Skocz do zawartości

ESL - Jak zapisać się na darmowy kurs języka angielskiego w USA?


karooll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Czy ktoś z Was może podzielić się praktycznymi informacjami na temat darmowych kursów językowe dla obcokrajowców. Chodzi mi dokładnie  kurs ESL, wiem że kursy takie oferują college i szkoły dla dorosłych w USA, być może ktoś korzystał ktoś z takiej opcji w stanie NY bądź NJ i może podzielić się doświadczeniami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilem na taki kurs na West Coast. Mowiac szczerze, niewiele nowego sie tam nie nauczylem, na szczescie kosztowalo tylko $39 wiec strata niewielka. Ale znam tez ludzi, ktorzy chodzili na taki kurs jezykowy, trwajacy kilka miesiecy po kilka godzin dziennie, kosztujacy kilkanascie setek $$. Tam bylo drogo a tez niewiele sie nauczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze podstawowe pytanie jest czy OP chce sie zalapac jako osoba mieszkajaca w USA czy z Polski. Takie darmowe kursy sa urzadzane w wielu miejscach, ale zeby zdobyc wize to juz nie wystarczaja. Na turystycznej mozna chyba do 18h/tydzien, ale czy o to chodzi OP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim miescie (Denver) takie kursy sa oferowane w bibliotekach - ale nie codziennie, przewaznie tylko godzine-poltorej godziny na lekcje prowadzona przez wolontariuszy. Generalnie poziom jest niski a kursy kierowane glownie na Latynosow. To nie jest specjalnie efektywnym sposobem nauki jezyka -- raczej dodatek. Za bardziej powazne lekcje - dluzsze, prowadzone przez znawcow nauki jezykow obcych - trzeba placic. (Choc czesto nie wiele.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KaeR napisał:

Ja mysle, ze podstawowe pytanie jest czy OP chce sie zalapac jako osoba mieszkajaca w USA czy z Polski. Takie darmowe kursy sa urzadzane w wielu miejscach, ale zeby zdobyc wize to juz nie wystarczaja. Na turystycznej mozna chyba do 18h/tydzien, ale czy o to chodzi OP?

Myślę o kursie ESL jako osoba z mieszkająca w Polsce, wybierająca się na miesiąc do NY i w ramach obcowania z językiem chciałbym skorzystać z możliwości udoskonalania języka na takich kursach.
Do powyższego wątku zainspirował mnie poniższy artykuł: 
http://www.national-geographic.pl/blogi/archiwum/jak-zapisac-sie-na-darmowy-kurs-jezyka-angielskiego-w-usa
Dlatego pytanie czy ktoś miał doświadczenie z free ESL classes w NY lub NJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NJ high school, ktore maja klasy ESL prowadza wieczorowe kursy. Dla mieszkancow danego miasta sa on darmowe( treba pokazac dowod, ze mieszka sie w rejonie szkoly). Inni moga sie zapisac za oplata( $50-$70). Zapisy prowadza szkoly w sierpniu, kurs zaczyna sie we wrzesniu. Ten kto chce moze nauczyc sie podstaw.

Poza tym bibloteki:

http://librarylinknj.org/do-diversity/ESL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie kursy najlepiej dopytywac nalezy sie w college (jakims najlbizszym) lub bibliotece. Ja obecie uczeszczan na taki kurs, prowadzony przez nauczycieli z college i jako dodatej jest ok. Zajecia mamy 2 razy w tygodniu po 3h. Zajecia i podreczniki mamy calkowicie darmowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 19:40, kasia-125 napisał:

O takie kursy najlepiej dopytywac nalezy sie w college (jakims najlbizszym) lub bibliotece. Ja obecie uczeszczan na taki kurs, prowadzony przez nauczycieli z college i jako dodatej jest ok. Zajecia mamy 2 razy w tygodniu po 3h. Zajecia i podreczniki mamy calkowicie darmowe. 

A możesz napisać w jakim którym Stanie uczęszczasz na ESL i jaki college ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...