Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
47 minut temu, Marek Topór napisał:

A czy do podjęcia pracy potrzebuje SSN i paszport z wiza czy muszę czekać jeszcze  na zielona kartę aż mi przyjdzie? Czy wiza z paszportu wystarczy? 

to zalezy od pracy oraz pracodawcy bo sa tacy ze jak nie zobaczy lub tez nie wpiszesz numeru to nie ma pracy,pamietam gdy kiedys rozmawialem z Amerykaninem i byl zdziwiony ze pobyt staly jestes przez jakas loterie bo znal np przez malzenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek Topór napisał:

A wiecie moze jak długo trzeba czekać na przysłanie zielonej karty i SSN w Chicago po przylocie?

na SSN to 2 tygodnie i piszemy od zycia tego forum plus gdy jest loteria by sprawe z numerem oraz karta pilnowac ,jesli numeru nie ma przez np 2 tygodnie nalezy zapytac sie w biurze co jest bo czasami mial byc numer a nawet go nie wydrukowali,sa tacy ze ida zaraz po przylocie do biura i skladaja stosowne formularze mimo zaznaczenia tego w ds 260 ze potrzebuja . tak to wyglada od ponad 10 lat ze z numerem bywa roznie.

a co do karty to sa tacy ze czekaja miesiac a sa tacy ze dwa miesiace . teraz jest strona gdzie mozna sprawdzic co sie dzieje z karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z góry proszę o niekarcenie jeżeli już było takie pytanie, wątek prześledziłam i co nieco wiem, ale...

Złożyłam wniosek w sprawie GC na 2018 rok, jednak po złożeniu zmieniłam stan cywilny i dzwoniąc do Ambasady w Warszawie Pani konsultant udzieliła mi wskazówkę, żeby napisać maila do KCC w tej sprawie, ale sama nie była pewna. Także proszę, czy ktoś może był/jest w takiej samej sytuacji i może poradzić jakie poczynić kroki? Czy czekać po prostu na termin rozmowy, podczas której powiadomię Konsula, że już nie jestem panną i do USA chcę jechać z moim mężem?

Pozdrawiam,

Kyyyx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer 13XXX, nie mam jeszcze rozmowy wyznaczonej. Czytając biuletyn to myślę, że zostanę zaproszona w marcu/kwietniu.

Pani w Konsulacie mówiła jeszcze, że nawet jeżeli uaktualnię swój wniosek to nie spadnę na koniec kolejki - ale też nie była do końca pewna i teraz mam mętlik co z tym robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...