Skocz do zawartości

Wyjazd do USA, a młody wiek - HELP


Kath

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku kończę 19 lat. Za miesiąc mam maturę. I marzy mi się zamieszkać w USA. Wiadomo, marzenia, jak marzenia - mogę sobie je mieć, co nie znaczy, że kiedykolwiek się spełnią. Jednak mam parę pytań, a nie znalazłam na nie żadnych konkretnych odpowiedzi, albo żadnych.

Czy jeżeli dostałabym wizę turystyczną i wyjechałabym do Stanów, a będąc już tam, poszła na jakiś kurs angielskiego to, czy mogłabym starać się o status studenta (tak gdzieś wyczytałam), a jeżeli tak, to czy status studenta pozwala na jakąkolwiek pracę, albo dłuższy pobyt w USA, niż na wizie turystycznej?

Do wyjazdu, jako au pair należy mieć referencje jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi. Ale jeżeli nigdy nie byłam nianią, ale opiekowałam się dziećmi z rodziny (tj. kuzynostwo), oraz dziećmi już takiej dalszej rodziny (czy da radę w ogóle sprawdzić, czy jestem spokrewniona z jakimiś dalszymi osobami z mojej rodziny?) to mogę zapomnieć o wyjeździe na ten program?

Czy będąc au pair można dodatkowo pracować (oprócz opieki nad dziećmi u rodziny goszczącej) lub robić jakieś praktyki/staże/zdobywać w jakiś sposób doświadczenie?

Czy będąc jako au pair, rodzina goszcząca może starać się o dłuższy pobyt w Stanach osoby na tym programie, czy w jakikolwiek sposób załatwić tej osobie pracę (legalnie), aby nie musiała wracać do kraju?

Czy jest jakakolwiek możliwość dostania pracy w USA będąc osobą tak młodą i bez doświadczenia (JAKAKOLWIEK PRACA - opiekunka, pomoc domowa, sprzątanie, opieka nad starszymi, kurczę - nawet na budowie, cokolwiek)?

Czy o wizę pracowniczą można starać się tylko i wyłącznie po studiach?

Czy obywatelstwo Amerykańskie upoważnia do mieszkania w USA, czy tylko i wyłącznie zielona karta?

Czy jest jakikolwiek sposób, abym mogła dostać się do Stanów w tak młodym wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - nie, nie i nie.

Sam kurs angielskiego wizy studenckiej Ci nie da, mozesz isc do szkoly za ktora trzeba zaplacic. Na studenckiej pracowac nie mozna (pzoa ograniczona iloscia godzin na terenie campusu), bo jej skonczeniu sie wraca sie do domu.

Prace w US mozna oczywiscie dostac bez doswiadczenia (myslisz ze tu sie ludzie rodza z doswiadczeniem ??) - tyle ze trzeba miec mozliwosc legalnej pracy.

Pytanie o obywatelstwo amerykanskie uprawniajace do mieszkania w USA to albo przejezyczenie albo kandydat na najglupsze pytanie w historii tego forum.

Wygranie w loterii wizowej (jezeli masz ukonczone 12 lat nauki) jest sposobem na dostanie sie do stanow w tak mlodym wieku - pytanie tylko po co ? Nie lepiej skonczyc studia w PL i dopiero probowac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pracowałaś sprzątając? Sa takie prace ze zarobisz malo a wymagania sa duże lub tez dadzą Ci kawę,posiłek i zarobisz. Tak to jest praca w opiece,sprzątanie jako praca dodatkowa -nielegalna. Firma która Cię wysyła powie Ci czy się nadajesz a co do rodziny.. Sa takie rodziny ze pomagają Ci w zmianie statusu a sa tacy ze koniec kontraktu i radź sobie sama. Podobnie z nielegalną praca tzn by sobie dorobić. Czasami masz czAs na naukę a czasami tak daleko mieszkasz ze brak czasu na naukę np kurs języka. A wtedy pozostaje nauka w rodzinie lub tez krótsza na kursie.

i teraz jak będzie u Ciebie to zobaczysz,pamiętaj ze jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kath napisał:

