Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dani0305 napisał:

Witam, mam pytanie do osób które w ostatnim czasie były na badaniach lekarskich, które trzeba wykonać w związku z rozmową w ambasadzie. Czy wszystkie badania dostajemy w kopercie do ręki po zakończonym badaniu na miejscu czy może lekarz wysyła nasze wyniki badań prosto do Ambasady?

Dostaliśmy w Warszawie do ręki zaklejoną kopertę z pieczątką na zamknięciu i nakazem nieotwierania. Lekarz w piątek a wizyta interview w poniedziałek 16.04.2018r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej,

dostałem zaproszenie na rozmowę na początek czerwca i w związku z tym mam 3 sprawy:

1) W lutym ważność stracił mój obecny paszport. Jutro wybieram się z wnioskiem o nowy (przyjadę o 16, a jest czynne do 18, więc mam nadzieję, że muszą przyjąć wszystkich, którzy pobrali numerek), ale na pewno nie dostanę jeszcze nowego paszportu do czasu badań, a stary paszport zapewne mi zabiorą. W dokumencie ambasady jest napisane: "Każda osoba ubiegająca się o wizę musi przedstawić swój paszport w celu identyfikacji w każdym z punktów badań lekarskich". Czy mogę w tej sytuacji mieć problem? Identyfikacja w placówce medycznej nie może nastąpić na podstawie dowodu osobistego? Rozumiem, że nie będzie problemu, jak na rozmowę przyniosę nowy paszport (inny niż podawałem we wszystkich wcześniejszych wnioskach)?

2) Z uwagi na pracę trudno będzie mi wyrwać się do Warszawy kilka razy. Czytałem na forum, że wykonalne jest zrobienie tam wszystkich badań/RTG/szczepień w ciągu jednego dnia, dlatego jutro chciałbym się zapisać do dr Gajer (Wilanów Family Practice) oraz na RTG (Waryńskiego) na pierwszą połowę maja. Pojawiały się też na forum informacje, że wyniki badań są wysyłane do ambasady samodzielnie przez placówkę medyczną.  Wszystkie, czy może po niektóre będę musiał stawić się osobiście ponownie np. po tygodniu? RTG też dostaję od razu do ręki, lub jest wysyłane do ambasady?

3) Większość szczepień/odbyte choroby mam już odhaczone w książeczce zdrowia, dlatego liczę, że brakujące szczepienia zaliczę jednego dnia. Czy osoby dorosłe są obecnie szczepione na heamofilus i pneumokokowe zapalenie płuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joanna30 napisał:

1) Jeśli rozmowę masz na początku czerwca, to spokojnie powinieneś wyrobić się z paszportem. Oczekiwanie na nowy to jakieś 3-4 tygodnie.

Zgadza się. Chodzi mi o to, czy do wykonania badań konieczne jest posiadanie paszportu, o czym piszą na stronie Ambasady w zakładce "Badania Lekarskie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrabiałem paszport i nie zabrali mnie starego , przedziurkowali go , ale nie zabrali. Tak jak pisali poprzednicy powinnaś wyrobić się do rozmowy z nowym paszportem (choć może się już zaczynać gorący sezon wakacyjny ) i tka jak pisał andyopole możesz pogadać z naczelniczką (jak ja byłem każdy musiał się do niej pofatygować ale każdemu przyspieszała wydanie paszportu- mnie się nie spieszyło , ale przynajmniej 3-4 osoby z kolejki załatwiały przyspieszenie wydanie paszportu. Aha i z tego co usłyszałem to nie w tydzień tylko DO tygodnia ( zwykle 3-4 dni robocze) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, majkelo napisał:

Hej,

dostałem zaproszenie na rozmowę na początek czerwca i w związku z tym mam 3 sprawy:

1) W lutym ważność stracił mój obecny paszport. Jutro wybieram się z wnioskiem o nowy (przyjadę o 16, a jest czynne do 18, więc mam nadzieję, że muszą przyjąć wszystkich, którzy pobrali numerek), ale na pewno nie dostanę jeszcze nowego paszportu do czasu badań, a stary paszport zapewne mi zabiorą. W dokumencie ambasady jest napisane: "Każda osoba ubiegająca się o wizę musi przedstawić swój paszport w celu identyfikacji w każdym z punktów badań lekarskich". Czy mogę w tej sytuacji mieć problem? Identyfikacja w placówce medycznej nie może nastąpić na podstawie dowodu osobistego? Rozumiem, że nie będzie problemu, jak na rozmowę przyniosę nowy paszport (inny niż podawałem we wszystkich wcześniejszych wnioskach)?

2) Z uwagi na pracę trudno będzie mi wyrwać się do Warszawy kilka razy. Czytałem na forum, że wykonalne jest zrobienie tam wszystkich badań/RTG/szczepień w ciągu jednego dnia, dlatego jutro chciałbym się zapisać do dr Gajer (Wilanów Family Practice) oraz na RTG (Waryńskiego) na pierwszą połowę maja. Pojawiały się też na forum informacje, że wyniki badań są wysyłane do ambasady samodzielnie przez placówkę medyczną.  Wszystkie, czy może po niektóre będę musiał stawić się osobiście ponownie np. po tygodniu? RTG też dostaję od razu do ręki, lub jest wysyłane do ambasady?

3) Większość szczepień/odbyte choroby mam już odhaczone w książeczce zdrowia, dlatego liczę, że brakujące szczepienia zaliczę jednego dnia. Czy osoby dorosłe są obecnie szczepione na heamofilus i pneumokokowe zapalenie płuc?

1) Możesz mieć problem bez paszportu, zarówno w przychodni jak i u lekarza paszport jest konieczny.

2) Zrobisz wszystko w jeden dzień w Warszawie, najpierw przychodnia i RTG klatki + krew + mocz. Wyniki są gotowe za około 2h, następnie z tymi wynikami do lekarza. U lekarza w gabinecie dostaniesz brakujące szczepienia. Lekarz może sam dostarczyć wyniki do ambasady lub przekazać je Tobie - zapyta Cię co wolisz.

3) Lekarz zdecyduje jakich szczepień Ci brakuje, część tych które masz może być już nieważne. np krztusiec, tężec powinno się odświeżać co 10 lat. Ja przyjmowałem dwie, jedną na krztusiec, tężec, błonicę i drugą na świnkę, odrę, różyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2018 o 09:34, michalmall napisał:

1) Możesz mieć problem bez paszportu, zarówno w przychodni jak i u lekarza paszport jest konieczny.

 

Dzwoniłem do przychodni Wilanów Family Practice i podobno wystarczy dowód osobisty. 

Dnia 23.04.2018 o 09:34, michalmall napisał:

2) Zrobisz wszystko w jeden dzień w Warszawie, najpierw przychodnia i RTG klatki + krew + mocz. Wyniki są gotowe za około 2h, następnie z tymi wynikami do lekarza. U lekarza w gabinecie dostaniesz brakujące szczepienia. Lekarz może sam dostarczyć wyniki do ambasady lub przekazać je Tobie - zapyta Cię co wolisz.

Rozumiem, że najpierw mam się udać na Waryńskiego po RTG (i ewentualnie krew + mocz), a potem do dr Gajer do Wilanów Family Practice? W jednym miejscu wszystkiego nie załatwię, bo w Wilanów Family Practice nie robią RTG, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...