Skocz do zawartości

Koniec Loterii Wizowej....?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie smieje sie bo sie sporo od nich dowiedzialem nie wiedzialem o bopalu i nie wiedzialem ze mozna w hinduizmie byc sluga zlych bostw itd. nie wiedzialem nawet o co chodzi.

a dla mnie to dziwne po prostu ze sie pytaja ojca czy moga isc potanczyc dorosle kobiety. ja w wieku 15 lat mialem juz wyjechane na wiele opini rodzicow. no ale to wlasnie taka troche zahuczana albo stlumiona atmosfera w tych rodzinach.

 

taka luzna obserwaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz nawet nie znasz moich rodzicow a juz wiesz ze zle robilem.

 

co do tej tolerancyjnosci to zluzujcie. w Kanadzie jest wyjatkowa tolerancja i jak sie tam troche pobedzie to sie okaze ze rozmawiac mozna o pogodzie albo nie wiem o czym bo a to kogos urazisz bo masz taka opinie,a to kogos zaboli bo mu powiesz ze jest samolubem a jest samolubem , dowcip nie istnieje bo na pewno kogos urazisz

i sie siedzi i gada o niczym.

hihi najwiekszy rasista na swiecie ze mnie dobre sobie. najczesciej slysze od ludzi z ktorymi pracuje i to nie w pierwszym miejscu gdzie pracuje albo imprezuje ze lukasz to taki chlopak ze jak sie go widzi to ma sie ochote go przytulic :D rzeczywiscie nienawidza mnie ludzie......jak co to tolerancyjni Rodacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, katlia napisał:

Nie ladnie - ale takze niestety bardzo polskie... taki kulturalny, tolerancyjny kraj mamy :(

Z drugiej strony tez nie ma co karcic kogos za wyrazenie swojej opinii, w koncu nie napisal nic obrazliwego...

Ponizszy filmik swietnie podsumowuje co jest nie tak z dzisiejsza lewica i jak to jest z ta wolnoscia slowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dejmos napisał:

Z drugiej strony tez nie ma co karcic kogos za wyrazenie swojej opinii, w koncu nie napisal nic obrazliwego...

Ponizszy filmik swietnie podsumowuje co jest nie tak z dzisiejsza lewica i jak to jest z ta wolnoscia slowa.

 

 
Filmik jest ok. Lewica zaplatala sie w swojej ideologii i meandrach poprawnosci politycznej, i stracila na Zachodzie grunt pod nogami. Z drugiej strony swiat tez przesunal sie bardzo na prawo. Ja, w przeciagu dekady i wlasciwie nie zmieniajac pogladow, w opinii ludzi przeobrazilem sie z liberalnego konserwatysty w niemalze lewaka.
 
Do tego dochodzi to, ze ludzie przestali sie sluchac i automatycznie atakuja poglady innych tylko dlatego, ze autorzy opinii wydaja sie byc w przeciwnej grupie. Jednoczesnie gotowi sa do poparcia lub usprawiedliwienia pogladow czlonkow swojej grupy, chocby to grozilo niekonsekwencja.

 

12 godzin temu, Roelka napisał:

Nie ladnie tak sie smiac z obcej kultury i zwyczajow. Chyba lepsze takie dziewczyny, niz panienki 16 lat dajace z siebie, doslownie, wszystko na disco. ;)

 
 
12 godzin temu, katlia napisał:

Nie ladnie - ale takze niestety bardzo polskie... taki kulturalny, tolerancyjny kraj mamy :(

No wlasnie... :)  Ciekawie jest widziec dziewczyny po ‎prawicowej, patriarchalnej stronie mocy, atakujace kolege, ktoremu nie podoba sie, ze 25 letnia kobieta musi dzwonic na inny kontynent zapytac ojca czy moze isc na impreze... Pozostaje tylko chwytac wybrane symbole religijno-kulturowe w dlonie i uderzac na jakas zorganizowana przez mezczyzn manifestacje broniaca konserwatywnej tradycji... :)

 

... no ale wlasnie... Czy przypadkiem jeszcze niedawno w innym watku zaciekle nie bronilyscie praw kobiet? Wolnosci seksualnej, prawa do aborcji... itp, itd.? Czy to znaczy, ze te prawa sa tylko ‎dla kobiet bialych? Czy moze szerzej - dla tych mieszkajacych za Zachodzie, a reszta niech sie kisi w swojej kulturze, ktorej wrazliwosci urazic nie mozna? Czy to nie jest rasizm? I co wtedy z kultura katolicka czy prawoslawna i ich wrazliwosciami?...

