Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, Wojtek18 napisał:

To cos juz,wiadomo ze DV2019 zostala odwolana. Dread.

Z tego co pamietam to congress ma sie zająć pomysłami trumpa w lutym. Tak naprawdę to sprawa zakończenia DV stoi w miejscu i nie bardzo cokolwiek sie dzieje bo nawet nie wszyscy republikanie popierają reformę imigracyjna. Prawdopodobnie z DV2019 tez nic nie zrobią. W mojej wypowiedzi chodziło o to ze noe mogą wywalić dv2018 bo ona już trwa, zgodnie z prawem mogą cokolwiek zmienić od następnego roku podatkowego czyli 1.10.2018. Generalnie radzę nie przejmować sie newsami jak to trump zamieni USA w oblężona twierdze, bo to mało realne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Xarthisius napisał:

Ja sledze namietnie. Czemu te liczby Cie niepokoja?

nie twierdze, że mnie niepokoją, po prostu podałem info:) aczkolwiek mało tych wiz, nie uważasz? a tak na marginesie -  nas interesują te wydane po miejscu urodzenia a nie procedowania, prawda? bo różnica wtedy jest znaczna w ilości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, dionzisoek said:

nie twierdze, że mnie niepokoją, po prostu podałem info:) aczkolwiek mało tych wiz, nie uważasz? a tak na marginesie -  nas interesują te wydane po miejscu urodzenia a nie procedowania, prawda? bo różnica wtedy jest znaczna w ilości

Yup, do szacowania liczby "polskich" GC trzeba uzywac danych po FSC, bo dane po ambasadach uwzgleniaja wszystkie nacje.

Czy malo, to nie wiem. Nie wiadomo jak sie rozkladaja polscy zwyciezcy w calej probce i trzeba pamietac ze jest nas tylko ~850. Zglosi sie moze 1/3, w najlepszym razie polowa. Jak dobija do 20-30 case'ow rozpatrywanych na miesiac to sadze ze to bedzie wystarczajaco zeby wszystkich przerobic w ciagu calego roku. Dodatkowo, pamietajmy ze cutoff na listopad to bylo raptem 4500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...