Jump to content

Mam do was takieee pytanieee


Recommended Posts

Witam, mam do was takie pytanie..

Kolega mi mówił, że jego 3 znajomych było teraz w USA (NEW JERSEY) i dostali pobyt na miesiac.. Możliwe jest to, że to taki dziwny zbieg okoliczności?

Bylem w zeszlym roku na 3 miesiace i bez problemu dostalem na pol roku i teraz troche obawa przed lotem, bo nie chce na miesiac, a zostac nie legalnie to też kiepsko..

Macie kogoś kto był teraz, możecie sie podzielić opinią?

Link to comment
Share on other sites

Pat widzisz z tym czasem wjazdu to jest tak. Idzie taka osoba z polski, z wykształcenia pracownik fizyczny (czyli jakiś fach ma, a to oznacza duza szanse na podjęcie nielegalnej pracy), ale wracając do tematu, leci taka osoba do USA i sie zaczyna: dokąd: tu i tu. Na ile? na miesiąc. Bilet kupiony tzw "otwarty" czyli najdroższy. I bum, dostaje odmowę lub zgodę na wjazd na 1 tydzien moze na miesiąc. I zaczyna sie robić "dramat" bo "sie koszty nie zwracają" 

I taka ciekawostka. Zwykle ci co jadą turystycznie kupują bilety najtańsze czyli takie na koncerny termin: tydzien, dwa lub trzy. Ci z work & travel na miesiąc lub dwa. Ci co odwiedzają rodzine tez maja na krócej. I ci problemów nie maja.

 

Link to comment
Share on other sites

Z tym terminem wizy, to zależy od immigration officera na lotnisku. Ja nigdy nie latałam na dłużej niz trzy tygodnie (z biletem w obie strony na określone daty). Zazwyczaj dostawałam wize na deklarowany okres (+ kilka dni), ale ostatnio miły pan wbił mi 6 miesięcy (co nie miało wpływu na datę mojego powrotu - oczywiście w deklarowanym terminie). Nie wiem, czy mając bilet fixed na konkretne daty można dostać wizę krótszą niz planowany pobyt? Pewnie tak, skoro można nie dostac wizy wcale...

Link to comment
Share on other sites

bylem rok temu dostałem bez problemu na pół roku, dziewczyna była drugi raz, też dostala na pół roku, Kolega 3 raz z rzędu do Chicago również na pół roku.. no nie wiem jak teraz, bo jakbym dostal na miesiac to tak srednio troche, ale może warto zaryzykować.. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...