 

Tego typu wybiorczosc i niekonsekwencja prowadzi czesto do paradoksow‎, ktore zwyklemu szaremu czlowiekowi szczeke ciagna do dolu. No bo co mam myslec ktos kto widzi lewice manifestujaca, czesto wulgarnie, wszelkie wolnosci seksualne, ale nie chcaca powiedziec zlego slowa na temat kultury islamskiej i pozycji kobiety w tejze kulturze? I jednoczesnie zeby bylo smieszniej, niezmordowanie atakujaca kulture chrzescijanska... Zdaza sie, ze europejscy faszysci maja bardziej progresywny program jesli chodzi o islamskie kobiety niz tak zwana nowoczesna lewica, ktora w najlepszym przypadku nabiera wody w usta...

 

W pulapke rasizmu wpasc jest latwo, zdarza sie to zapewne kazdemu i nie kopalbym sie przez zbyt mocno. Najwazniejsze jest to aby analizowac i tych samych bledow nie popelniac. Zatem tak - popieram wolnosc kobiet bez wzgledu na to jakiego sa koloru, gdzie mieszkaja i z jakiej kultury pochodza. I uwazam, ze dorosla kobieta pytajaca ojca o pozwolenie na wyjscie to forma kulturowego zniewolenia, w tym przypadku hinduskiego, tak. Mysle, ze osobista wolnosc jednostek jest wazniejsza niz wrazliwosc kultur, tolerancja ma granice a niewolnictwo i przemoc sa tych granicami przekroczeniem. I co wiecej, bede tak uwazac nawet jesli taka sama opinie wyrazi ktos z kim sie nigdy nie zgodzilem, lub kogo wrecz nie lubie...

 

A co do tematu, to loteria sie skonczy w momencie jak Trump sie zorientuje co w tym konkekscie znaczy "diversity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ciul. przestalem czytac po tym ze zachod sie sprawicowal. ma to odzwierdziedlenie w prywatnej sluzbie zdrowia usa gdzie praktycznie musisz zgadydac na co zachorujesz i co kto po ile policzy. zachod to raczej krzyczy do "lewicy" komuno nie jestes taka zla.

 

no ale sie juz nie wtracam bo znowu ino zadyme robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, nie kazda kobieta chce byc "wyzwalana". Niektore calkiem dobrze czuja sie w swojej kulturze i takie rzeczy jak pytanie ojca o pozwolenie, wcale im nie przeszkadza. Serio. Mam w pracy imigrantkę z Afryki, ktora ostatnio opowiadala jakas rodzinna historie. Zeszlo na to, ze ona zawsze slucha sie meza, nigdy nie zrobi czegos na co on nie pozwala, etc. I jest szczesliwa. Wie jakie sa realia w USA, jak tutaj czesto kobiety chca byc traktowane, ale jej jest absolutnie dobrze.

Wiec, takie wlasnie "wyzwalanie" nie powinno byc robione na sile - To powinna byc indywidualna kwestia kobiety, czego oczekuje. ;) Jak komus pasuje zycie w czasami restrykcyjnej kulturze, to po co sie wtracac i na sile kogos nawracac.

5 godzin temu, rzecze1 napisał:
 

 

... no ale wlasnie... Czy przypadkiem jeszcze niedawno w innym watku zaciekle nie bronilyscie praw kobiet? Wolnosci seksualnej, prawa do aborcji... itp, itd.? Czy to znaczy, ze te prawa sa tylko ‎dla kobiet bialych? Czy moze szerzej - dla tych mieszkajacych za Zachodzie, a reszta niech sie kisi w swojej kulturze, ktorej wrazliwosci urazic nie mozna? Czy to nie jest rasizm? I co wtedy z kultura katolicka czy prawoslawna i ich wrazliwosciami?...

Wiele kobiet sie wcale w swojej kulturze nie kisi. Troche mnie ten komentarz rozśmieszył, szczerze mowiac. Ja jestem za prawem kobiet do podejmowania ICH WLASNYCH WYBOROW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...