Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MeganMarkle napisał:

Nie rozumiem dlaczego w banku tyle od Ciebie wymagali... Ja założyłam konto w BoA dobre pare lat temu, będąc w US czysto turystycznie i wymagali tylko paszportu. Wtedy nie miałam zamiaru emigrować do US, miało to być raczej konto typu "zaskórniak", w razie gdyby u nas jakaś wojna, kryzys czy coś... Dali mi nawet kartę debetowa :) 

i dobrze kojarzysz, ja miałam juz SSN wczesniej, ale mój mąż nie i nie był po to w SSA. Zaznaczył tylko w ds260 i sami przysłali po paru tygodniach. Wg mnie więcej nie ma konieczności chodzenia tam...

Wybralem sie do 2 bankow dzien przed tym jak bylem w SSA i tak samo potrzebowali proof of address albo SSN niestety sam paszport nie wystarczy. W jednym z bankow oblugiwala mnie Polka i powiedziala ze jeszcze pare lat wstecz byla mozliwosc zalozenia konta tylko z paszportem natomiast jest teraz inaczej i wymagaja dodatkowych dokumentow. Dodatkowo dodam ze jeden z bankow byl commercial a drugi community i takie same procedury obowiazuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, Xarthisius napisał:

ja pierdykam, czemu to tak słabo idzie, na rany! moj numer ma szanse zalapac sie na wrzesien, o ile 1) wystarczy wiz 2) cala zabawa z numerami nie zwolni jeszcze bardziej. Afrka ma skoki po 4 tys, my po 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aktoto napisał:

ja pierdykam, czemu to tak słabo idzie, na rany! moj numer ma szanse zalapac sie na wrzesien, o ile 1) wystarczy wiz 2) cala zabawa z numerami nie zwolni jeszcze bardziej. Afrka ma skoki po 4 tys, my po 2

Ha, ha, a ja ze swoim numerem 35XXX to chyba na grudzień :-)

A drugi raz chyba już wizy nie wylosuję :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spandau napisał:

Ha, ha, a ja ze swoim numerem 35XXX to chyba na grudzień :-)

A drugi raz chyba już wizy nie wylosuję :-(

z tym to nigdy nie wiesz. był tu człowiek, który wylosował 2017 , ale nie sprawdził,tylko później się okazało, a potem wylosował 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

Nie rozumiem dlaczego w banku tyle od Ciebie wymagali... Ja założyłam konto w BoA dobre pare lat temu, będąc w US czysto turystycznie i wymagali tylko paszportu. Wtedy nie miałam zamiaru emigrować do US, miało to być raczej konto typu "zaskórniak", w razie gdyby u nas jakaś wojna, kryzys czy coś... Dali mi nawet kartę debetowa :) 

i dobrze kojarzysz, ja miałam juz SSN wczesniej, ale mój mąż nie i nie był po to w SSA. Zaznaczył tylko w ds260 i sami przysłali po paru tygodniach. Wg mnie więcej nie ma konieczności chodzenia tam...

Tak na marginesie jak miałaś konto jako "nie-rezydent" to zapewne podpisywałaś wtedy formularz W-8BEN przy zakładaniu. Jednym z obowiązków Twoich jest poinformowanie, że Twój status się zmienił i że jesteś rezydentem - musisz im dostarczyć formularz W-9. Generalnie chodzi aby mogli raportować odestki jako Twój przychód. To tylko tak mi się przypomniało. Jeśli miałaś inne konta w instytucjach finansowych - jakiś rachunek maklerski albo coś podobnego to też musisz ich poinformować że jesteś od teraz rezydentem USA i że będziesz płaciła podatki w USA.

Mogę potwierdzić, że założenie konta o ile się jest fizycznie obecnym w USA (nawet na wizie turystycznej) nie wymaga SSN. Dwóch moich kumpli pozakładało ostatnio konta w Wells Fargo i Citi. Nikt się o SSN nie pytał.. Wszystko odbyło się na zasadzie: "Dlaczego nie verstehen? My wszystko verstehen.". W 15 minut założyli konta a karty debetowe im przysłali w ciągu 48 godzin. Oczywiście oboje są nie-rezydentami USA i podpisywali W-8BEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ziomek44 napisał:

Z tego co mi powiedzieli to ze wzgledu na to ze ja juz mialem wczesniej nr to mi moga przyspieszyc wyslanie karty. Natomiast zona ma odczekac min. 21 dni i jesli w tym czasie SSN nie przyjdzie mamy sie udac do biura z wnioskiem.

W takim razie będę czekał bo nigdy wcześniej nie miałem numeru, mam nadzieję że przyślą w miarę szybko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...