Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 godzin temu, curly000 napisał:

W USC akty urodzenia/ślubu dostaje się od ręki :)

Ostatnio załatwiałem rodzicom i sobie to wiem .Akt ślubu rodziców zajął urzędniczkom ponad dwa tygodnie. Urodzenia podobnie . Mój akt urodzenia był po tygodniu. Pisze o tym samym urzędzie co Twój czyli Kraków. Jeżeli jesteś 2000 rocznik to sie zgodzę bo właśnie takie informacje dostałem w urzędzie ,że wszystko od  roku 2000 załatwiane jest od ręki , reszta trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podrzuci ktoś linka z dokumentami jaki trzeba wziąsc na spotkanie do ambasady (wiem ,że gdzieś tutaj był post ale nie mogę go znaleść a wole się upewnić ,że nic nie przegapiłem)

PS: miał ktoś ze sobą list od rodzina L-134 ? albo jakieś potwierdzenie ,ze pomogą na początku ? / wydruk z konta itd. ? (czy w ambasadzie o to pytali ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, newborn said:

Cześć,

podrzuci ktoś linka z dokumentami jaki trzeba wziąsc na spotkanie do ambasady (wiem ,że gdzieś tutaj był post ale nie mogę go znaleść a wole się upewnić ,że nic nie przegapiłem)

PS: miał ktoś ze sobą list od rodzina L-134 ? albo jakieś potwierdzenie ,ze pomogą na początku ? / wydruk z konta itd. ? (czy w ambasadzie o to pytali ?)

Tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

i szczegolowa instrukcja dla Warszawy: https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/WRW_Warsaw.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, to te dokumenty mają być przetłumaczone czy nie ? Bo już nie wiem

MeganMarkle ty miałaś ostatnio spotkanie i tłumaczyłaś odpisy ? urodzenia itd?

bo w linku jest info ,że ma być - " Oryginał i kopia odpisu zupełnego aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem na język angielski "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, newborn said:

Ehh, to te dokumenty mają być przetłumaczone czy nie ? Bo już nie wiem

Jezeli ubiegasz sie o wize w Polsce, to dokumentow po polsku nie trzeba tlumaczyc. Jest tak napisane w pierwszym linku (zaraz pod "Translation Requirements")

Zobacz tez tu: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/wiza-loteryjna/ Na samym dole jest "Lista dokumentow wymaganych od uczestnikow..." i na samym dole tlumaczenia:

Quote

Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Xarthisius napisał:

Jezeli ubiegasz sie o wize w Polsce, to dokumentow po polsku nie trzeba tlumaczyc. Jest tak napisane w pierwszym linku (zaraz pod "Translation Requirements")

Dzięki za pomoc :) zaczynam się stresować ,że coś pominąłem albo zapomnę.

Kopie odpisów aktów urodzenia trzeba mieć poświadczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, newborn said:

Dzięki za pomoc :) zaczynam się stresować ,że coś pominąłem albo zapomnę.

Kopie odpisów aktów urodzenia trzeba mieć poświadczone ?

Spokojnie, pójdzie łatwiej niż myślisz :) Dokumentów żadnych nie trzeba tłumaczyć i nie potrzebujesz tez nic ponad to co wymagają - ja miałam sporo dodatkowych dokumentów, ale kompletnie ich nie interesowały. Konsula najbardziej interesuje zaświadczenie o niekaralności (przypominam - koniecznie takie z urzędu z podpisem, to z internetu sie nie liczy!), dowód na wykształcenie średnie (u mnie to był dyplom magistra) oraz akty urodzenia i ślubu. Ich xero kopie nie musza być poświadczone w żaden sposób, zwykle xero starczy pod warunkiem ze okażesz oryginał :) będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...