Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje się bez bicia. Wysłałem wniosek za siebie i za żonę ze zdjęciami z zeszłej loterii :( Żona teraz delikatnie rzecz ujmując jest na mnie trochę zdenerwowana. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów orientuje się może czy istnieje jakiś magiczny sposób anulacji zgłoszenia? Jeśli nie ma możliwości anulacji ...bo pewnie nie ma :(..... to może skoro została podana informacja przez ambasadę że wnioski ze zdjęciem z poprzedniego roku zostaną automatycznie zanulowane to może jest tak że wniosek taki został po prostu skasowany i nowy wniosek można wypełnić jeszcze raz? HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No ja przez moment, maleńki moment, czułam pokusę użycia zeszłorocznych zdjęć. Finalnie wysłałam zupełnie nowe zdjęcia, tylko zastanawiam się, czy tło nie było za ciemne (choć białe) Pierwszy raz zdecydowałam się zrobić zdjęcia sama, telefonem, przy pomocy aplikacji ID Photo

https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/photo-page.html

Tu tło chyba nie jest lepsze, a jest Acceptable—Background is uniform, plain and white or off-white, and free of shadows :

original.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się bez bicia. Wysłałem wniosek za siebie i za żonę ze zdjęciami z zeszłej loterii :( Żona teraz delikatnie rzecz ujmując jest na mnie trochę zdenerwowana. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów orientuje się może czy istnieje jakiś magiczny sposób anulacji zgłoszenia? Jeśli nie ma możliwości anulacji ...bo pewnie nie ma :(..... to może skoro została podana informacja przez ambasadę że wnioski ze zdjęciem z poprzedniego roku zostaną automatycznie zanulowane to może jest tak że wniosek taki został po prostu skasowany i nowy wniosek można wypełnić jeszcze raz? HELP

Nie wysyłaj ponownie niczego.

No ja przez moment, maleńki moment, czułam pokusę użycia zeszłorocznych zdjęć. Finalnie wysłałam zupełnie nowe zdjęcia, tylko zastanawiam się, czy tło nie było za ciemne (choć białe) Pierwszy raz zdecydowałam się zrobić zdjęcia sama, telefonem, przy pomocy aplikacji ID Photo

Zdjęcie wygląda PRAWIE ok - Twoje prawe ucho (lewe na zdjęciu) jest w dolnej części lekko "blurry", jeśli nie jest to efekt próby ukrycia wizerunku twarzy to może to stanowić problem, ponieważ algorytm używany przy rozpoznawaniu wizerunku twarzy ze zdjęć biometrycznych bierze też pod uwagę układ uszu i w tym wypadku takie zdjęcie może kwalifikować się jako "tampered with".

a czy można użyć zdjęcie z marca br. z aplikacji o wize b2?

Hmm teoretycznie nie bardzo.

I moze inne ambasady nie publikuje tej informacji bo zakladaja ze wymaganie zdjecia z ostatnich 6 miesiecy jest dosc jasno opisane...

Też mi się nasunęła podobna myśl po analizie wpisów różnych osób na FB Ambasady USA w Polsce pod informacją z dnia wczorajszego. Polakom jakoś zawsze włącza się kombinatoryka...Od lat wałkujemy temat zdjęć na tym forum, USA poświęciło temu też sporo miejsca w instrukcji, udostępnili foto tool, ale jak widać reguły regułami a i tak znajdzie się ktoś, kto się do nich nie zastosuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wygląda PRAWIE ok - Twoje prawe ucho (lewe na zdjęciu) jest w dolnej części lekko "blurry", jeśli nie jest to efekt próby ukrycia wizerunku twarzy to może to stanowić problem, ponieważ algorytm używany przy rozpoznawaniu wizerunku twarzy ze zdjęć biometrycznych bierze też pod uwagę układ uszu i w tym wypadku takie zdjęcie może kwalifikować się jako "tampered with".

Jest to efekt próby ukrycia wizerunku :) Na oryginale ucho jest ostre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, zakładając, że rzeczywiście wprowadzono jakąś nową weryfikację zdjęć, Ci którzy postąpili zgodnie z instrukcją i dodali nowe zdjęcia, mają sporo większe szanse na wylosowanie niż normalnie (mam przeczucie, że nasi niepokorni rodacy w dużej części uznali, że nowe zdjęcie to jakieś "amerykańskie fanaberie" :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze niektorym w jakis sposob sie uda badz zadnemu okaze sie w maju...

Nie czytanie regulaminu w stosunku do USA jest strzalem w stope, ten kraj jest mocno regulaminowy mimo ze na wiele zapewne pozwala w ramach standardow jakie sobie narzucil i droga na skroty dla zwyklego kowalskiego zawsze raczej bedzie nieosiagalna w kazdym aspekcie jego zycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, zakładając, że rzeczywiście wprowadzono jakąś nową weryfikację zdjęć, Ci którzy postąpili zgodnie z instrukcją i dodali nowe zdjęcia, mają sporo większe szanse na wylosowanie niż normalnie (mam przeczucie, że nasi niepokorni rodacy w dużej części uznali, że nowe zdjęcie to jakieś "amerykańskie fanaberie" :P ).

To że w tym roku wyraźnie podkreślali, że zdjęcia mają być bez okularów może być wskazówką, że coś jest na rzeczy i weryfikacja będzie głębsza niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...