Jump to content

Koniec Loterii Wizowej....?


Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Senators Tom Cotton and David Perdue said their bill would cut the number of immigrants granted U.S. residency each year to 500,000 from 1 million, through measures including cutting far back on which relatives can be brought into the country and eliminating a diversity visa lottery.

Akurat wiekszosc proponowanych zmian jest sensowna (a zdecydowanie sensowna jest eliminacja loterii) i nie lezy wcale tak daleko od tych "comprehensive reforms" o ktorych tam wspominaja, ale szanse ze ten bill w ogole pojdzie pod glosowanie raczej sa znikome... Chociaz kto wie.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Roelka napisał:

Nie mam nic przeciwko likwidowaniu loterii, ale... kurcze, niech mi nie odbieraja mozliwosci sponsorwania rodzicow. :/

Hej, ale to jest przecież przeciwko imigracji, tak niedawno krytykowałaś pomysły ograniczenia imigracji a teraz takie coś?

Link to comment
Share on other sites

nawiązanie twojej aprobaty ograniczenia/zlikwidowania loterii. 

 

Ja akurat jestem za zlikwidowaniem DV. Wg mnie prawo imigracyjne jest z dupy, że tak się wyrażę trochę brzydko. Każdy kto chciałby "przenieść się " do innego kraju, nie był karany, nie ma żadnych innych przeciw, wykazuję chęć podjęcia pracy, płacenia podatków, generalnie mówiąc generować PKB danego kraju, powinien mieć taką możliwość, Oczywiście na wstępie musiałby podpisać oświadczenie o zrzeczeniu się wszelkich korzyści pomocy społecznej, dotacji, dodatków i ogólnie darmowych datków. Prześwietlenie dogłębne takiego kandydata i wtedy można jakąś decyzję podjąć. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest najgorszym co może być. 

Link to comment
Share on other sites

Jasne, ze nie. Nigdzie nie powiedzialam, ze nie zgadzam sie z caloscia polityki emigracyjnej nowego rzadu. Wiele razy mowilam, ze nie mam nic przeciwko likwidacji loterii czy ograniczaniu wydawania nowych wiz pracowniczych czy innych tam studenckich. Czyli wiz tymczasowych. Nie zgadzam sie z nie wpuszczaniem do kraju posiadaczy zielonych kart, jak to sie w ostatnich dniach wydarzylo.

Wiele razy tez mowilam, ze obawiam sie ograniczania emigracji rodzinnej i wplywu Trumpa na wizy imigracyjne.

Widac teraz roznice? :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...