Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, ziomek44 napisał:

Ok rozumiem dziekuje za odpowiedz. Sytuacja wyglada tak ze ja posiadam karte SSN ktora mialem wyrobiona wczesniej(bedac na wizie F1) ale na petycji zaznaczylem ze chce dostac nowa. I teraz moje pytanie jest czy dostane zupelnie nowy nr czy poprostu karta ktora otrzymam to bedzie ten sam nr ?

Powinienes dostac ten sam nr. I jezeli masz SSN to powinienes go podac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 4/9/2018 at 3:17 PM, ziomek44 said:

Hej 

Pytanie dla tych co juz przekroczyli granice. Jak dlugo czekaliscie na SSN i GC?

Czy do zalozenia konta w banku potrzebny jest SSN czy mozna zalozyc konto na paszport i wize z nr GC?

My dostaliśmy GC i SSN po paru tygodniach od przekroczenia granicy (nie pamietam juz dokładnie ale chyba ok.4), natomiast do założenia konta w banku jest potrzebny tylko paszport i osobiste stawienie sie w tym celu w banku :) Nie trzeba przecież być rezydentem, żeby mieć konto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym banku w ktorym mam konto, prosili o podanie SSN.  Nawet jak dzwonię na infolinię w sprawie karty, transakcji czy innej pierdoly, zawsze się pytają czy mogą zadać kilka pytan w celu potwierdzenia tożsamości i jedno z tych pytań to zawsze podanie 4 ostatnich numerów SS. Podobno jeszcze jest kilka banków które pozwalaja otworzyć konto bez SSN ale ja jeszcze nie miałam okazji doświadczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, pelasia said:

W kazdym banku w ktorym mam konto, prosili o podanie SSN.  Nawet jak dzwonię na infolinię w sprawie karty, transakcji czy innej pierdoly, zawsze się pytają czy mogą zadać kilka pytan w celu potwierdzenia tożsamości i jedno z tych pytań to zawsze podanie 4 ostatnich numerów SS. Podobno jeszcze jest kilka banków które pozwalaja otworzyć konto bez SSN ale ja jeszcze nie miałam okazji doświadczyć. 

Jak masz, to biora, ale wymagany nie jest. Pierwszy konto zalozylem w banku jeszcze z jetlagiem. SSN dostalem 3 miesiace pozniej.

https://www.consumerfinance.gov/ask-cfpb/can-i-get-a-checking-account-without-a-social-security-number-en-929/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MeganMarkle napisał:

My dostaliśmy GC i SSN po paru tygodniach od przekroczenia granicy (nie pamietam juz dokładnie ale chyba ok.4), natomiast do założenia konta w banku jest potrzebny tylko paszport i osobiste stawienie sie w tym celu w banku :) Nie trzeba przecież być rezydentem, żeby mieć konto. 

Bylem w biurze SSA i dostarcza mi moja odnowiona karte w ciagu 5-10 dni poczta. Zony ma przyjsc w ciagu 21 dni - tak powiedzieli ze to jest czas procesowania. W banku potrzebowali paszportu z wiza i SSN lub np. umowy na mieszkanie, rachunku za prad, telefon. Podalem im odrazu SSN bo bede i tak mial ten sam nr. 

@MeganMarkleZ tego co kojarze to ty tez mialas juz wczesniej SSN? Teraz dostalas ten sam nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, scarab napisał:

hmm, czyli najlepiej od razu po wylądowaniu iść do biura SSO żeby przyspieszyć nadanie numeru SSN, a nie czekać aż sami przyślą tak jak się to zaznaczyło w formularzu DS260?

Z tego co mi powiedzieli to ze wzgledu na to ze ja juz mialem wczesniej nr to mi moga przyspieszyc wyslanie karty. Natomiast zona ma odczekac min. 21 dni i jesli w tym czasie SSN nie przyjdzie mamy sie udac do biura z wnioskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ziomek44 said:

Bylem w biurze SSA i dostarcza mi moja odnowiona karte w ciagu 5-10 dni poczta. Zony ma przyjsc w ciagu 21 dni - tak powiedzieli ze to jest czas procesowania. W banku potrzebowali paszportu z wiza i SSN lub np. umowy na mieszkanie, rachunku za prad, telefon. Podalem im odrazu SSN bo bede i tak mial ten sam nr. 

@MeganMarkleZ tego co kojarze to ty tez mialas juz wczesniej SSN? Teraz dostalas ten sam nr?

Nie rozumiem dlaczego w banku tyle od Ciebie wymagali... Ja założyłam konto w BoA dobre pare lat temu, będąc w US czysto turystycznie i wymagali tylko paszportu. Wtedy nie miałam zamiaru emigrować do US, miało to być raczej konto typu "zaskórniak", w razie gdyby u nas jakaś wojna, kryzys czy coś... Dali mi nawet kartę debetowa :) 

i dobrze kojarzysz, ja miałam juz SSN wczesniej, ale mój mąż nie i nie był po to w SSA. Zaznaczył tylko w ds260 i sami przysłali po paru tygodniach. Wg mnie więcej nie ma konieczności chodzenia tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...