jest niedoskonałe albo niedopracowane zdjęcie zrobiło się niewyraźne, bardzo słabej jakości, jego rozdzielczość drastycznie spadła i rozmiar pliku też z oryginalnych 150kB zmniejszył się do 70kB, oryginalne zdjęcie miało oczywiście 600x600 px

We wniosku umieściłem zdjęcie oryginalne od fotografa, bez żadnych obróbek (zdjęcie spełniało wymagania loterii) i mogę stwierdzić że ten ich Photo Tool jest zbędny, a nawet przez niego zdjęcie (wniosek) mógłby zostać zdyskwalifikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...