Skocz do zawartości

Wiza E3 odmowa par. 212 (a) (6) (C) (1)


Czesiuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy jest sens robić cokolwiek przy odmowie wydania wizy E3 (sponsorowanie pracownicze) z powodu złożenia fałszywego oświadczenia o zatrudnieniu? Moja wina, przyznałem się podczas rozmowy w ambasadzie i za radą konsula wycofałem wniosek podając jako powód złożenie niezgodnego z prawdą oświadczenia. Dostałem taką karteczkę z zaznaczonym paragrafem jak w tytule posta, z tego co zrozumiałem nie dostałem żadengo bana ani nie pozbawiono mnie mozliwości kontynuowania ubiegania się o wizę na podstawie bieżącej aplikacji. Mam na to rok. 

Chyba nie chcę tego robić, szkoda czasu i pieniędzy, mam co robić w Polsce, ale tak z ciekawości, czy jest sens robić coś dalej z tą sprawą? 

Czy będę miał problem jeśli zechcę ubiegać się o wizę turystyczną? Byłem w przeszłości w USA wielokrotnie jako turysta, zawsze wracałem na czas, nie pracowałem nielegalnie, nie złamałem prawa. 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kartkę lecz nie wiesz co wpisal Konsul do komputera a to może być problemem później z wizami nie imigracyjnymi. Bo ban to jedno a przekonać Konsula o swoich dobrych intencjach to inna sprawa.

a co do tej wizy to jaka inna drogę,pracę,doświadczenie możesz przedstawić aby to zostało uwzględnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sklamales, ze masz pracodawce ktory chce cie zatrudnic i tak chciales "wyludzic" wize pracownicza...? o.O Tak to zrozumialam.

 

Tak jak napisal kzielu. To jest misrepresentation i masz bana. Podziekuj samemu sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Ale przecież on napisał, ze dostał informacje i z tego co zrozumiał, to ze bana mu nie dali. Tak czy inaczej szanse na powrót do USA marne. 

Tyle ze nie bardzo czaje jak przy mirespie mozna bana nie dostac... Bo trudno cos gorszego zrobic niz material misrep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/13/2016 o 20:28, kzielu napisał:

Tyle ze nie bardzo czaje jak przy mirespie mozna bana nie dostac... Bo trudno cos gorszego zrobic niz material misrep.

Nie bardzo rozumiesz, bo ktos nie do konca rozumie co sie stalo. Tutaj nie chodzi o szczescie, tutaj chodzi o to, ze najpierw trzeba spojrzec w dokumenty a pozniej myslec nad tym jakie sa wyjscia, bo masz 100% racji, ze falszerstwo dokumentow to bardziej powazne przestepstwo niz sie wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...