Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Masz jakieś nowe informacje? Bo póki co stan na marzec to niewiele ponad 10,000 wiz. Obecny wzrost to około 2000 wiz miesięcznie, co da nam...

kwiecień 12xxx 
maj 14xxx 
czerwiec 16xxx
lipiec 18xxx

 

Jeśli przyjrzymy się biuletynom to widzimy całkowity wzrost case numbers na poziomie również 2000 'kejsów'

w marcu było niecałe 14000
w kwietniu niecałe 16000
w maju 18000
w czerwcu 20000 (przypuszczenie)
w lipcu 22000 (przypuszczenie)

 

Nie wiem czy dobrze kalkuluję, ale jeśli nie zmieni się ilość odmów i 'olanych' NL2 to pula wiz dla EU wyczerpie się w lipcu, gdzieś na case number 22xxx.

Słabiutko to wygląda, chyba, że coś źle liczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2018 o 00:54, wujekWONT napisał:

moj CN 13XXX

Rozmowa w ambasadzie byla 1 marca, zakonczyla sie sukcesem i 25 marca wylecialem do chicago.

Troche informacji dla zainteresowanych

Przyleciałem 100 % w ciemno,zero kolegow zero rodziny zero jakiegokolwiek kontaktu, no mialem tylko wynajety motel na pare pierwszych dni. Na granicy naprawde spokojnie, bez stresu. Wzieli nas chyba w trojke do takiego jakby pokoiku tam moze ze 5 min bylem az nie zawolali do biurka, pare pytan i zdziwienie urzednika ze mam adres motelu podany jako pierwszy adres. No mowie gosciowi ze nikogo tu nie mam i nie znam wiec co mam zrobic ? a on to pocos tu przyjechał :) ? Mowie mu : mam plan, jezdzilem w europie jako kierowca ciezarowki i chce to samo tu robic. Gosciu mowi : okej ale jak znajdziesz mieszkanie to zara zmieniaj adres w usics bo do motelu to SSN nie wysla albo moga byc jakies problemy. Od wyjscia z samolotu do wyjscia ostatecznego z lotniska zajelo moze ze 30-40 min, jak na pierwszy wjazd i walizki itp to szybko chyba :) W pierwszych dniach namietnie czytalem polonijne gazety zeby znalesc jakis pokoj, i w koncu po 4 dniach znalazlem pokoj, u polakow :) Szybko zmienilem adres w usics i potrwierdzenie ze jest ok i ze poczta przyjdzie oficjalnie do mnie potwierdzenie o zmianie adresu, Nawet bylem w SSA sie dopytac o SSN i ta zmiane adresu a oni ze ich to nie interesuje i to usics wysyla SSN. Pewnego dnia chyba 10 dzien w usa dostaje maila z motelu - mamy jakas poczte do ciebie sir, to ja ci tam jade a tu SSN przyszedl na adres motelu, a 2 dni pozniej przyszla poczta z usics ze adres oficjalnie zmieniony :) Zrobilem prawko DL (poczta z usics pomogla mi potwierdzic adres) , zajelo wszystko ze 3 h , przyszlo plastikowe po 8 dniach, po zdaniu prawka oddalem wreszcie auto z wypozyczali i kupilem cos swojego za 2500$ toyota camry 99 rok, ubezpieczenie w jedna strone 280$ na pol roku, auto narazie jezdzi :) Ogolnie jestem z tym wszystkim sam , duzo zalatwiania za mna, jakos to poogarnialem, nie pracuje bo jakies tam jeszcze oszczednosci sa z PL i ogolnie dobrze bo mam czas robic prawko CDL na ciezarowki bo taka mnie tylko robota intersuje, jestem wlasnie w trakcie szkoly i mam nadzieje ze juz w tym miesiacu zdam prawko i zaczne pracowac w koncu. Dzisiaj 5 maja przyszla zielona karta, wiec juz wszytko mam. /ogolnie stany nie powalily mnie na kolana i nie bylo WOW po przyjezdzie, ale to moze dlatego ze duzo czytalem juz o us jak bylem w pl i tez pewnie dlatego ze wizualnie chicago czy przedmiescia atrakcyjnie wizualnie nie sa, Pod wzgledem infrastruktury i drog to daleko do europy zachodniej. Robie prawko i ruszam w stany, poznac ten kraj o co tu chodzi bo po to tu jestem. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Kasa kasa kasa, osobiscie nie pracuje juz od poczatku lutego, i jak dobrze pojdzie to pierwszy dolar zarobie na poczatku czerwca. Wiec ogolnie 4 miesiace zycia, 2 w pl i w us , wszystkie badania , wizy pierdoły , loty samochody ubezpieczenia mieszkania itp - 50 000 zl . Zakladalem 40 k no ale na pewno bedzie wiecej, dodam ze jestem sam, nie pije i nie pale :) 

Mysle ze pare konkretnych info moze dla kogos bedzie pomocnych, sam takich rzeczy szukałem

 

 

Zycze powodzenia my przyjechalismy 6 kwietnia a jeszcze nic nie przyszlo;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ziomek44 napisał:

Zycze powodzenia my przyjechalismy 6 kwietnia a jeszcze nic nie przyszlo;/

To trzeba iść do urzędu SSN i wyjaśnić tą sprawę co do numerów a co Gc to jest strona gdzie się sprawdza co się dzieje  z kartą. Bo może być za miesiąc czasu a są tacy że mają kartę za dwa miesiące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sly6 napisał:

To trzeba iść do urzędu SSN i wyjaśnić tą sprawę co do numerów a co Gc to jest strona gdzie się sprawdza co się dzieje  z kartą. Bo może być za miesiąc czasu a są tacy że mają kartę za dwa miesiące 

Juz znalazlem. Karte wyslali dzisiaj. Taki podaje status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...