Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, dudek36 said:

wie ktos ile srednio ludzi nie przychodzi na interview? nie potrafie tego rozczytac z wykresow...

Mniej wiecej 13% spraw ze statusem Ready, jest Ready od ponad 75 dni. Z duzym prawdopodobienstwem mozna zalozyc ze to sa interview na ktore ktos nie przyszedl.   

14 minutes ago, dudek36 said:

no i wzrost o te 1600CN uruchamia 690 new cases, czyli to tez spada.

Patrzysz na liczbe potencjalnych spraw w przedziale 20300 <= x < 21900, ale pomijasz fakt ze na rozmowe w lipcu sa tez zapraszani ludzie z numerami < 20300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, angelew napisał:

Z moim 33XXX mogę zapomnieć o GC, ale to nic, świat mi się nie zawala. Polęcę na dłuższy urlop pozwiedzać, odwiedzę kilka stanów, zobaczę w ktorym teoretycznie  byłoby dobrze mieszkać :)

Przez Półtora roku dzień w dzień myślałam o wyjeździe....... 

znam to, od roku nie ma dnia bym nie myślał o zyciu w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dudek36 napisał:

rowniez 25XXX :(

powiem wam szczerze, ze jeszcze 4 miesiace temu bylem raczej pewny ze da rade. Teraz jestem tez raczej pewny... ze nie da rady...
Jeszcze niby jakies nadzieje sa, do tej pory rodano 12300 wiz, 4700 czeka na interview. wie ktos ile srednio ludzi nie przychodzi na interview? nie potrafie tego rozczytac z wykresow...

wiem tyle ze te 4700 ready cases zawiera w sobie rowniez czlonkow rodziny, wiec teoretycznie jak zalozymy jakas srednia no-show na te 4700 to powinnismy mniej wiecej wiedziec ile wiz zostalo? nie wiem jeszcze co z tymi AP...

no i wzrost o te 1600CN uruchamia 690 new cases, czyli to tez spada. Jakas nadzieja gdzies sie jeszcze tli... 

nie bylo NIKOGO, kto by twierdzil, ze 25k to niebezpieczny nr.

Przynajmniej jednak juz wiesz, by nastawiac sie na nie, a najwyzej sie pozytywnie zaskoczysz. Ale by byc pewnym GC, to powinni wyslac zaproszenie na sierpien bo skoro numery na dany miesiac nie ida po kolei od dolu do gory, to bez znaczenia, czy w ostatnim miesiacu bedzie cutoff 25,999 czy 30.000. A we wrzesniu ta cala quota moze byc w kazdej chwili wyczerpana - hmmm chyba, ze proceduje sie do konca wszystkie umowione sprawy. Nie wiem. Nie chce wprowadzac w blad - glosno mysle.

Sytuacji takiej nie bylo od 2005 roku, a zakonczenie procedowania z nizszymi numerami mialo miejsce jedynie jeszcze w 2000 roku. Czyli kiepski rok nam sie trafil.

Dlatego jak za kilka dni wybuchnie ta euforia to przezornie trzeba bedzie tlumaczyc by ludzie domow nie sprzedawali ze swoimi wzglednie bezpiecznymi numerami ;)

12 godzin temu, lajt napisał:

@srk Patrząc na tą tabele z wydanymi wizami to widzę,że w ubiegłym roku wydano dla EU ponad 2k więcej niż przypuszczany limit 18500

Gdyby tak się stało i w tym roku to możliwe,że ten nasz CN by sie załapał.Cóż pozostaje jedynie czekać

18,500 powinno wyjsc na ok 24-26k EU. Ale by polepszyc humorki wszystkim czekajacym:

- quota może (ale nie musi) być przekroczona. O ile? Szklana kula.

- niewykorzystane wizy z innych regionów i z NACARA mogą pójść do Europy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

W momencie w ktorym wysylaja zaproszenie, rezerewuja wize. Dlatego jak jestes ponizej cutoff to nie ma znaczenia czy na poczatku, czy na koncu przedzialu I czy interview jest 1go czy 30go wrzesnia.

