Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

5 godzin temu, Marek Topór napisał:

A wiecie moze jak długo trzeba czekać na przysłanie zielonej karty i SSN w Chicago po przylocie?

na SSN to 2 tygodnie i piszemy od zycia tego forum plus gdy jest loteria by sprawe z numerem oraz karta pilnowac ,jesli numeru nie ma przez np 2 tygodnie nalezy zapytac sie w biurze co jest bo czasami mial byc numer a nawet go nie wydrukowali,sa tacy ze ida zaraz po przylocie do biura i skladaja stosowne formularze mimo zaznaczenia tego w ds 260 ze potrzebuja . tak to wyglada od ponad 10 lat ze z numerem bywa roznie.

a co do karty to sa tacy ze czekaja miesiac a sa tacy ze dwa miesiace . teraz jest strona gdzie mozna sprawdzic co sie dzieje z karta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Z góry proszę o niekarcenie jeżeli już było takie pytanie, wątek prześledziłam i co nieco wiem, ale...

Złożyłam wniosek w sprawie GC na 2018 rok, jednak po złożeniu zmieniłam stan cywilny i dzwoniąc do Ambasady w Warszawie Pani konsultant udzieliła mi wskazówkę, żeby napisać maila do KCC w tej sprawie, ale sama nie była pewna. Także proszę, czy ktoś może był/jest w takiej samej sytuacji i może poradzić jakie poczynić kroki? Czy czekać po prostu na termin rozmowy, podczas której powiadomię Konsula, że już nie jestem panną i do USA chcę jechać z moim mężem?

Pozdrawiam,

Kyyyx

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A masz datę rozmowy wyznaczoną? Możesz poczekać na datę i wtedy Konsulat powiadomić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz jak napiszesz to Ci odblokują ds260 i aktualne dane podasz-uaktualniasz. To może wydłużyć czas oczekiwania na rozmowę. Teraz wybór należy do Ciebie co zrobisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Numer 13XXX, nie mam jeszcze rozmowy wyznaczonej. Czytając biuletyn to myślę, że zostanę zaproszona w marcu/kwietniu.

Pani w Konsulacie mówiła jeszcze, że nawet jeżeli uaktualnię swój wniosek to nie spadnę na koniec kolejki - ale też nie była do końca pewna i teraz mam mętlik co z tym robić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie chodzi o koniec kolejki lecz np przesunięcie o parę tygodni.

możesz czekać na wyznaczoną wizytę i wtedy powiadomić Konsulat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, sly6 napisał:

nie chodzi o koniec kolejki lecz np przesunięcie o parę tygodni.

możesz czekać na wyznaczoną wizytę i wtedy powiadomić Konsulat.

Może faktycznie nie ma co wychodzić przed szereg :) Dziękuję za szybką odpowiedź! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Joanna30 napisał:

....., która robi za tymczasową zieloną kartę (dopóki nie dostaniesz kartonika).

Bardziej plastiku :lol:

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.