Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mieliśmy wczoraj z mężem rozmowę z Konsulem i się udało :)

W nawiązaniu do tego co pisze @Efffffka: Wylosowana byłam sama jako osoba wolna, wniosek ds (też tylko na mnie) wysłany okolo 1,5 miesiąca po wynikach loterii. Ślub cywilny wzięliśmy jeszcze przed dostaniem wiadomości o dacie wizyty w ambasadzie, a  poinformowałam ich o wszystkim dopiero jak dostałam maila właśnie z wyznaczonym spotkaniem. Nie było żadnych problemów, powiedziano mi bym przesłała skan aktu małżeństwa (powiedzialam, że obecnie nie mam zupełnego tylko skrócony i pani mówi,że może być), po kilku dniach mąż został dołączony do sprawy i mógł wypełnić swój ds.

Rozmowa może trwała 4 minuty, przysięga po polsku, potem spytał się czy mówimy po angielsku i rozmawialiśmy po angielsku. Pytanie o to jak długo jesteśmy razem (mieliśmy w razie czegoś zdjęcie sprzed kilku lat ale nie było konieczności żeby pokazać), czy mieszkamy razem, czy mamy dzieci i czy byliśmy w Rosji. No i na końcu pan Konsul nam pogratulował :)

Chciałam bardzo wszystkim podziękować! Forum bardzo mi pomogło z różnymi sprawami, dziękuję!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też zwróciłam uwagę na tę Rosję. Planuję pojechać na wycieczkę do Petersburga w okolicach maja, a w przyszłym roku kończy mi się wiza do USA i będę się starać o nową. Mam nadzieję, że ta wycieczka nie odetnie mi możliwości kolejnych turystycznych wyjazdów do Stanów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Joanna30 napisał:

Kurcze, też zwróciłam uwagę na tę Rosję. Planuję pojechać na wycieczkę do Petersburga w okolicach maja, a w przyszłym roku kończy mi się wiza do USA i będę się starać o nową. Mam nadzieję, że ta wycieczka nie odetnie mi możliwości kolejnych turystycznych wyjazdów do Stanów :)

Przywieziesz z Rossiji Putina (dead or alive) rzucisz przed konsulatem to konsul w zebach przyniesie amerykanski paszport in blanco...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...