Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, ilon said:

Jak masz rekomendacje na jakies czekolady/slodycze, ktore mozna kupic tutaj, sa 'amerykanskie' i sa naprawde dobre to daj znac. 

Z tych wiekszych firm, Ghiradelli's (ktora notabene jest szanowana w Europie i dosyc droga.) Almond Roca, mam znajomych ktorzy zawsze prosza zebym im przywiazla z USA. Chocolove to swietna firma ktora odkrylam w Californi, potem zdziwialm sie ze jest produkowana w Colorado- raspberries in dark chocolate to moj ulubiony smak; kiedys mieli super smak ze skorka pomaranczowa, ostatnio nie widzialam, ale maja za to ginger. Dove jest dobra, baaardzo gladka, wrecz rozplywa sie w ustach. Sees Candy uwazam ze maja dobre wybory. Sa inne, bardziej regionalne bo czekolada jest troche jak kawa, herbata i pieczywo gdzie duzo malych firm produkuje wysokiej jakosci czekolade na mala skale. Kiedys dla Jackie( i meza) z forum wyslalam lokalne slodycze i almond toffee z firmy Enstrom, i byli tak zachwyceni ze zaczeli regularnie zamawiac. Jest duzo fantastycznej czekolady ktora mozna zamowic online albo bezposrednio od firmy. Dla smakoszow polecam firme Compartes w Los Angeles i Danville Chocolates w Bay Area (Danville Chocolates nie wysyla w lecie) Christopher Elbow (bardzo eleganckie) i Vosgues (truffles to die for.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, katlia napisał:

Chyba w USA nie mozna sprzedawac slodyczy z alkoholem... i to jest powod dlaczego swietne europejskie czekoladki (naprzyklad Godiva) nie smakuja tak dobrze w USA...

Właśnie wróciłem z Liquor Store. Nabyłem dwie butelki tequili Jamidor i butelkę Cinzano. W sobotę geburstag party u kolegi.  Z laboratorium wezmę strzykawke i nastrzykam kilka czekoladek to będzie coś dla jego żony.  :D

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Hershey biala czekolada cookies and creame nie jest najgorszy  :p

No właśnie to dostałem.Drapie w gardło-takie słodkie.Ja nie wiem,ale wygląda na to,że ktoś kierował się następującą logiką:"Weźmy białą czekoladę bo słodsza i nietypowy kolor,dorzuć do tego jakichś słodkich chrupek,żeby było jeszcze słodsze i ludzie będą się tym zajadać".Szkoda,że nie sypnęli tam jeszcze fasolek Jelly Bean,nie polali tego karmelem i nie dojebali za przeproszeniem dwóch łopat cukru.Ale to by było wtedy pyszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, ezechiel123456789 said:

No właśnie to dostałem.Drapie w gardło-takie słodkie.Ja nie wiem,ale wygląda na to,że ktoś kierował się następującą logiką:"Weźmy białą czekoladę bo słodsza i nietypowy kolor,dorzuć do tego jakichś słodkich chrupek,żeby było jeszcze słodsze i ludzie będą się tym zajadać".Szkoda,że nie sypnęli tam jeszcze fasolek Jelly Bean,nie polali tego karmelem i nie dojebali za przeproszeniem dwóch łopat cukru.Ale to by było wtedy pyszne!

No i co? Jedyne co potwierdzasz to ze smak jest indiwidualna sprawa, niektorzy lubia Hershey's White Chocolate Cookies and Cream, inni nie. Niektorzy lubia kaszanke, inni nie. No kurcze, co to za "dyskusja"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, katlia said:

Chyba w USA nie mozna sprzedawac slodyczy z alkoholem... i to jest powod dlaczego swietne europejskie czekoladki (naprzyklad Godiva) nie smakuja tak dobrze w USA...

Sklamalam... na Amazon maja czekolade z liqierem i tequila
https://www.amazon.com/s?k=tequila+chocolate+liquor+bottles&crid=3N2SIO6QTQN94&sprefix=tequila+chocolate+liquor+bottles%2Caps%2C137&ref=nb_sb_noss

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...