Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 minut temu, srk napisał:

te kraje byly tez w poprzednich latach ale spojrz na dane. od 13 lat tak niskich numerow nie bylo. dlatego to jest takie frustrujace dla wielu ludzi gdzie wzglednie super bezpieczne numery  sa zagrozone. Ktokolwiek by w pazdzierniku zeszlego roku powiedzial ze 22k bedzie zagrozone? Nie. A ktos dzis moze z CALA PEWNOSCIA powiedziec, ze 22EU dostanei zaproszenie? NIE. Europa moze w czerwcu wyczerpac swoj limit.

Widze,że mamy podobny CN, dajesz sobie chociaż 1% szans,że dojdzie do tego 25xxx? czy już nie ma sie co łudzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma statystyki odnośnie redystrybucji wiz z innych rejonów na przestrzeni lat? Jak się to odbywało? Jak często się zdarzało? Obecnie Afryka wykorzystała może 9000 wiz z 21500 czyli nie ma szans na wyrobienie limitu. Może przerzucą to na Europę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, ndmker said:

A czy ktoś ma statystyki odnośnie redystrybucji wiz z innych rejonów na przestrzeni lat? Jak się to odbywało? Jak często się zdarzało? Obecnie Afryka wykorzystała może 9000 wiz z 21500 czyli nie ma szans na wyrobienie limitu. Może przerzucą to na Europę?

http://britsimonsays.com/update-about-quotas/

Ostatnia tabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajt@ Wszystko rozbija się o tę tajemniczą formułę quota 18300 dla Europy. Teoretycznie może być przekroczona ale o ile? KCC zmniejszyło tempo do 1600 co znaczy, ze zblizamy sie chyba tym tempem do limitu.

Członek tego forum wykonał swietna robote i udostepnil dane, ostatnie sa nastepujace.

Region          Issued              Refused                 AP                  Ready

EU                  12287                12551                   259                 4684

1. Nie wiem na ile aktulne te dane sa.

2. Jesli potrafisz możesz odczytać ile jest "real cases" na kolejny miesiac, ale z pewnoscia tez spadlo niz dotychczas. Ja nie potrafie tego zrobic, nie wiem co mam kliknac i jak patrzec. Jak autora poprosilem o pomoc to powiedzial, ze nie zajmuje sie zadnym prognozowaniem, wiec nie smialem sie juz w ogole o nic pytac/prosic. Czyli wiesz, glupio, ze nie umiem tego zrobic. Ludzie jednak to analizuja i pisza ile jest spraw. Jesli wiesz jak to zrobic to wyjdzie Ci liczba tych "real cases". Kluczowe jest tu "ready" ktore czeka na rozmowe, ale uwzglednia tez tych co nie wyslali ds260.

Przewidywalem sobie w glowie dwa scenariusze. 1. Utrzymujace sie tempo VB i przekroczenie quota 18300 gdzies na poziomie sprawy 27k. 2. Zmniejszenie tempa i dążenie do quota na tym pozomie 18300. Ale w najczarniejszym scenariuszu nie przewidywałem 21.900 - wydawało mi się ze pesymistycznie będzie ok 22.300-500. A finalnie stanie na ok 25k wlasnie i bedziemy na styku.

Teraz cóż, kluczowe będzie VB w czerwcu bo jeśli tempo nie wzrośnie  do 2tys/mc to nie wierze, że w ostatnim miesiącu coś zrobią drastycznie. A moze byc tak, ze spokojnie chca juz do konca wrzesnia po tych 1200-1600 spraw robic i tym tempem osiagna poziom 24 tys.

Napewno jednak daje wiecej niz 1% szans, choc nastawiam sie na najgorsze a wole pozytywnie zaskoczyc. Plany, szukanie mieszkania, itp odpuszczam. Wyslalem zgloszenie na nowa GC ale byl blad i trzeba bylo zlozyc nowa. Ale tego nie zrobilem bedac pewnym ze moj nr jest bezpieczny;) o naiwny ja. stary, a glupi;) Nie zamierzam rozpaczac ale niedosyt pozostaje. Wolalbym jednak by skonczylo sie szybciej nizli mialbym czekac do sierpnia na ostatnia VB z "nadziejami". Ale z drugiej strony nie chce by skonczyly sie szybo numerki bo wiem jak wiele osob czeka na swoje zaproszenia. Mowiac  o procentach to tak naprawde optymistycznie optymistycznie optymistycznie daje 50% :) Ale naprawde zal mi tych wszystkoch z numerami 30k+ bo tam szans nie ma już wielkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, srk said:

lajt@ Wszystko rozbija się o tę tajemniczą formułę quota 18300 dla Europy. Teoretycznie może być przekroczona ale o ile? KCC zmniejszyło tempo do 1600 co znaczy, ze zblizamy sie chyba tym tempem do limitu.

Członek tego forum wykonał swietna robote i udostepnil dane, ostatnie sa nastepujace.

Region          Issued              Refused                 AP                  Ready

EU                  12287                12551                   259                 4684

cos zle obcielo miedzy refused a ap. 

EU 12287 1255 1259 4684

 

1 minute ago, srk said:

1. Nie wiem na ile aktulne te dane sa.

7 maja

1 minute ago, srk said:

2. Jesli potrafisz możesz odczytać ile jest "real cases" na kolejny miesiac, ale z pewnoscia tez spadlo niz dotychczas.

Liczba case'ow ktore dostaly zaproszenia na poszczegolne miesiace:

March_2NLs.csv:1260, April_2NLs.csv:934, May_2NLs.csv:940, June_2NLs.csv:863
 

1 minute ago, srk said:

Ja nie potrafie tego zrobic, nie wiem co mam kliknac i jak patrzec. Jak autora poprosilem o pomoc to powiedzial, ze nie zajmuje sie zadnym prognozowaniem, wiec nie smialem sie juz w ogole o nic pytac/prosic.

Pytales o moje przewidywania (ktore nie sa wcale lepsze niz kogokolwiek innego), a nie jak cos policzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srk Patrząc na tą tabele z wydanymi wizami to widzę,że w ubiegłym roku wydano dla EU ponad 2k więcej niż przypuszczany limit 18500

Gdyby tak się stało i w tym roku to możliwe,że ten nasz CN by sie załapał.Cóż pozostaje jedynie czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez 25XXX :(

powiem wam szczerze, ze jeszcze 4 miesiace temu bylem raczej pewny ze da rade. Teraz jestem tez raczej pewny... ze nie da rady...
Jeszcze niby jakies nadzieje sa, do tej pory rodano 12300 wiz, 4700 czeka na interview. wie ktos ile srednio ludzi nie przychodzi na interview? nie potrafie tego rozczytac z wykresow...

wiem tyle ze te 4700 ready cases zawiera w sobie rowniez czlonkow rodziny, wiec teoretycznie jak zalozymy jakas srednia no-show na te 4700 to powinnismy mniej wiecej wiedziec ile wiz zostalo? nie wiem jeszcze co z tymi AP...

no i wzrost o te 1600CN uruchamia 690 new cases, czyli to tez spada. Jakas nadzieja gdzies sie jeszcze tli... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...