Skocz do zawartości

Czy jeżeli się postaram to mam szansę na studia w USA?


Dawid Cyron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, KaeR said:

Jesli zadajesz sobie pytanie pytanie czy sobie odpuscic to prawie pewne, ze nie jestes materialem na MIT. 

To nie o to chodzi. Nie wiem po prostu czy warto marnować czas na próbowanie, bieganie za jak najlepszymi ocenami (w moim przypadku musiałyby to być 6) tylko po to, aby na samym końcu dowiedzieć się że to od samego początku nie miało sensu bo na taką uczelnię i tak nie miałem szans się dostać. Rozumiem że powinienem poszukać innej uczelni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dawid Cyron napisał:

To nie o to chodzi. Nie wiem po prostu czy warto marnować czas na próbowanie, bieganie za jak najlepszymi ocenami (w moim przypadku musiałyby to być 6)

Za moich czasow to zeby miec dobre oceny trzeba bylo sie uczyc, a nie biegac, no chyba ze na w-f ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dawid Cyron napisał:

To nie o to chodzi. Nie wiem po prostu czy warto marnować czas na próbowanie, bieganie za jak najlepszymi ocenami (w moim przypadku musiałyby to być 6) tylko po to, aby na samym końcu dowiedzieć się że to od samego początku nie miało sensu bo na taką uczelnię i tak nie miałem szans się dostać.

 

Jeśli dokładnie przejrzysz link który podesłałam to zauważysz że całkiem sporo osób które się dostały do MIT wcale nie miały najwyższych wyników SAT czy ACT. Na tego typu studia musisz mieć więcej do zaoferowania niż dobre stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie starac... ale czy realistycznie masz szanse, watpie.

Miedzynarodowi na MIT to mniej niz 10% studentow. Wiec bedac polakiem od razu twoje szanse maleja. Ci ktorzy tam sie dostaja czesto maja olympiady, nagrody krajowe, sa wsrod najlepszych uczniow w ich krajach. Jezeli by ciebie porownac do najlepszych uczniow w Polsce to jak bys wypadl? Na jak wysokim poziomie? Jakie masz osiagniecia? Co soba reprezentujesz jako uczen w technicznych dziedzinach? To wszytko jest brane pod uwage na tych najbardziej elitarnych uczelniach. 

Po twoich pytaniach widac ze jestes nowicjuszem w temacie. Radzie poczytac troche o realiach studiow w USA. Na tym forum jest link do Studia bez tajemnic. Mozesz tez sie wczytac w http://pso-usa.squarespace.com/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, katlia napisał:

Tu tez jest ciekawy link:
http://talk.collegeconfidential.com/massachusetts-institute-technology/1944289-mit-ea-results-discussion-class-of-2021-p4.html

Kandydaci na MIT na przyszly rok - niektorzy juz sie dostali, inni czekaja jeszcze ("deferred.)

 

Haha, musze przyznac, ze niektore posty mnie strasznie rozbawily. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...