 

Yep, jest też wtedy info, że numer jest dostępny i że w przypadku nie pojawienia się na rozmowie w wyznaczonym terminie lub po przełożeniu terminu interview może już nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, srk napisał:

nie bylo NIKOGO, kto by twierdzil, ze 25k to niebezpieczny nr.

Przynajmniej jednak juz wiesz, by nastawiac sie na nie, a najwyzej sie pozytywnie zaskoczysz. Ale by byc pewnym GC, to powinni wyslac zaproszenie na sierpien bo skoro numery na dany miesiac nie ida po kolei od dolu do gory, to bez znaczenia, czy w ostatnim miesiacu bedzie cutoff 25,999 czy 30.000. A we wrzesniu ta cala quota moze byc w kazdej chwili wyczerpana - hmmm chyba, ze proceduje sie do konca wszystkie umowione sprawy. Nie wiem. Nie chce wprowadzac w blad - glosno mysle.

Sytuacji takiej nie bylo od 2005 roku, a zakonczenie procedowania z nizszymi numerami mialo miejsce jedynie jeszcze w 2000 roku. Czyli kiepski rok nam sie trafil.

Dlatego jak za kilka dni wybuchnie ta euforia to przezornie trzeba bedzie tlumaczyc by ludzie domow nie sprzedawali ze swoimi wzglednie bezpiecznymi numerami ;)

18,500 powinno wyjsc na ok 24-26k EU. Ale by polepszyc humorki wszystkim czekajacym:

- quota może (ale nie musi) być przekroczona. O ile? Szklana kula.

- niewykorzystane wizy z innych regionów i z NACARA mogą pójść do Europy. ;)

Dobrze że wspominasz o tych domach bo jak widać nie pewność może być do września. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Trzeba się na to nastawić. Ja do samego końca byłem w niepewności i ostatnim rzutem się załapałem. Moi koledzy z forum, którzy mieli zaledwie do kilku setek numery za mną nie mieli takiego szczęścia. Kiedyś wszyscy wygrani byli zapraszani, ale to już się skończyło. Wygrywa więc więcej osób żeby wszystkie wizy rozdali, a co za tym idzie by program w 100% się wyczerpał. Trochę to przykre, bo ja poinformowałem swoich najbliższych dopiero na dwa tygodnie przed wylotem o wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 o 01:50, Ariadna napisał:

a dla mnie ten wpis jest motywujący - że jednak samemu też można :)

WujekWONT - jeśli to nie sekret to ile masz lat? W przedziale chociaż ;) i druga rzecz: dlaczego wybrałeś Chicago?

Mam 25 lat, dlaczego chicago ?  pare lat temu to nastawialem sie na seattle okolice, potem muslalem o aglomeracji dallas w teksasie. A jak wylosowalem i przyszlo co do czego to podjalem decyzje ze najlepiej dla mnie bedzie jak wybiore chicago. Moja znajomosc angielskiego jest dost slaba, jakos sie dogadam no ale nie jest to swobodny angielski. Jeszcze do tego oczywiscie wyjazd w ciemno bez nikogo i wg to mowie w chicago jest troche poloni to moze ten start bedzie kapke latwiejszy :) I ogolnie z tego co czytam i sie dowieduje od lat to chicago to jest jeden z najlepszych rynkow pod wzgledem pracy kierowcy, duzo roboty i dobre zarobki. Do tego dostepnosc polskiego jedzenie, normalnie jak w polsce i tanio, no i loty bezposrednie do krk czy wawy, jak narazie nie zaluje lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka teraz troszkę z innej beczki wylosowalem gc ale z moim numerem to może byc wrzesien chciałem polecieć z zona za 2 tygodnie do Chicago obydwoje mamy wizy turystyczne niedawno wzięliśmy ślub i zona ma nowy paszport stary przedziurawili i pani powiedziała ze musi teraz lecieć z dwoma czy potrzebujemy jakiegos dodatkowego dokumentu to sprawa nr 1 a po 2 czy to ze zostałem wylosowany ma teraz jakis wpływ jak bede chciał przekroczyc granice  USA pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...