.Czy jeżeli dostałabym wizę turystyczną i wyjechałabym do Stanów, a będąc już tam, poszła na jakiś kurs angielskiego to, czy mogłabym starać się o status studenta (tak gdzieś wyczytałam), a jeżeli tak, to czy status studenta pozwala na jakąkolwiek pracę, albo dłuższy pobyt w USA, niż na wizie turystycznej?

pobyt turystyczny pozwala Ci w pewnym sensie [jak juz bedziesz jechac turystycznie to bedziesz wiedziec w jakim sensie] na maksymalny pobyt 6 miesiecy. Zmiana statusu na studencki - hmm, powiem tak znam 1 osobe co zmienila sobie status na ten "studencki" bedac na wizie turystycznej. Wmawiala sobie, ze wszystko jest OK. Kursik z angola jakis tam byl grany na miescie. Nie wjechala juz do US. Miala straszne problemy na lotnisku i zawrocili ją do kraju przy kolejnej probie wiizyty usa. 

 

Cytuj

Do wyjazdu, jako au pair należy mieć referencje jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi. Ale jeżeli nigdy nie byłam nianią, ale opiekowałam się dziećmi z rodziny (tj. kuzynostwo), oraz dziećmi już takiej dalszej rodziny (czy da radę w ogóle sprawdzić, czy jestem spokrewniona z jakimiś dalszymi osobami z mojej rodziny?) to mogę zapomnieć o wyjeździe na ten program?

Czy będąc au pair można dodatkowo pracować (oprócz opieki nad dziećmi u rodziny goszczącej) lub robić jakieś praktyki/staże/zdobywać w jakiś sposób doświadczenie?

Czy będąc jako au pair, rodzina goszcząca może starać się o dłuższy pobyt w Stanach osoby na tym programie, czy w jakikolwiek sposób załatwić tej osobie pracę (legalnie), aby nie musiała wracać do kraju?

Czy jest jakakolwiek możliwość dostania pracy w USA będąc osobą tak młodą i bez doświadczenia (JAKAKOLWIEK PRACA - opiekunka, pomoc domowa, sprzątanie, opieka nad starszymi, kurczę - nawet na budowie, cokolwiek)?

zainteresuj sie programem "work and travel" - poczytaj co to.

Cytuj

Czy o wizę pracowniczą można starać się tylko i wyłącznie po studiach?

wg mnie raczej tak. 

Cytuj

Czy jest jakikolwiek sposób, abym mogła dostać się do Stanów w tak młodym wieku?

tak, turystycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi się wydaje, że wyjazd do USA w tak młodym wieku to jest głupota przez duże G. W USA niczego za darmo nie masz i widzę to po znajomych, którzy wyemigrowali dawno mają dzieci i nie stać ich na studia dla dzieciaka.. W Europie ,ożesz sobie zrobić studia praktycznie za darmo w USA szklanka wody za darmo ci się nie należy. Za minimalną stawkę to ty ledwo co się utrzymasz chyba, że interesuje cię kredyt na XX lat. Do USA najlepiej wyemigrować jeśli jesteś zdrowy, wykształcony i masz doświadczenie w zawodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
On 4/14/2017 at 7:33 PM, Piotrek123 said:

Ogólnie mi się wydaje, że wyjazd do USA w tak młodym wieku to jest głupota przez duże G. W USA niczego za darmo nie masz i widzę to po znajomych, którzy wyemigrowali dawno mają dzieci i nie stać ich na studia dla dzieciaka.. W Europie ,ożesz sobie zrobić studia praktycznie za darmo w USA szklanka wody za darmo ci się nie należy. Za minimalną stawkę to ty ledwo co się utrzymasz chyba, że interesuje cię kredyt na XX lat. Do USA najlepiej wyemigrować jeśli jesteś zdrowy, wykształcony i masz doświadczenie w zawodzie...

W Polsce za wode w restauracji musze placic, w USA, nie.. :P Ale wiemy o co Ci chodzi, w USA ci co swiezo wyemigrowali nie maja prawie wcale zadnych swiadczen (chyba ze maja anchor baby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...