Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

226 głosów

1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

4 minuty temu, aktoto napisał:

masakra

ej ale na stronie nie ma jeszcze biuletynu. skad to wiesz? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

ja pierdykam, czemu to tak słabo idzie, na rany! moj numer ma szanse zalapac sie na wrzesien, o ile 1) wystarczy wiz 2) cala zabawa z numerami nie zwolni jeszcze bardziej. Afrka ma skoki po 4 tys, my po 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, aktoto napisał:

ja pierdykam, czemu to tak słabo idzie, na rany! moj numer ma szanse zalapac sie na wrzesien, o ile 1) wystarczy wiz 2) cala zabawa z numerami nie zwolni jeszcze bardziej. Afrka ma skoki po 4 tys, my po 2

Ha, ha, a ja ze swoim numerem 35XXX to chyba na grudzień :-)

A drugi raz chyba już wizy nie wylosuję :-(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minuty temu, spandau napisał:

Ha, ha, a ja ze swoim numerem 35XXX to chyba na grudzień :-)

A drugi raz chyba już wizy nie wylosuję :-(

z tym to nigdy nie wiesz. był tu człowiek, który wylosował 2017 , ale nie sprawdził,tylko później się okazało, a potem wylosował 2018

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 hour ago, MeganMarkle said:

Nie rozumiem dlaczego w banku tyle od Ciebie wymagali... Ja założyłam konto w BoA dobre pare lat temu, będąc w US czysto turystycznie i wymagali tylko paszportu. Wtedy nie miałam zamiaru emigrować do US, miało to być raczej konto typu "zaskórniak", w razie gdyby u nas jakaś wojna, kryzys czy coś... Dali mi nawet kartę debetowa :) 

i dobrze kojarzysz, ja miałam juz SSN wczesniej, ale mój mąż nie i nie był po to w SSA. Zaznaczył tylko w ds260 i sami przysłali po paru tygodniach. Wg mnie więcej nie ma konieczności chodzenia tam...

Tak na marginesie jak miałaś konto jako "nie-rezydent" to zapewne podpisywałaś wtedy formularz W-8BEN przy zakładaniu. Jednym z obowiązków Twoich jest poinformowanie, że Twój status się zmienił i że jesteś rezydentem - musisz im dostarczyć formularz W-9. Generalnie chodzi aby mogli raportować odestki jako Twój przychód. To tylko tak mi się przypomniało. Jeśli miałaś inne konta w instytucjach finansowych - jakiś rachunek maklerski albo coś podobnego to też musisz ich poinformować że jesteś od teraz rezydentem USA i że będziesz płaciła podatki w USA.

Mogę potwierdzić, że założenie konta o ile się jest fizycznie obecnym w USA (nawet na wizie turystycznej) nie wymaga SSN. Dwóch moich kumpli pozakładało ostatnio konta w Wells Fargo i Citi. Nikt się o SSN nie pytał.. Wszystko odbyło się na zasadzie: "Dlaczego nie verstehen? My wszystko verstehen.". W 15 minut założyli konta a karty debetowe im przysłali w ciągu 48 godzin. Oczywiście oboje są nie-rezydentami USA i podpisywali W-8BEN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, ziomek44 napisał:

Z tego co mi powiedzieli to ze wzgledu na to ze ja juz mialem wczesniej nr to mi moga przyspieszyc wyslanie karty. Natomiast zona ma odczekac min. 21 dni i jesli w tym czasie SSN nie przyjdzie mamy sie udac do biura z wnioskiem.

W takim razie będę czekał bo nigdy wcześniej nie miałem numeru, mam nadzieję że przyślą w miarę szybko :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.03.2018 o 13:13, Carlos78 napisał:

Niestety maj chyba najważniejszy VB, który mógłby wskazać dalej to jedno wielkie rozczarowanie. Przedwczoraj robiłem sobie obliczenia, jak to może wyglądać. Wyszło mi:

18200 - maj

20800

23900

26700

29800 - wrzesień.

Z majem pomyliłem się tylko o 150. Wygląda to na prawdę kiepsko...

Rzeczywistość wygląda słabiej niż mój pesymistyczny wariant. 30k i wyżej to już przeszłość, a zaczynam wątpić w 29k - szkoda. Było szczęście w losowaniu - zabrakło go do końca...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz